Späť na začiatok
Ovládajte svoje ploty odkiaľkoľvek
Prihlásenie do cloudu

Funkcie a vlastnosti chytrých zdrojov fencee energy DUO RF EDX

Kombinovaná prevádzka

Výkonné kombinované zdroje energy DUO RF EDX je možné napájať zo siete 230 V pomocou priloženého adaptéra alebo použiť štandardnú 12 V batériu. Pripojenie k batérii sa vykonáva pomocou priložených káblov. Výhodou batérie je, že ju možno použiť ako záložný zdroj napájania v prípade výpadku elektrického prúdu.

Pripojenie ku cloudu

Inteligentné RF zdroje EDX je možné pripojiť do cloudu fencee prostredníctvom centrálnej brány WiFi a ovládať ich z mobilného telefónu, tabletu alebo počítača odkiaľkoľvek na svete. Všetko, čo potrebujete, je internetové pripojenie a mobilná aplikácia fencee Cloud, ktorá je bezplatne na stiahnutie pre zariadenia so systémom Android a iOS.

Ovládanie z telefónu

Ovládajte a monitorujte svoje elektrické ohradníky pomocou RF zdrojov na diaľku z mobilného telefónu. Pomocou centrálnej brány a aplikácie fencee Cloud môžete ovládať a nastavovať svoje elektrické ohradníky odkiaľkoľvek na svete.

Online informácie

Všetky chytré zariadenia fencee sú vždy aktívne a neustále spolu komunikujú. To znamená, že máte vždy aktuálne informácie o stave elektrických ohradníkov a ostatných pripojených chytrých zariadení fencee. Po pripojení k cloudu fencee môžete v mobilnej aplikácii prehľadne ovládať a nastavovať všetky dôležité hodnoty.

Signalizácia poplachu

Inteligentné zdroje EDX signalizujú alarm, ktorý vás zvukovo upozorní v prípade poruchy na elektrickom ohradníku alebo zariadení, ak je batéria slabá alebo ak napätie klesne pod nastavenú úroveň. Alarm vás môže upozorniť aj v prípade straty rádiového signálu.

LCD displej

Na veľkom, ľahko čitateľnom LCD displeji zariadenie zobrazuje všetky dôležité informácie o pripojených elektrických ohradníkoch a o stave a výkone zdroja. Displej má nastaviteľný kontrast, a preto je dobre viditeľný z diaľky aj na priamom slnku.

Znížený výkon

Žltá výstupná svorka s polovičným výkonom sa používa na pripojenie druhej menšej ohrady, napr. s mláďatami alebo menšími zvieratami. Možno ju tiež pripojiť k spodnému vodiču ohrady, pričom v prípade rastu trávy bude ovplyvnené len napájanie na spodnom vodiči a do ohrady sa nestratí žiadne napätie.

Meranie uzemnenia

Zdroje EDX majú zelenú pripojovaciu svorku na meranie kvality uzemnenia. Po správnom pripojení uzemňovacej svorky zdroj meria napätie elektrického ohradníka a podľa toho upravuje svoj výkon. Odpor ohradníka sa mení v dôsledku rastu vegetácie alebo zhoršujúcej sa kvality drôtu.

Nevyžaduje kartu SIM

Inteligentné zdroje RF pracujú na základe pripojenia pomocou voľnej technológie RF. Na prevádzku zariadení nie je potrebná SIM karta a na prevádzku zdrojov a elektrických ohradníkov sa nevyžadujú žiadne ďalšie poplatky.

Spínanie napájania

Tlačidlo ON/OFF umožňuje manuálne prepínanie zdrojov EDX medzi vysokým a polovičným výstupným výkonom. Túto funkciu si môže vybrať používateľ a je vhodná napríklad vtedy, ak šetríte energiu batérií alebo ak máte v elektrickej ohrade zvieratá, pre ktoré nie je potrebný taký silný impulz.

Časové oneskorenie 50 s

Všetky zdroje pre elektrické ohradníky s výkonom vyšším ako 5 J sú podľa normy obmedzené časovým oneskorením pre zvýšenie bezpečnosti. Nábeh na maximálny výkon zariadenia je oneskorený približne o 50 sekúnd.

Extrémny výkon

Výkonné kombinované zdroje energy DUO RF EDX smart majú vysoký výstupný výkon až 15 J. Vďaka tomu sú použiteľné na miestach, kde potrebujete zabezpečiť maximálny výkon a spoľahlivosť prevádzky celého elektrického ohradníka.

LED bargraf

Vysoko osvetlený LED bargraf umiestnený vedľa displeja na prednej strane napájacieho zdroja poskytuje vizuálne informácie o stave skrine a výkone zariadenia. Vysokokvalitné LED diódy v čiarovom grafe sú dobre viditeľné aj z diaľky alebo na priamom slnečnom svetle.

Správa batérií

Pokročilá mikroprocesorová technológia v energy DUO ED zabezpečuje maximálnu účinnosť batérie. Inteligentné zdroje EDX samy kontrolujú a spravujú stav batérie. Batéria tak vydrží dlhšie ako v bežných zdrojoch elektrického ohradníka.

