Späť na začiatok
Ovládajte svoje ploty odkiaľkoľvek
Prihlásenie do cloudu

Sprievodca výberom a nákupom našich produktov

Ako si vybrať správny plotový generátor?

Neviete, ako sa zorientovať v širokej ponuke zdrojov elektrických ohradníkov? Je dôležité zvážiť nielen plánovanú dĺžku inštalácie a druh zvieraťa, ale aj mnoho ďalších faktorov. Aby sme vám uľahčili proces výberu správneho zdroja energie, zhrnuli sme všetky kľúčové informácie do komplexného článku.

Zobraziť viac

Ako vybrať drôty elektrického ohradníka?

Vodiče sú jednou zo základných súčastí elektrického ohradníka, ale ich výber sa môže zdať zložitý. Môžete si vybrať z lana, pásky alebo siete.
Ako si však vybrať ten správny? Je dôležité zohľadniť veľkosť pastviny a druh zvierat, ktoré tam chcete chovať. Pri kúpe zvážte tri základné faktory: vodivosť, viditeľnosť a trvanlivosť.

Vodivosť je daná fyzikálnymi vlastnosťami tkaniny. Udáva, ako ďaleko bude vodič schopný viesť elektrické napätie. Meď je jedným z najvodivejších materiálov, ktoré používame. V súvislosti s vodivosťou venujte pozornosť aj hodnote odporu. Čím je odpor vyšší, tým je vodivosť nižšia. Vodič s vysokým odporom sa preto neodporúča na dlhšie inštalácie (viac ako 2 km vodiča). Plot by mohol jeho vplyvom úplne stratiť napätie. Viditeľnosť je rozhodujúca pre rozpoznanie plota zvieraťom. Zabraňuje náhodným kontaktom a zvyšuje účinnosť oplotenia.

Zobraziť viac
Jiří Stolín

Potrebujete poradiť? Jiří Stolín

Prihláste sa na odber noviniek a nič vám neunikne.

Posielame zážitky, ktoré oceníte. Príklady, ako správne používať výrobky, ako sa o ne starať alebo ako na ne získať zľavu.

Sledujte nás na sociálnych sieťach


Týmto udeľujete súhlas spoločnosti VNT electronics s.r.o., so sídlom Dvorská 605, 563 01 Lanškroun, IČO: 64793826, zapísanej vo verejnom registri vedenom na Krajskom súde v Hradci Králové, oddiel C, vložka 9839 (ďalej len "správca"), aby, meno a priezvisko e-mail akékoľvek ďalšie údaje, ktoré napíšete do formulárov na tejto webovej stránke alebo do e-mailov zaslaných na adresy uvedené na tejto webovej stránke. vyššie uvedené osobné údaje musia byť spracované za účelom vypracovania ponuky alebo zmluvy, spracovania objednávky alebo zaslania cenníka. Tieto údaje bude správca spracovávať po dobu 1 roka.