Späť na začiatok
Ovládajte svoje ploty odkiaľkoľvek
Prihlásenie do cloudu

Vlastnosti a funkcie elektrických ohradníkov

Ako funguje elektrický plot?

Elektrický plot sa skladá z elektrického zdroja a plotu so stĺpikmi a drôtmi. Elektrický zdroj dodáva líniám plota prúdové impulzy. Tieto impulzy sa vyznačujú vysokým napätím a veľmi krátkym trvaním (menej ako 0,0003 s). Elektrický šok je však veľmi nepríjemný a zvieratá sa rýchlo naučia ohradník rešpektovať. Elektrický ohradník je nielen fyzickou, ale aj psychologickou prekážkou.

Zobraziť viac

Aké napätie má elektrický ohradník?

Elektrický ohradník funguje na princípe uzavretia elektrického obvodu medzi drôtom ohradníka a zemou. Vysoké napätie generované elektrickým zdrojom je rozhodujúce pre správne fungovanie ohradníka.

Aby bol elektrický ohradník účinný a prekonal odpor kože zvieraťa, musí byť namerané dostatočné napätie. Výška minimálneho napätia závisí od konkrétneho zvieraťa. V prípade citlivejších zvierat, ako sú kone a psy, sa musí namerať napätie minimálne 2 500 V. V prípade menej citlivých zvierat je táto hodnota približne 3500 V. Medzi takéto zvieratá patria napríklad kozy alebo ovce.

V režime bez záťaže vytvárajú napájacie zdroje ohradníkov napätie od 9000 do 12 000 V. Každý prvok v ohrade má však svoj vlastný odpor, ktorý znižuje hodnotu generovaného napätia.

Zobraziť viac

10 zásad pre správne fungovanie plota

Toto sú zásady, ktoré by ste mali dodržiavať, ak chcete mať bezpečne fungujúci elektrický ohradník.

  1. Kvalitný zdroj ohradníka s vhodnou silou impulzu.
  2. Oplotnicu udržiavajte bez porastov, ako je tráva, kríky a konáre. Ak to neurobíte, impulzy sa "vtiahnu" do zeme, čím sa zníži účinnosť ohradníka a spôsobí sa nadmerná spotreba batérií (najmä pri typoch napájaných z batérií).
  3. Zabezpečte dokonalé uzemnenie. Aspoň 1 m hlboko, prípadne na viacerých miestach. Odporúča sa vybrať čo najvlhšie miesto - zvyšuje sa vodivosť. Použite nehrdzavejúci, dobre vodivý kov. Zabezpečte vodivé spojenia medzi uzemňovacími tyčami navzájom a medzi vlastným zdrojom impulzov vrátane kontaktov na prístroji.
Zobraziť viac

Sú zdroje fencee odolné? Môže na ne pršať, snežiť, svietiť slnko?

Áno, všetky naše výrobky vyrábame tak, aby ich nepoškodili bežné poveternostné vplyvy. Plastové diely sú vyrobené s ochranou proti UV žiareniu. Všetky diely sú dôkladne izolované a navzájom utesnené.

Pokiaľ zdroj neumiestnite do kaluže alebo ho neupustíte do suda s vodou, garantujeme vodotesnosť.

Zobraziť viac

Aká je spotreba energie generátorov?

Zaujíma vás, aká je spotreba rôznych modelov generátorov elektrických ohradníkov? Náš článok je tu pre vás. Prečítajte si, aké údaje je potrebné sledovať v súvislosti so spotrebou a čo všetko má vplyv na jej výšku.

Zobraziť viac
Jiří Stolín

Potrebujete poradiť? Jiří Stolín

Prihláste sa na odber noviniek a nič vám neunikne.

Posielame zážitky, ktoré oceníte. Príklady, ako správne používať výrobky, ako sa o ne starať alebo ako na ne získať zľavu.

Sledujte nás na sociálnych sieťach


Týmto udeľujete súhlas spoločnosti VNT electronics s.r.o., so sídlom Dvorská 605, 563 01 Lanškroun, IČO: 64793826, zapísanej vo verejnom registri vedenom na Krajskom súde v Hradci Králové, oddiel C, vložka 9839 (ďalej len "správca"), aby, meno a priezvisko e-mail akékoľvek ďalšie údaje, ktoré napíšete do formulárov na tejto webovej stránke alebo do e-mailov zaslaných na adresy uvedené na tejto webovej stránke. vyššie uvedené osobné údaje musia byť spracované za účelom vypracovania ponuky alebo zmluvy, spracovania objednávky alebo zaslania cenníka. Tieto údaje bude správca spracovávať po dobu 1 roka.