ST transformátor

Špeciálny transformátor ST je vyrobený presne pre potreby napájania elektrických ohradníkov. Transformátor je určený na mimoriadne vysoké napätie s dlhodobou ochranou. Vďaka tomu sú napájacie zdroje Energy DUO RF EDX veľmi spoľahlivé a bezpečné.

LED diódy

Vysoko svietivé LED diódy s technológiou Bright Light sú ľahko viditeľné z diaľky aj na priamom svetle. LED diódy sú umiestnené nad LCD displejom a ich úlohou je signalizovať prevádzku napájania. Pri výskyte akejkoľvek poruchy zmenia farbu, takže o probléme budete vedieť okamžite na prvý pohľad.

Inteligentné ovládanie

Inteligentné zdroje EDX majú pokročilú mikroprocesorovú technológiu, ktorá riadi celú prevádzku napájania a pomocou technológie SmartControl zabezpečuje optimálny výkon zdroja pre dané potreby elektrického ohradníka.

Šetrí čas

Vďaka chytrým zariadeniam fencee a možnosti diaľkového ovládania prostredníctvom mobilnej aplikácie fencee Cloud už nemusíte zdĺhavo obchádzať plot, aby ste našli problém. Všetko môžete kontrolovať a ovládať online z mobilného telefónu, tabletu alebo počítača.

SafeShock

Technológia SafeShock zaisťuje maximálnu bezpečnosť celého elektrického ohradníka pre vás a vášho domáceho miláčika. Špeciálne tvarovaná pulzná krivka vytvára rýchlejšie a účinnejšie impulzy v porovnaní s konkurenčnými modelmi.

Základné špecifikácie zdrojov EDX fencee energy DUO RF

Rad výkonných chytrých zdrojov fencee energy DUO RF EDX svýkonom od8 do 15 J a možnou dĺžkou inštalácie až do 120 km. S výkonom do 15 J dokážu poskytnúť dostatočné napätie aj pre dlhé ploty pokryté trávou.

Zdroje vhodné pre dlhé a vegetáciou zarastené ploty. Použiteľné pre všetky druhy väčších alebo odolnejších zvierat kravy, ovce a chránia aj pred škodcami, ako sú diviaky alebo lesná zver. Vďaka žltej výstupnej svorke so zníženou energiou sú vhodné aj pre malé teľatá, žriebätá.

Zdroje možno ovládať na diaľku pomocou mobilného telefónu cez aplikáciu fencee Cloud alebo z webového rozhrania.

Na pripojenie ku Cloudu je potrebné centrálne riadiace zariadenie FENCE WiFi GATEWAY GW100. Po pripojení ku Cloudu môžete zdroje ovládať prakticky z ktoréhokoľvek miesta na svete, kde je pokrytie internetom.

Všeobecné funkcie: - V prípade potreby môžete využiť aj iné funkcie, ako je napr:

 • Pripojenie do cloudu.
 • Napájanie môže byť napájané adaptérom zo siete (230 V) alebo zbežnej batérie (12 V), ktorá sa používa najmä ako záložný zdroj v prípade výpadku napájania. Vzhľadom na vyššiu spotrebu zdrojov tohto radu nie je vhodná dlhodobá prevádzka na batériu.
 • Zdroje majú mikroprocesorom riadenú prevádzku s možnosťou prepínania výstupného výkonu na 50 % alebo 100 %. Táto funkcia je užitočná v prípade potreby šetrenia batérie.
 • Veľký LCD displej poskytuje prehľadné informácie o dôležitých hodnotách na plote.
 • Pomocou ovládacích tlačidiel ľahko nastavíte a ovládate všetky potrebné parametre.

Na výstupe zdroja sa nachádza čierna uzemňovacia svorka, červená svorka na pripojenie ohradníka, žltá svorka na pripojenie ohradníka s trvalo zníženou energiou a zelená svorka na meranie kvality zeme.

V našom návode sa dozviete, ako používať zelenú svorku na meranie kvality zeme a žltú svorku s polovičným výkonom.

Základný dosah rádiofrekvenčnej (RF) komunikácie medzi zdrojom a bránou je v bežnom teréne a v zastavaných oblastiach do 10 km. V náročnom teréne, napr. v kopcovitom teréne, je dosah kratší, zatiaľ čo v otvorených oblastiach môže byť dlhší. Na zvýšenie dosahu prenosu signálu medzi zdrojom a bránou možno použiť externú anténu, ktorá zvýši komunikačný dosah až na 30 km.

Pozrite si článok na našom blogu, v ktorom sme napísali niekoľko tipov, ako správne nainštalovať externú anténu a zaručiť čo najefektívnejší prenos RF signálu.

Jiří Stolín

Potrebujete poradiť? Jiří Stolín

 • Představení výkonných chytrých zdrojů ohradníku fencee
 • Systém pro ovládání a sledování ohradníků mobilním telefonem
 • Život s aplikací fencee Cloud

Ovládanie z telefónu

Ovládajte zdroje prostredníctvom mobilného telefónu alebo webového rozhrania a získajte neustálu kontrolu nad svojimi plotmi prakticky odkiaľkoľvek na svete.

