Späť na začiatok
Ovládajte svoje ploty odkiaľkoľvek
Prihlásenie do cloudu

Funkcie a vlastnosti chytrých zdrojov fencee power DUO RF PDX

Kombinovaná prevádzka

Kombinované zdroje Power DUO RF PDX je možné napájať zo siete 230 V pomocou priloženého adaptéra alebo pomocou štandardnej 12 V batérie. Pripojenie k batérii sa vykonáva pomocou priložených káblov. Výhodou batérie je, že ju možno použiť ako záložný zdroj napájania v prípade výpadku prúdu.

Signalizácia poplachu

Zdroje PDX signalizujú alarm. Ten vás zvukovo upozorní v prípade poruchy na elektrickom ohradníku alebo zariadení, v prípade slabej batérie alebo poklesu napätia pod nastavenú úroveň. Alarm vás môže upozorniť aj v prípade straty rádiového signálu.

Aktuálne informácie

Inteligentné RF zdroje PDX sú vždy aktívne a neustále medzi sebou komunikujú. Takto máte vždy aktuálne informácie o stave elektrických ohradníkov a ďalších chytrých pripojených ohradníkových zariadení.

Pripojenie do cloudu

Inteligentné RF zdroje PDX je možné pripojiť k aplikácii fencee Cloud prostredníctvom centrálnej brány WiFi a ovládať ich z mobilného telefónu, tabletu alebo počítača odkiaľkoľvek na svete. Všetko, čo potrebujete, je internetové pripojenie a mobilná aplikácia fencee Cloud.

Spínanie napájania

Pomocou tlačidla ON/OFF môžete manuálne prepínať medzi vysokým a polovičným výkonom chytrých zdrojov PDX. Túto funkciu si môže zvoliť používateľ a je vhodná napríklad vtedy, ak šetríte energiu batérie alebo ak máte v elektrickej ohrade zvieratá, pre ktoré nie je potrebný taký silný impulz.

LED bargraf

Vysoko osvetlený LED bargraf umiestnený pod diódou na prednej strane napájacieho zdroja poskytuje vizuálne informácie o stave krytu a výkone zariadenia. Vysokokvalitné LED diódy v čiarovom grafe sú dobre viditeľné aj z diaľky alebo na priamom slnečnom svetle.

Dosah do 10 km

Zdroje PDX sa dodávajú so základnou RF anténou, ktorá sa dá použiť na ovládanie zariadenia zo vzdialenosti až 10 km. Na diaľkovú komunikáciu medzi zariadeniami s väčším dosahom použite externú anténu. Pomocou nej je možné zvýšiť dosah až na 30 km.

Nevyžaduje kartu SIM

Inteligentné zdroje RF pracujú na základe pripojenia pomocou voľnej technológie RF. Na prevádzku zariadení nie je potrebná SIM karta a na prevádzku zdrojov a elektrických ohradníkov sa nevyžadujú žiadne ďalšie poplatky.

Externá anténa

Zdroje sú pripravené na pripojenie externej antény. Pomocou externej antény môžete zvýšiť komunikačný dosah medzi chytrými zariadeniami až na vzdialenosť 30 km. Externú anténu je možné zakúpiť ako ďalšie príslušenstvo.

Dosah do 30 km

Inštaláciou externej antény môžete zvýšiť dosah diaľkového ovládania a komunikácie medzi chytrými RF zariadeniami až na vzdialenosť 30 km. Externú anténu je možné zakúpiť ako dodatočné príslušenstvo k chytrým zdrojom.

Správa batérií

Pokročilá mikroprocesorová technológia v chytrých zdrojoch PDX zabezpečuje maximálnu účinnosť batérie. Zdroje dokážu samy kontrolovať a riadiť stav batérie, takže batéria vydrží oveľa dlhšie ako pri bežných zdrojoch napájania.

Zlatý Klas 2019

Inteligentné RF zdroje pre systém elektrického ohradníka Power DUO RF PDX získali ocenenie Zlatý Klas 2019 za svoju jedinečnosť a využitie moderných technológií. Ocenenie bolo udelené na výstave Země Živitelka za inovatívny prínos pre moderné poľnohospodárstvo.

