Späť na začiatok
Ovládajte svoje ploty odkiaľkoľvek
Prihlásenie do cloudu

Najčastejšie chyby pri inštalácii elektrického ohradníka

Na základe opakovaných otázok našich zákazníkov sme sa rozhodli zostaviť zoznam najčastejších chýb pri inštalácii elektrických ohradníkov.

  • Neupravený terén, prerastená tráva, kríky

Pri výbere správneho generátora elektrického ohradníka je potrebné zohľadniť nielen dĺžku ohrady, nerovnosti terénu, ale aj možné úniky napätia, ako sú tráva, kríky a stromy, ktoré výrazne znižujú účinnosť ohrady. Preto je potrebné plot pravidelne udržiavať a odstraňovať nadmernú vegetáciu alebo zakúpiť silnejší generátor, ktorý napriek čiastočným stratám zabezpečí spoľahlivé fungovanie celého plota.

  • Chybná inštalácia drôtu

Vodič (drôt, páska) je pripevnený buď k plastovým, sklolaminátovým, kovovým stĺpom, alebo k dreveným kolom. Samotná sieť má zabudované plastové stĺpiky. Ak sa používajú vodivé materiály (drevo, kov), vodič nemožno len tak omotať okolo stĺpikov, ale musí sa inštalovať pomocou plastových izolátorov. Tým sa zachová izolácia od zeme a zabezpečí sa potrebné napätie vo vodiči, aby správne "kopol".

Chybná ukázka instalovaného vodiče

  • Pripojenie vodiča pomocou uzlov

V prípade pretrhnutia vodiča sa odporúča použiť na spojenie kovové spojky alebo aspoň mäkký viazací drôt. Pripojenie pomocou uzlov môže spôsobiť zlý prenos napätia, čo zníži funkčnosť celej bariéry a môže viesť k spáleniu samotného vodiča. Na prepojenie jednotlivých radov sa odporúča použiť špeciálny prepojovací kábel.

Chybná ukázka spojování uzlů

  • Zlé uzemnenie

V prípade uzemnenia v suchej pôde, zhrdzavenej tyče (hrdza izoluje), nedostatočnej dĺžky tyče sa tiež zníži výkonnosť ohradníka. Ak má elektrický ohradník správne plniť svoju funkciu, nemožno zanedbať samotné uzemnenie.

Jiří Stolín

Potrebujete poradiť? Jiří Stolín

Prihláste sa na odber noviniek a nič vám neunikne.

Posielame zážitky, ktoré oceníte. Príklady, ako správne používať výrobky, ako sa o ne starať alebo ako na ne získať zľavu.

Máte otázku? Spýtajte sa nás. Vyplňte nasledujúci formulár a my sa o to postaráme.

*
*
Ďalšie informácie o tom, ako spracúvame osobné údaje
nájdete v našich zásadách spracovania osobných údajov.

Sledujte nás na sociálnych sieťach


Týmto udeľujete súhlas spoločnosti VNT electronics s.r.o., so sídlom Dvorská 605, 563 01 Lanškroun, IČO: 64793826, zapísanej vo verejnom registri vedenom na Krajskom súde v Hradci Králové, oddiel C, vložka 9839 (ďalej len "správca"), aby, meno a priezvisko e-mail akékoľvek ďalšie údaje, ktoré napíšete do formulárov na tejto webovej stránke alebo do e-mailov zaslaných na adresy uvedené na tejto webovej stránke. vyššie uvedené osobné údaje musia byť spracované za účelom vypracovania ponuky alebo zmluvy, spracovania objednávky alebo zaslania cenníka. Tieto údaje bude správca spracovávať po dobu 1 roka.