 • Monitorovanie a nastavovanie hodnôt
 • Online upozornenia na telefón a e-mail v prípade problému
Ovládanie z telefónu
Pripojenie generátora k službe fencee Cloud

Pripojenie generátora k službe fencee Cloud

Cloud fencee je bezpečné miesto na internete, prostredníctvom ktorého všetky potrebné zariadenia navzájom komunikujú.

 • Pripojte všetky zariadenia fencee RF ku cloudu a ovládajte svoj plot prakticky odkiaľkoľvek na svete.

Ďalšie informácie o aplikácii fencee Cloud

Znížený výkon - žltá svorka

 1. Zapojenie samostatne na spodný vodič, kvôli rastu vegetácie
 2. Ak začne dochádzať k zarastaniu, ovplyvňuje to len znížený výkon a nedochádza k strate napätia na plote
 3. Výstup sa môže použiť aj pre druhú menšiu ohradu, v ktorej sú menšie a mladšie zvieratá

Žltá svorka so zníženým výkonom

Znížený výkon - žltá svorka
Meranie uzemnenia - zelená svorka

Meranie uzemnenia - zelená svorka

 • Ľahko zistíte, či je existujúce uzemnenie dostatočné alebo ho treba zlepšiť.
 • Na meranie je potrebné nainštalovať meracie elektródy 10 m od uzemnenia. Použite dobre vedenú nekorodujúcu tyč dlhú aspoň 20 cm
 • Pripojte zelenú prípojku zdroja napájania pomocou vysokonapäťového kábla

Zelená svorka na kontrolu merania uzemnenia plotu

Prepínanie výkonu 50 % / 100 %

 • Prepínanie napájania v aplikácii fencee Cloud alebo na zdroje pomocou tlačidla ON/OFF
 • Prepínanie výkonu šetrí energiu a umožňuje použitie pre krátke ploty, kde nepotrebujete vysoký výkon
Prepínanie výkonu 50 % / 100 %
Moderná inteligentná farma pod kontrolou

Moderná inteligentná farma pod kontrolou

Pripojte zdroj do cloudu a ovládajte zariadenie pomocou mobilného telefónu prostredníctvom aplikácie fencee Cloud odkiaľkoľvek na svete.

 • Ovládanie cez internet nie je obmedzené vzdialenosťou

 • Ovládajte až 12 zariadení prostredníctvom FENCE WiFi GATEWAY GW100

Pripojenie k bráne FENCE GATEWAY

RF zdroje môžete pripojiť k riadiacej bráne. Získate tak okamžitý prehľad o všetkých pripojených zdrojoch z jedného miesta. Pomocou brány FENCE WiFi GATEWAY GW100 môžete zdroje pripojiť k službe FENCEe Cloud a ovládať ich na diaľku prakticky odkiaľkoľvek na svete.

 • Ovládajte až 12 zdrojov
 • Funkcie alarmu
 • Aktuálne informácie

Získajte prehľad o:

 • Výkon a stav zdrojov
 • Kvalita signálu
 • Posledné namerané napätie na ohradníku
 • Stav batérie
 • Nastavenia alarmu
Pripojenie k bráne FENCE GATEWAY
Praktické rady týkajúce sa inštalácie zariadenia s anténou

Rady týkajúce sa inštalácie zariadenia s anténou

Šírenie rádiového signálu je výhodné, ak sú antény umiestnené čo najvyššie nad zemou.

Praktické rady nájdete v článku , ako správne nainštalovať externú anténu, aby sa zabezpečil čo najefektívnejší prenos VF signálu.

Diaľkové ovládanie pre zdroje DUO RF EDX

Zdroje EDX môžete ovládať pomocou diaľkového ovládania. Môžete ho použiť aj na ovládanie chytrých zdrojov PDX.

Diaľkové ovládanie pre generátory DUO RF EDX
Displej diaľkového ovládania EDX

Displej diaľkového ovládania EDX

Na displeji diaľkového ovládača môžete jasne vidieť:

 • 1. Sila signálu
 • 2. Režim aktualizácie
 • 3. Nameraná hodnota
 • 4. Meraná jednotka
 • 5. Batéria zdroja
 • 6. Číslo zdroja
 • 7. Stav zdroja
 • 8. Typ zariadenia
 • 9. Zvukový alarm
 • 10. Batéria ovládača

Sledujte nás na sociálnych sieťach


Týmto udeľujete súhlas spoločnosti VNT electronics s.r.o., so sídlom Dvorská 605, 563 01 Lanškroun, IČO: 64793826, zapísanej vo verejnom registri vedenom na Krajskom súde v Hradci Králové, oddiel C, vložka 9839 (ďalej len "správca"), aby, meno a priezvisko e-mail akékoľvek ďalšie údaje, ktoré napíšete do formulárov na tejto webovej stránke alebo do e-mailov zaslaných na adresy uvedené na tejto webovej stránke. vyššie uvedené osobné údaje musia byť spracované za účelom vypracovania ponuky alebo zmluvy, spracovania objednávky alebo zaslania cenníka. Tieto údaje bude správca spracovávať po dobu 1 roka.