Späť na začiatok
Ovládajte svoje ploty odkiaľkoľvek
Prihlásenie do cloudu

Ako si vybrať správny zdroj oplotenia

Zdroj alebo napájací zdroj elektrického ohradníka slúži na generovanie elektrického napätia. Je jednou zo základných súčastí obvodu, a preto je jeho výber prvým krokom k správnemu fungovaniu ohradníka. Pred kúpou zdroja je dôležité zvážiť najmä druh zvieraťa, ktoré bude v ohradníku alebo proti ktorému sa ohradník stavia. V prípade citlivých zvierat (napr. žriebätá alebo teľatá) vyberajte slabšie napájacie zdroje 1 - 3 J. Na druhej strane, menej citlivé zvieratá, ako sú kozy a ovce, potrebujú kvôli hustej srsti silnejšie napájacie zdroje.

Aby sme vám pomohli vybrať správny zdroj, vytvorili sme praktickú maticu, ktorá zohľadňuje všetky kľúčové faktory. Stačí vedieť približnú dĺžku zariadenia v kilometroch alebo hektároch a typ zvierat, pre ktoré (alebo proti ktorým) sa bude elektrický ohradník používať. Vo všeobecnosti platí, že čím dlhší je výbeh alebo čím náročnejší je terén, tým silnejší je zdroj napájania. Nezabudnite však zohľadniť aj ďalšie faktory, ako je kvalita uzemnenia, vlastnosti drôtov, odolnosť zvierat a spôsob napájania zdroja. Ak je v blízkosti elektrická zásuvka, postačia sieťové zdroje. Na druhej strane, kombinované zdroje môžu byť napájané aj zo siete pomocou štandardnej batérie (12 V), ktorá sa dá použiť aj ako záložný zdroj v prípade výpadku elektrického prúdu.

Aké zdroje elektrického ohradníka ponúkame?

Pri výbere z našich zdrojov si môžete vybrať podľa druhu zvierat, pre ktoré je ohradník určený, spôsobu napájania alebo rozdelenia do modelových radov:

Zdroje elektrického ohradníka Mini M

Séria ohradníkov mini M je vhodná najmä pre citlivé zvieratá (mačky, psy a kone) alebo ako ochrana pred malými predátormi. Ide o sieťové zdroje, preto je potrebné mať v blízkosti pripojenia prístup k elektrickej zásuvke. Veľkou výhodou série mini M je jednoduchá inštalácia a minimálne prevádzkové náklady. Predstavuje pohodlné, odolné a ekonomicky nenáročné riešenie oplotenia vášho pozemku.

Plotový zdroj mini M02 bol navrhnutý špeciálne pre krátke ploty do 2 km. Môžete ho použiť na obmedzenie pohybu menších domácich zvierat, ako aj proti kunám, vydrám alebo lasiciam. Trápia vás opakované návštevy kún v motore vášho auta? Prečítajte si naše tipy, ako sa rýchlo a účinne zbaviť kún v aute.

Zdroje elektrického ohradníka P

Univerzálne zdroje elektrického ohradníka fencee power P budú skvelou voľbou v každej situácii! Sú vhodné pre citlivé aj menej citlivé zvieratá(kone, hovädzí dobytok, ovce, kozy, hydinu) alebo ako ochrana pred divou zverou. Medzi hlavné výhody zdrojov elektrického ohradníka fencee power P patrí cenová dostupnosť, nízka spotreba a bezpečnostná technológia SafeShock, ktorá umožňuje znížiť výstupné napätie. Napájanie je opäť zabezpečené z elektrickej siete, preto nezabudnite zabezpečiť prístup k zásuvke v blízkosti pripojenia. Dĺžka inštalácie pre zdroje power P je v rozmedzí 10-38 km. Prečítajte si viac o funkciách a vlastnostiach zdrojov elektrického ohradníka fencee power P.

Kombinované zdroje elektrického ohradníka Power DUO PD

Kombinované zdroje elektrického ohradníka radu power DUO PD sú mimoriadne pôsobivé z hľadiska výkonu a spoľahlivosti. Sú vhodné pre všetky zvieratá a ponúkajú inštalačnú vzdialenosť až 70 km. Možno ich napájať nielen zo siete prostredníctvom adaptéra (230 V), ale aj zo štandardnej batérie (12 V). Batériu možno použiť aj ako záložný zdroj napájania. Medzi výhody zdrojov radu power DUO PD patrí automatická optimalizácia prevádzky, nízka spotreba a možnosť regulácie výkonu.

Ďalšou výhodou sú LED indikátory a funkcia BARGRAF, ktoré slúžia na zobrazenie prevádzky, meranie napätia a signalizáciu prípadnej poruchy ohradníka. Bargraf pozostáva zo šiestich LED indikátorov - dvoch červených, dvoch žltých a dvoch zelených. Podľa konkrétnej indikovanej polohy ľahko zistíte aktuálnu hodnotu napätia. Popis konkrétnych indikačných stavov a rozsahov nájdete na nasledujúcej schéme, ktorá nebude chýbať v návode na obsluhu vášho zdroja.

