Späť na začiatok
Ovládajte svoje ploty odkiaľkoľvek
Prihlásenie do cloudu

Prečo elektrický ohradník stráca napätie?

Najčastejším zdrojom straty napätia v elektrickom ohradníku je zlá inštalácia ohradníka. Ak váš ohradník stráca napätie s rastúcou vzdialenosťou, skontrolujte, či sú drôty ohradníka správne nainštalované a izolované od zeme. Ak sa drôt ohradníka, páska alebo pletivo niečoho dotýka, dochádza k strate napätia.

Podľa mojich skúseností s inštaláciou sietí je častou príčinou straty napätia ohradového drôtu nevyužitá časť siete opretá o strom, budovu alebo plot. To, samozrejme, spôsobuje únik napätia do zeme a drôt stráca celkové napätie. Taktiež nemusíte mať vždy ohradový drôt v uzavretom kruhu. Môžete to vyriešiť tak, že nevyužitú časť zatlčiete do zeme a necháte ju voľne stáť, alebo nainštalujete nevyužitú časť ohrady dvakrát, čím vytvoríte paralelný spätný chod.

Dbajte tiež na správne pripojenie ohrady a uzemnenia. Všeobecne odporúčame použiť kvalitný, dvojito izolovaný vysokonapäťový kábel a tento pripojiť pomocou spojok. Ak inštalujete prívodný alebo uzemňovací kábel do zeme, odporúčame ho dostatočne chrániť pred poškodením, napr. vyrezaním do pôdy.

{PRODUKT-52}

Ďalej odporúčame skontrolovať, či z zdroja vychádzajú prúdové impulzy. Na kontrolu najprv odpojte zdroj od elektrickej siete a potom zmerajte štartovacie napätie na výstupných svorkách zdroja pomocou digitálnej alebo diódovej skúšačky. Ak nameriate nižšie napätie, aj keď máte dostatočné napájanie, potom je s zdrojom problém. Kontaktujte naše servisné oddelenie fencee a pošlite nám zdroj na kontrolu.

Ak však nenameriate chybu v napätí napájacieho zdroja, problém je pravdepodobne v inštalácii plotu. Skontrolujte napätie na konci pripojovacieho kábla k plotu. Ďalej, ak je to možné, postupujte cez jednotlivé časti plotu, kým nezistíte chybu. Ak si stále neviete rady, kontaktujte nás. Radi vám pomôžeme nájsť chybu.

Naše zdroje rôznych modelových radov majú rôzne funkcie a vlastnosti. Ak má váš zdroj LED kontrolku a funkciu BARGRAF, máte menej práce. Tieto dve funkcie vám okamžite oznámia, či je niekde chyba v napätí. LED kontrolka ukazuje výkon a či je niekde chyba.

Ak sa rozsvieti kontrolka LED:

  • bliká - len prevádzka na batérie
  • Svieti trvalo - prevádzka s adaptérom

Ak je jej farba:

  • modrá - prevádzka na plný výkon (100 %)
  • fialová - prevádzka pri nižšom výkone (približne 50 %)
  • červená - výstraha a chybový stav (napr. pokles napätia batérie pod 12 V)

Ak napätie batérie klesne pod 11,6 V, spustí sa výstražná siréna - pípanie. Ak napätie klesne pod 11,4 V, elektrický ohradník sa vypne, aby chránil batériu pred hlbokým vybitím. Ak je súčasne pripojená vybitá batéria a adaptér, červená LED dióda svieti, kým sa batéria nenabije aspoň na 12 V.

Funkcia BARGRAF indikuje vstupné napätie v ohradníku pomocou farebných LED diód. Šetrí vám to čas a informuje vás, že porucha vznikla inde. Funkciu BARGRAF nájdete na zdrojoch modelových radov power DUO PD, power DUO RF PDX a energy DUO RF EDX.

Ak si stále nie ste istí, môžete využiť možnosť live-chatu s našimi technickými poradcami alebo kontaktovať naše technické oddelenie na adrese info@fencee.cz. Radi vám pomôžeme.

Jiří Stolín

Potrebujete poradiť? Jiří Stolín

Prihláste sa na odber noviniek a nič vám neunikne.

Posielame zážitky, ktoré oceníte. Príklady, ako správne používať výrobky, ako sa o ne starať alebo ako na ne získať zľavu.

Máte otázku? Spýtajte sa nás. Vyplňte nasledujúci formulár a my sa o to postaráme.

*
*
Ďalšie informácie o tom, ako spracúvame osobné údaje
nájdete v našich zásadách spracovania osobných údajov.

Sledujte nás na sociálnych sieťach


Týmto udeľujete súhlas spoločnosti VNT electronics s.r.o., so sídlom Dvorská 605, 563 01 Lanškroun, IČO: 64793826, zapísanej vo verejnom registri vedenom na Krajskom súde v Hradci Králové, oddiel C, vložka 9839 (ďalej len "správca"), aby, meno a priezvisko e-mail akékoľvek ďalšie údaje, ktoré napíšete do formulárov na tejto webovej stránke alebo do e-mailov zaslaných na adresy uvedené na tejto webovej stránke. vyššie uvedené osobné údaje musia byť spracované za účelom vypracovania ponuky alebo zmluvy, spracovania objednávky alebo zaslania cenníka. Tieto údaje bude správca spracovávať po dobu 1 roka.