Späť na začiatok
Ovládajte svoje ploty odkiaľkoľvek
Prihlásenie do cloudu

Funkcie a vlastnosti generátorov fencee energy DUO ED

Extrémny výkon

Výkonné kombinované zdroje energy DUO ED majú vysoký výstupný výkon až 15 J. Vďaka tomu sú použiteľné v aplikáciách, kde potrebujete zabezpečiť maximálny výkon a spoľahlivosť.

LCD displej

Veľký podsvietený a ľahko čitateľný LCD displej zobrazuje všetky dôležité informácie o pripojenom elektrickom ohradníku. Displej má nastaviteľný kontrast, a preto je dobre viditeľný z diaľky aj na priamom slnku.

Kombinovaná prevádzka

Kombinované zdroje energy DUO ED možno napájať z 230 V siete pomocou priloženého adaptéra alebo zo štandardnej 12 V autobatérie. Zariadenie pripojte k akumulátoru pomocou priložených pripojovacích káblov. Oceníte to v prípade výpadku prúdu, keď batéria môže slúžiť ako záložný zdroj napájania.

Znížený výkon

Žltá výstupná svorka s polovičným výkonom sa používa na pripojenie druhej menšej ohrady, napr. s mláďatami alebo menšími zvieratami. Možno ju tiež pripojiť k spodnému vodiču ohrady, pričom v prípade rastu trávy bude ovplyvnené len napájanie na spodnom vodiči a do ohrady sa nestratí žiadne napätie.

LED bargraf

Vysoko osvetlený LED bargraf umiestnený vedľa displeja na prednej strane napájacieho zdroja poskytuje vizuálne informácie o stave skrine a výkone zariadenia. Vysokokvalitné LED diódy v čiarovom grafe sú dobre viditeľné aj z diaľky alebo na priamom slnečnom svetle.

Ovládacie tlačidlá

Vďaka ovládacím tlačidlám vedľa LCD displeja je ovládanie zdrojov jednoduché a užívateľsky prívetivé. Pomocou tlačidiel sa môžete jednoducho pohybovať medzi obrazovkami a nastavovať dôležité hodnoty pre elektrický ohradník.

Časové oneskorenie 50 s

Všetky zdroje pre elektrické ohradníky s výkonom vyšším ako 5 J sú podľa normy obmedzené časovým oneskorením pre zvýšenie bezpečnosti. Nábeh na maximálny výkon zariadenia je oneskorený približne o 50 sekúnd.

Správa batérií

Pokročilá mikroprocesorová technológia v energy DUO ED zabezpečuje maximálnu účinnosť batérie. Zariadenia samy kontrolujú a spravujú jej stav. Batéria tak vydrží dlhšie ako v bežných zdrojoch elektrického ohradníka.

Tlačidlo ON/OFF

Vďaka tlačidlu ON/OFF na prednej strane zariadenia je vypnutie a zapnutie zdroja jednoduché a bezpečné. Tlačidlo tiež šetrí životnosť celého zariadenia v porovnaní s konkurenčnými zdrojmi, ktoré sa vypínajú vytiahnutím kábla zo zásuvky. Na zdrojoch ED je tlačidlo rozšírené o možnosť prepínania napájania.

ST transformátor

Špeciálny transformátor ST je vyrobený presne pre potreby napájania elektrických ohradníkov. Transformátor bol navrhnutý na mimoriadne vysoké napätie s dlhodobou ochranou. Napájacie zdroje Energy DUO ED sú vďaka transformátoru veľmi spoľahlivé a bezpečné.

SafeShock

Technológia SafeShock zaisťuje maximálnu bezpečnosť celého elektrického ohradníka pre vás a vášho domáceho miláčika. Špeciálne tvarovaná pulzná krivka vytvára rýchlejšie a účinnejšie impulzy v porovnaní s konkurenčnými modelmi.

LED diódy

Vysoko svietivé LED diódy s technológiou Bright Light sú ľahko viditeľné z diaľky aj na priamom svetle. LED diódy sú umiestnené nad LCD displejom a ich úlohou je signalizovať prevádzku napájania. Pri výskyte akejkoľvek poruchy zmenia farbu, takže o probléme budete vedieť okamžite na prvý pohľad.

Inteligentné ovládanie

Zariadenia Energy ED sú vyrobené s modernou mikroprocesorovou technológiou, ktorá riadi celú prevádzku zariadenia a pomocou technológie SmartControl zabezpečuje optimálny výkon zdroja pre dané potreby elektrického ohradníka.

Spínanie napájania

Pomocou tlačidla ON/OFF na prednej strane zdroja je možné manuálne prepínať medzi vysokým a nízkym, približne polovičným výkonom. Túto funkciu použite napríklad v prípade šetrenia batérie alebo ak sú v ohrade zvieratá, pre ktoré je plný vysoký impulz zbytočne silný.

Základné špecifikácie zdrojov fencee energy DUO ED

Rad vysoko výkonných kombinovaných zdrojov fencee energy DUO ED je vhodný pre dlhé a porastené ploty. Na miesta, kde sa vyžaduje maximálna účinnosť a spoľahlivosť. S výkonom až 15 J dokážu zabezpečiť dostatočné napätie aj pre dlhé, trávou porastené ploty.

Zdroje sú vhodné na všetky druhy zvierat. Odporúčajú sa na kone, dobytok, ovce, kozy a ako ochrana pred lesnou zverou.

