Späť na začiatok
Ovládajte svoje ploty odkiaľkoľvek
Prihlásenie do cloudu

10 zásad pre správne fungovanie plota

Toto sú zásady, ktoré by ste mali dodržiavať, ak chcete mať bezpečne fungujúci elektrický ohradník.

  1. Kvalitný zdroj ohradníka s vhodnou silou impulzu.
  2. Udržujte elektrický ohradník bez porastov, ako je tráva, kríky a konáre. V opačnom prípade sa impulzy "vťahujú" do zeme, čo znižuje účinnosť ohradníka a spôsobuje nadmernú spotrebu batérií (najmä pri batériových typoch).
  3. Zabezpečte dokonalé uzemnenie. Najmenej v hĺbke 1 m, prípadne na viacerých miestach. Odporúča sa vybrať čo najvlhšie miesto - zvyšuje sa vodivosť. Použite nehrdzavejúci, dobre vodivý kov. Zabezpečte vodivé spojenie medzi uzemňovacími tyčami navzájom a medzi samotným zdrojom impulzov vrátane kontaktov na zariadení.
  4. Používajte originálne konektory. Vodiče nespájajte iba uzlami. V prípade núdze použite na zviazanie spojenia aspoň mäkký viazací drôt. Ohradové vodiče sa nesmú nikde lámať.
  5. Používajte len dobre vodivý materiál. Použitie nízkoodporových drôtov je potrebné najmä pri dlhých plotoch (viac ako 2 km drôtov).
  6. Vodič a najmä zemniaca tyč nesmú byť zhrdzavené - hrdza izoluje.
  7. Napasenie koní používajte pásku, nie drôt. Páska je viditeľnejšia a nestriehne sa.
  8. Uistite sa, že medzi zdrojom a ohradou je dobré spojenie. Na dokonalé spojenie použite vysokonapäťový kábel.
  9. V prípade zdrojov napájaných batériami pravidelne kontrolujte stav batérií.
  10. Majte na pamäti, že v každom bode ohrady musíte namerať minimálne napätie 2000 V. Táto hodnota prekoná odpor kože zvierat. V prípade veľkých a menej citlivých zvierat je táto hodnota 3000 V.
Jiří Stolín

Potrebujete poradiť? Jiří Stolín

Prihláste sa na odber noviniek a nič vám neunikne.

Posielame zážitky, ktoré oceníte. Príklady, ako správne používať výrobky, ako sa o ne starať alebo ako na ne získať zľavu.

Máte otázku? Spýtajte sa nás. Vyplňte nasledujúci formulár a my sa o to postaráme.

*
*
Ďalšie informácie o tom, ako spracúvame osobné údaje
nájdete v našich zásadách spracovania osobných údajov.

Sledujte nás na sociálnych sieťach


Týmto udeľujete súhlas spoločnosti VNT electronics s.r.o., so sídlom Dvorská 605, 563 01 Lanškroun, IČO: 64793826, zapísanej vo verejnom registri vedenom na Krajskom súde v Hradci Králové, oddiel C, vložka 9839 (ďalej len "správca"), aby, meno a priezvisko e-mail akékoľvek ďalšie údaje, ktoré napíšete do formulárov na tejto webovej stránke alebo do e-mailov zaslaných na adresy uvedené na tejto webovej stránke. vyššie uvedené osobné údaje musia byť spracované za účelom vypracovania ponuky alebo zmluvy, spracovania objednávky alebo zaslania cenníka. Tieto údaje bude správca spracovávať po dobu 1 roka.