Späť na začiatok
Ovládajte svoje ploty odkiaľkoľvek
Prihlásenie do cloudu

Funkcie a vlastnosti monitora MX10

Meranie parametrov

Monitor meria parametre napätia elektrického ohradníka a odosiela namerané údaje do centrálnej brány. Tá buď zobrazí hodnoty na displeji zariadenia, alebo ich odošle do cloudu fencee. Odtiaľ môžete hodnoty sledovať a upravovať z mobilného telefónu.

Ovládanie magnetu

Ovládací monitor sa ľahko ovláda pripevnením magnetu. Tento spôsob ovládania je veľmi bezpečný, ak je monitor nainštalovaný na elektrickom ohradníku na mieste, kde by ho niekto mohol vypnúť alebo zapnúť bez vášho vedomia.

Nevyžaduje kartu SIM

Inteligentné RF zariadenia fencee fungujú na základe pripojenia pomocou voľnej RF technológie. Na prevádzku zariadenia nie je potrebná SIM karta a nevznikajú žiadne ďalšie prevádzkové poplatky.

LED diódy

Vysoko svietivé diódy LED BrightLight sú ľahko viditeľné z diaľky aj na priamom slnku. Sú vhodne umiestnené na prednej strane zariadenia a indikujú jeho prevádzku.

Externá anténa

K monitorovaciemu zariadeniu možno pripojiť externú anténu. Pomocou externej antény môžete zvýšiť komunikačný dosah medzi chytrými zariadeniami až na vzdialenosť 30 km. Anténu je možné zakúpiť ako voliteľné príslušenstvo.

Krytie IP44

Monitor je úplne odolný. Stupeň krytia IP44 predstavuje ochranu proti striekajúcej vode z každého smeru. Monitor teda môžete umiestniť na plot a nemusíte ho úplne chrániť pred dažďom a poveternostnými vplyvmi.

Správa batérií

Vďaka použitej modernej technológii má monitor Control veľmi kvalitnú správu batérií. V praxi to znamená, že životnosť batérie kontrolného zariadenia je 1 rok. Je možné ju brať aj ako celú pastevnú sezónu.

Dosah do 10 km

Control Monitor MX10 sa dodáva so základnou RF anténou. Pomocou nej je možné ovládať zariadenie na vzdialenosť až 10 km. Na diaľkovú komunikáciu medzi zariadeniami s väčším dosahom použite externú anténu. Pomocou nej je možné zvýšiť dosah diaľkového ovládania až na 30 km.

Dosah do 30 km

Inštaláciou externej antény na pripravený konektor SMA môžete zvýšiť dosah diaľkového ovládania a komunikácie medzi chytrými RF zariadeniami až na vzdialenosť 30 km. Externú anténu je možné zakúpiť ako dodatočné príslušenstvo pre chytré zdroje.

RF technológia

Inteligentné zariadenia RF fencee sa ovládajú pomocou bezdrôtovej technológie RF. Tá je celosvetovo bezplatná a bez akýchkoľvek ďalších poplatkov. Na prevádzku zdrojov a elektrických ohradníkov tak nevznikajú žiadne dodatočné náklady.

Šetrí čas

Vďaka chytrým RF zariadeniam fencee a možnosti ich diaľkového ovládania prostredníctvom mobilnej aplikácie fencee Cloud už nemusíte chodiť okolo plota a hľadať problém. Všetko môžete kontrolovať a ovládať online z mobilného telefónu, tabletu alebo počítača.

Základné špecifikácie monitora MX10

Zariadenie na diaľkové monitorovanie parametrov plotu. Monitoruje kritické body na plote a okamžite informuje o poklese napätia. Meria napätie na plote a bezdrôtovo odosiela údaje do centrálnej brány.

 • Dosah medzi monitorom a bránou pomocou základnej antény je až 10 km
 • Na zlepšenie prenosu signálu a zvýšenie dosahu je možné použiť externú anténu. S externou anténou môžete zvýšiť dosah pripojenia až na 30 km

Prečítajte si článok na našomblogu , v ktorom sme pre vás spísali niekoľko tipov , ako správne nainštalovať externú anténu , aby stezaručili čo najefektívnejší prenos rádiového signálu.

Na blogu nájdete aj článok o inštalácii a rôznych možnostiach zapojenia monitora MX10, v ktorom sú podrobne opísané rôzne spôsoby používania monitorovacieho zariadenia.

