Späť na začiatok
Ovládajte svoje ploty odkiaľkoľvek
Prihlásenie do cloudu

Najčastejšie kladená otázka

Základné informácie o elektrickom plote

Sme česká spoločnosť, ktorá sa vám snaží neustále poskytovať najnovšie technológie. Naše elektrické ohradníky a niektoré súvisiace produkty vyrábame výhradne v Českej republike - sme hrdí na to, že môžeme kontrolovať kvalitu celého výrobného procesu. Takisto si vyberáme svojich kvalifikovaných dodávateľov všetkých potrebných komponentov. Prečítajte si viac o našej spoločnosti.

Zobraziť viac

Ako si vybrať správny plotový generátor?

Neviete, ako sa zorientovať v širokej ponuke zdrojov elektrických ohradníkov? Je dôležité zvážiť nielen plánovanú dĺžku inštalácie a druh zvieraťa, ale aj mnoho ďalších faktorov. Aby sme vám uľahčili proces výberu správneho zdroja energie, zhrnuli sme všetky kľúčové informácie do komplexného článku.

Zobraziť viac

Najčastejšie chyby pri inštalácii elektrického ohradníka

Na základe opakovaných otázok našich zákazníkov sme sa rozhodli zostaviť zoznam najčastejších chýb pri inštalácii elektrických ohradníkov.

Zobraziť viac

Riešenie problémov

  • Skôr ako začnete zariadenie považovať za chybné, skontrolujte, či problém nie je spôsobený nesprávnym používaním alebo slabou batériou. Zoznam možných porúch je uvedený v návode na použitie, ktorý je súčasťou každého balenia našich výrobkov.
  • Odporúčame vám tiež preštudovať si náš Reklamačný poriadok, ktorý vám pomôže identifikovať možnú poruchu.
  • Ak nič z toho nepomôže, obráťte sa na servisné oddelenie alebo nám výrobok pošlite na posúdenie.
  • Kontaktujte servisné oddelenie na tel. čísle: +420 730 893 827 alebo e-mailom na adrese reklamace@dogtrace.com.
Zobraziť viac

RF technológia

Už roky pracujeme na vývoji produktov, ktoré vám uľahčia prácu. Prišli sme s celosvetovo unikátnym riešením Modern Smart Farm with fencee Cloud. Vaše ploty môžete ovládať a monitorovať na diaľku pomocou komunikácie medzi generátormi a centrálnym zariadením prostredníctvom voľnej rádiovej frekvencie.

Zobraziť viac

Ako funguje elektrický plot?

Elektrický plot sa skladá z elektrického zdroja a plotu so stĺpikmi a drôtmi. Elektrický zdroj dodáva líniám plota prúdové impulzy. Tieto impulzy sa vyznačujú vysokým napätím a veľmi krátkym trvaním (menej ako 0,0003 s). Elektrický šok je však veľmi nepríjemný a zvieratá sa rýchlo naučia ohradník rešpektovať. Elektrický ohradník je nielen fyzickou, ale aj psychologickou prekážkou.

Zobraziť viac

Ako určiť kvalitu rádiového signálu v danej oblasti?

Častou otázkou zákazníkov pred inštaláciou nášho moderného systému Chytré Farmy je, či bude fungovať, či sa signál bude dobre šíriť. Pripravili sme tento článok, ktorý vám pomôže zistiť podmienky šírenia rádiofrekvenčného signálu na vašej farme.

Zobraziť viac

Ako uzemniť elektrický ohradník?

Kúpili ste si elektrický plot a premýšľate, ako ho uzemniť? Uzemnenie elektrického ohradníka je jedným z kľúčových procesov, od ktorého závisí celková funkčnosť zariadenia. Preto vám odporúčame venovať mu zvýšenú pozornosť.

Zobraziť viac

Aké napätie má elektrický ohradník?

Elektrický ohradník funguje na princípe uzavretia elektrického obvodu medzi drôtom ohradníka a zemou. Vysoké napätie generované elektrickým zdrojom je rozhodujúce pre správne fungovanie ohradníka.

Aby bol elektrický ohradník účinný a prekonal odpor kože zvieraťa, musí byť namerané dostatočné napätie. Výška minimálneho napätia závisí od konkrétneho zvieraťa. V prípade citlivejších zvierat, ako sú kone a psy, sa musí namerať napätie minimálne 2 500 V. V prípade menej citlivých zvierat je táto hodnota približne 3500 V. Medzi takéto zvieratá patria napríklad kozy alebo ovce.

V režime bez záťaže vytvárajú napájacie zdroje ohradníkov napätie od 9000 do 12 000 V. Každý prvok v ohrade má však svoj vlastný odpor, ktorý znižuje hodnotu generovaného napätia.

Zobraziť viac

Prečo elektrický ohradník stráca napätie?

Najčastejším zdrojom straty napätia v elektrickom ohradníku je zlá inštalácia ohradníka. Ak váš elektrický ohradník stráca napätie s rastúcou vzdialenosťou, uistite sa, že sú drôty plota správne nainštalované a izolované od zeme. Ak sa drôt ohradníka, páska alebo pletivo niekde dotýkajú, spôsobuje to stratu napätia.

Podľa mojich skúseností s inštaláciou sietí je častou príčinou straty napätia v plote nevyužitá časť siete opretá o strom, budovu alebo plot. To, samozrejme, spôsobuje únik napätia do zeme a vodič stráca celkové napätie. Taktiež nemusíte vždy udržiavať ohradu v uzavretom kruhu. Môžete to vyriešiť tak, že nepoužívanú časť zaboríte do zeme a necháte ju voľne stáť, alebo nepoužívanú časť nainštalujete dvakrát, čím vytvoríte paralelný spätný chod.

Zobraziť viac
Jiří Stolín

Potrebujete poradiť? Jiří Stolín

Prihláste sa na odber noviniek a nič vám neunikne.

Posielame zážitky, ktoré oceníte. Príklady, ako správne používať výrobky, ako sa o ne starať alebo ako na ne získať zľavu.

Sledujte nás na sociálnych sieťach


Týmto udeľujete súhlas spoločnosti VNT electronics s.r.o., so sídlom Dvorská 605, 563 01 Lanškroun, IČO: 64793826, zapísanej vo verejnom registri vedenom na Krajskom súde v Hradci Králové, oddiel C, vložka 9839 (ďalej len "správca"), aby, meno a priezvisko e-mail akékoľvek ďalšie údaje, ktoré napíšete do formulárov na tejto webovej stránke alebo do e-mailov zaslaných na adresy uvedené na tejto webovej stránke. vyššie uvedené osobné údaje musia byť spracované za účelom vypracovania ponuky alebo zmluvy, spracovania objednávky alebo zaslania cenníka. Tieto údaje bude správca spracovávať po dobu 1 roka.