Kombinované napájanie elektrických ohradníkov DUO RF PDX

Sortiment ohradníkových zdrojov DUO RF PDX pozostáva zo 6 modelov. Vyznačujú sa rozsahom výkonu 1-7 J a dĺžkou inštalácie od 8 do 70 km. Sú vhodné pre citlivé i menej citlivé zvieratá, ako sú kone, hovädzí dobytok, ovce, kozy a hydina. Poslúžia však aj proti lesnej zveri alebo drobným škodcom. Opäť ide o kombinované zdroje, ktoré oceníte najmä v miestach bez prístupu k elektrickej energii.

Veľkou výhodou a hlavným rozdielom v porovnaní s radom power DUO PD je možnosť diaľkového ovládania až do vzdialenosti 10 km. Prenos signálu medzi zdrojom a ovládačom zabezpečuje technológia RF alebo rádiové frekvencie. V prípade potreby je možné dokúpiť externú anténu, ktorá tento prenos posilní. Na ovládanie ohrady odkiaľkoľvek na svete budete potrebovať centrálne ovládacie zariadenie FENCE WiFi GATEWAY, našu aplikáciu fencee Cloud a mobilný telefón/počítač s pripojením na internet. Generátorom power DUO RF PDX nechýba LED osvetlenie ani funkcia BARGRAF, vďaka ktorej budete mať neustály prehľad o prevádzke zdroja.

Kombinované zdroje energie elektrického ohradníka DUO ED

Výkonné zdroje elektrického ohradníka energy DUO ED sú určené najmä pre dlhé a vegetáciou zarastené ploty. Zvýšený výkon až 15 J zaručuje dostatočné napätie a maximálnu účinnosť aj v náročných podmienkach, vďaka čomu sú ideálnou voľbou napríklad pre ploty zarastené trávou. Ide o kombinované zdroje energie s možným dosahom inštalácie až 120 km, ktoré možno použiť pre všetky zvieratá vrátane mláďat. Súčasťou tohto radu sú aj funkcie BARGRAF a LED kontrolky. Zdroje energy DUO ED majú aj žltú svorku, ktorá umožňuje trvalé zníženie výkonu v nižších častiach ohrady.

Kombinované zdroje elektrickej ohradníkovej energy DUO RF EDX

Obľúbená generácia ohradníkových zdrojov energy DUO EF EDX zaujme zvýšeným výkonom 8-15 J a možnou dĺžkou vedenia až 120 km. Je vhodná pre všetky zvieratá vrátane mláďat a môže slúžiť aj ako ochrana pred predátormi alebo škodcami(diviaky, lesná zver). Okrem žltej svorky so zníženým výkonom ponúka tento rad aj zelenú výstupnú svorku na kontrolu kvality uzemnenia. O tom, ako používať rôzne typy svoriek, sa dočítate v našom ďalšom článku.

Veľkou výhodou zdrojov energy DUO RF EDX je funkcia diaľkového ovládania. Na ovládanie ohrádok odkiaľkoľvek na svete vám stačí pripojenie na internet, mobilný telefón/počítač a naša aplikácia fencee Cloud. Na pripojenie ku cloudu je potrebné aj centrálne ovládacie zariadenie FENCE WiFi GATEWAY GW100. Nie je potrebná žiadna SIM karta. Moderný systém Smart Farm vám výrazne uľahčí starostlivosť o ohrádky a ušetrí čas.

Ešte stále neviete, čo robiť?

Ak máte akékoľvek nejasnosti (nielen) v súvislosti s výberom zdroja elektrického ohradníka, neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom live-chatu s našimi technickými poradcami, telefonicky alebo e-mailom. Radi vám poradíme. Množstvo tipov nájdete aj v našej sekcii o výbere elektrického ohradníka pre konkrétne zviera alebo si môžete prečítať recenzie a skúsenosti našich zákazníkov. V neposlednom rade vám môže pomôcť nasledujúca tabuľka, v ktorej sme zhrnuli všetky dôležité hodnoty pre určenie adekvátnej dĺžky ohrady.

Oblasť Dĺžka oplotenia 100 ha 4 000 m
1 ha (10 000 ) 400 m 150 ha 4 898 m
10 ha 1 264 m 200 ha 5 656 m
20 ha 1 789 m 500 ha 8 944 m
50 ha 2 826 m 1 000 ha 12 650 m
Jiří Stolín

Potrebujete poradiť? Jiří Stolín

Prihláste sa na odber noviniek a nič vám neunikne.

Posielame zážitky, ktoré oceníte. Príklady, ako správne používať výrobky, ako sa o ne starať alebo ako na ne získať zľavu.

Máte otázku? Spýtajte sa nás. Vyplňte nasledujúci formulár a my sa o to postaráme.

*
*
Ďalšie informácie o tom, ako spracúvame osobné údaje
nájdete v našich zásadách spracovania osobných údajov.

Sledujte nás na sociálnych sieťach


Týmto udeľujete súhlas spoločnosti VNT electronics s.r.o., so sídlom Dvorská 605, 563 01 Lanškroun, IČO: 64793826, zapísanej vo verejnom registri vedenom na Krajskom súde v Hradci Králové, oddiel C, vložka 9839 (ďalej len "správca"), aby, meno a priezvisko e-mail akékoľvek ďalšie údaje, ktoré napíšete do formulárov na tejto webovej stránke alebo do e-mailov zaslaných na adresy uvedené na tejto webovej stránke. vyššie uvedené osobné údaje musia byť spracované za účelom vypracovania ponuky alebo zmluvy, spracovania objednávky alebo zaslania cenníka. Tieto údaje bude správca spracovávať po dobu 1 roka.