Pripojenie k aplikácii fencee Cloud:

Všeobecné funkcie: V prípade, že je zariadenie pripojené k sieti, je možné ho pripojiť k sieti:

 • Na jeden plot je možné nainštalovať viacero monitorov na ovládanie a rozdeliť tak plot na viacero zón.
 • V prípade poklesu napätia v meranej oblasti pod nastavený limit sa odošle alarm do centrálnej brány a používateľ je okamžite informovaný o poruche
 • Bezdrôtové RF pripojenie k bráne - na komunikáciu používame bezdrôtovú rádiofrekvenčnú technológiu, signál sa šíri na širokom území, v bežnej zástavbe, na poliach, v lese dosahuje až 10 km... v prípade náročnejšieho terénu odporúčame pridať externú anténu, s ktorou môže dosiahnuť až 30 km
 • Nie je potrebná SIM karta (žiadne ďalšie náklady na operátora ) - vďaka využívaniu rádiového signálu nemusíte platiť žiadnemu operátorovi, žiadne vedľajšie náklady, spoľahlivo funguje aj tam, kde bežne nie je pokrytie mobilnou sieťou
 • Jednoduché a bezpečné ovládanie pomocou magnetu
 • Jednoduché a rýchle pripojenie konektorov FASTON
 • LED indikácia BrightLight
Jiří Stolín

Potrebujete poradiť? Jiří Stolín

 • Monitorovací zařízení Monitor MX10
 • Hlídač, který nikdy nespí
 • Systém pro ovládání a kontrolu ohradníků mobilním telefonem

Ako to funguje?

 • 1. Monitor zistí pokles napätia v plote a odošle informáciu do centrálnej brány.
 • 2. Brána v priebehu niekoľkých sekúnd odošle alarm
 • 3. Pohodlne vypnite napájanie plotu pomocou aplikácie fencee Cloud a odstráňte problém.
 • 4. Po oprave zapnete aplikáciu a zmeriate plot pomocou testera.

Ako to funguje?
Možnosti inštalácie monitora MX10

Možnosti inštalácie monitora MX10

V závislosti od situácie odporúčame 4 možnosti typov inštalácie.

 • Štandardná inštalácia
 • Pri vstupoch do oplotenia a problémových oblastiach
 • Pri vstupe do plota
 • Ovládacia inštalácia na zatváranie brány

TIP: Monitor umiestnite na miesta, kde je potrebné monitorovať napätie (vstup do plota) alebo kde možno očakávať časté problémy, napr. s vegetáciou, v blízkosti lesa, v blízkosti vody.

Stiahnite si leták s presnými informáciami o umiestnení monitora plotu.

Zobrazenie hodnôt na centrálnej bráne

Zobrazenie spárovaného monitora na bráne a všetkých dostupných informácií o konkrétnom monitore.

 • 1. Typ zariadenia
 • 2. Čas od posledného prenosu údajov
 • 3. Stav napätia batérie monitora [%]
 • 4. Aktuálna nastavená hodnota alarmu [kV].
 • 5. Hodnota napätia ohradníka [kV]
 • 6. Úroveň signálu medzi monitorom a bránou

Zobrazenie hodnôt na bráne GW10
Moderná inteligentná farma pod kontrolou

Moderná inteligentná farma pod kontrolou

Pripojte svoj monitor do cloudu a získajte maximálny prehľad o všetkých svojich plotoch odkiaľkoľvek na svete.

 • Vďaka zdroju RF a centrálnej bráne môžete svoje ploty pohodlne ovládať a monitorovať z mobilného telefónu pomocou aplikácie fencee Cloud.

Sledujte nás na sociálnych sieťach


Týmto udeľujete súhlas spoločnosti VNT electronics s.r.o., so sídlom Dvorská 605, 563 01 Lanškroun, IČO: 64793826, zapísanej vo verejnom registri vedenom na Krajskom súde v Hradci Králové, oddiel C, vložka 9839 (ďalej len "správca"), aby, meno a priezvisko e-mail akékoľvek ďalšie údaje, ktoré napíšete do formulárov na tejto webovej stránke alebo do e-mailov zaslaných na adresy uvedené na tejto webovej stránke. vyššie uvedené osobné údaje musia byť spracované za účelom vypracovania ponuky alebo zmluvy, spracovania objednávky alebo zaslania cenníka. Tieto údaje bude správca spracovávať po dobu 1 roka.