Vďaka žltej svorke na zníženie výkonu sú vhodné aj pre mladé zvieratá, ako sú teľatá a žriebätá.

Všeobecné vlastnosti:

 • Napájanie je možné cez adaptér zo siete (230 V) alebo zbežnej batérie (12 V), ktorá sa používa najmä ako záložný zdroj v prípade výpadku napájania. Vzhľadom na vyššiu spotrebu zdrojov tejto série nie je vhodná dlhodobá prevádzka na batériu.
 • Energetické výkony série DUO ED sa pohybujú od 8 J do 15 J.
 • Určené pre ploty s dĺžkou inštalácie do 120 km.
 • Zdroje majú mikroprocesorom riadenú prevádzku s možnosťou prepínania výstupnej energie na 50 % / 100 %. Táto funkcia je užitočná v prípade potreby šetrenia batérií.
 • Veľký LCD displej poskytuje prehľadné informácie o dôležitých hodnotách na plote.
 • Pomocou ovládacích tlačidiel môžete jednoducho nastaviť a ovládať všetky potrebné parametre.
 • Integrovaný mikroprocesor riadi celú prevádzku a zabezpečuje optimálny výkon zdroja.

Na výstupe zdroja sa nachádza čierna uzemňovacia svorka, červená svorka na pripojenie ohradníka a žltá svorka na pripojenie ohradníka s trvalo zníženou energiou.

Táto žltá svorka sa používa na pripojenie k ohradám, v ktorých sa budú nachádzať mladšie a menšie zvieratá (žriebätá, teľatá), aby dostávali len slabší, približne polovičný impulz. Pripája sa tiež samostatne k spodnému drôtu väčších ohrad, kde sa predpokladá prerastanie vegetácie.

Tento výstup je technologicky ošetrený proti stratám, nedochádza k takému úniku napätia do zeme ako pri bežnom zapojení a výkon zdroja sa neznižuje. Ostatné vodiče pripojené na červenú svorku sú napájané samostatne a plným napätím.

Pozrite si článok, v ktorom je podrobne opísané, ako používať žltú svorku s polovičným napätím.

Jiří Stolín

Potrebujete poradiť? Jiří Stolín

 • Vysoce výkonné zdroje pro dlouhé a náročné ohrady
 • Detailní video s funkcemi, možnostmi a nastavení zdrojů energy DUO ED
 • Promo video

Prepínanie výkonu 50 % / 100 %

Napájanie sa dá prepínať tlačidlom ON/OFF.

 • Prepínanie výkonu šetrí energiu a umožňuje použitie pri krátkych plotoch, kde nepotrebujete vysoký výkon.
 • Vhodné pre citlivejšie zvieratá, kde nie je potrebný plný impulz.
 • Vďaka tomu je zdroj univerzálnejším zariadením so širokou škálou využitia.
Prepínanie výkonu 50 % / 100 %
Ovládacie tlačidlá

Ovládacie tlačidlá

Veľký grafický LCD displej zobrazuje všetky dôležité parametre a vďaka nastaviteľnému kontrastu je ľahko čitateľný aj na priamom slnku.

 • Jednotlivé obrazovky sa ovládajú pomocou ovládacích tlačidiel.
 • Ovládacie tlačidlá uľahčujú nastavenie a kontrolu dôležitých hodnôt.

Znížený výkon - žltá svorka

Žltá svorka so zníženým výkonom

 • 1. Možnosť samostatného pripojenia na spodný vodič, kde sa predpokladá prerastanie vegetácie. Ak začne prerastanie, bude ovplyvnený len znížený výkon a na plote sa nestratí žiadne napätie.
 • 2. Výstup možno použiť aj pre druhú menšiu ohradu, v ktorej sú menšie a mladšie zvieratá.
Znížený výkon - žltá svorka
Prehľadný LCD displej

Prehľadný LCD displej

Zdroje energy DUO ED sa vám prehľadne zobrazia na veľkom LCD displeji:

 • Napätie plota
 • Zaťaženie plota
 • Hustota vegetácie
 • Sila aktuálneho impulzu
 • Napätie batérie (ak je pripojená)
 • Výstupný výkon zdroja potrebný pre aktuálny stav plota, zaťaženie a straty.

Medzi obrazovkami sa dá ľahko pohybovať pomocou ovládacích tlačidiel.

Technológia PowerShock

Technológia PowerShock - špeciálne upravená pulzná krivka.

 • Dvojnásobný výkon vďaka osvedčenej technológii PowerShock.
 • Technológia využíva optimalizovaný tvar pulzu, ktorý v praxi ponúka dvojnásobný účinok.
Technológia PowerShock

Sledujte nás na sociálnych sieťach


Týmto udeľujete súhlas spoločnosti VNT electronics s.r.o., so sídlom Dvorská 605, 563 01 Lanškroun, IČO: 64793826, zapísanej vo verejnom registri vedenom na Krajskom súde v Hradci Králové, oddiel C, vložka 9839 (ďalej len "správca"), aby, meno a priezvisko e-mail akékoľvek ďalšie údaje, ktoré napíšete do formulárov na tejto webovej stránke alebo do e-mailov zaslaných na adresy uvedené na tejto webovej stránke. vyššie uvedené osobné údaje musia byť spracované za účelom vypracovania ponuky alebo zmluvy, spracovania objednávky alebo zaslania cenníka. Tieto údaje bude správca spracovávať po dobu 1 roka.