Časové oneskorenie 50 s

Zdroje nad 5 J sú v norme obmedzené na časové oneskorenie z dôvodu zvýšenia bezpečnosti. Nábeh na maximálny výkon zariadenia sa oneskorí približne o 50 s. Časové oneskorenie platí len pre výkonový zdroj rádiových frekvencií DUO RF PDX70.

Inteligentné poľnohospodárstvo

Inteligentné RF zdroje PDX získali prestížne ocenenie Smart Farming za svoju jedinečnú pokročilú technológiu. Ocenenie bolo udelené za využitie moderných technológií na zlepšenie kvality poľnohospodárskej produkcie. Cenu odovzdal minister poľnohospodárstva Českej republiky.

Diaľkové ovládanie

Výkonové zdroje DUO RF PDX sa dodávajú s diaľkovým ovládaním. Pomocou neho môžete RF zdroje ovládať zo vzdialenosti až 10 km. Diaľkové ovládanie má množstvo užitočných funkcií, ktoré vám uľahčia prácu so zvieratami a elektrickými ohradníkmi. Z 1 diaľkového ovládača môžete ovládať až 6 chytrých RF zdrojov.

Tlačidlo ON/OFF

Vďaka tlačidlu ON/OFF na prednej strane zariadenia je vypnutie a zapnutie zdroja jednoduché a bezpečné. Tlačidlo tiež šetrí životnosť celého zariadenia v porovnaní s konkurenčnými zdrojmi, ktoré sa vypínajú vytiahnutím kábla zo zásuvky. Na zdrojoch PDX RF je tlačidlo rozšírené o možnosť prepínania napájania.

ST transformátor

Špeciálny transformátor ST je navrhnutý a vyrobený presne pre potreby elektrických ohradníkov. Transformátor s extra vysokým napätím pre dlhodobú ochranu je ďalšou súčasťou, ktorá robí z elektrických ohradníkov moderné, výkonné a bezpečné zariadenie.

SafeShock

Technológia SafeShock zaisťuje maximálnu bezpečnosť celého elektrického ohradníka pre vás a vášho domáceho miláčika. Špeciálne tvarovaná impulzná krivka vytvára rýchlejší a účinnejší impulz v porovnaní s konkurenčnými modelmi elektrických ohradníkov.

LED diódy

Vysoko svietivé diódy LED BrightLight sú ľahko viditeľné z diaľky aj na priamom slnku. Sú vhodne umiestnené na prednej strane napájacieho zdroja a indikujú jeho prevádzku. V prípade akejkoľvek poruchy na zdroje alebo elektrickom ohradníku zmenia farbu, takže o poruche budete okamžite vedieť.

Inteligentné ovládanie

Inteligentné zdroje RF majú pokročilú mikroprocesorovú technológiu, ktorá riadi celú prevádzku zariadenia a pomocou technológie SmartControl zabezpečuje optimálny výkon zdroja pre dané potreby elektrického ohradníka.

RF technológia

Inteligentné zdroje sú ovládané bezdrôtovou RF technológiou. Tá je úplne bezplatná a bez akýchkoľvek ďalších poplatkov. Za prevádzku zdrojov a elektrických ohradníkov nevznikajú žiadne dodatočné náklady.

Základné špecifikácie zdrojov fencee power DUO RF PDX

Rad chytrých zdrojov fencee power DUO RF PDX s kombinovaným napájaním na univerzálne použitie kdekoľvek na miestach bez elektrickej energie. Zdroje sú vhodné do každej situácie a na všetky druhy zvierat. Odporúčajú sa na kone, dobytok, ovce, kozy a ako ochrana proti lesnej zveri alebo škodcom.

Zdroje možno ovládať na diaľku pomocou mobilného telefónu cez aplikáciu fenceeCloud alebo z webového rozhrania.

Na pripojenie ku Cloudu je potrebné centrálne ovládacie zariadenie FENCE WiFi GATEWAY GW100. Po pripojení ku Cloudu môžete zdroje ovládať prakticky z ktoréhokoľvek miesta na svete, kde je pokrytie internetom. Viac informácií o unikátnom systéme ovládania elektrických ohradníkov odkiaľkoľvek sa dočítate na našom blogu .

Všeobecné funkcie:

 • Napájanie kombinovaných zdrojov DUO RF PDX pomocou sieťového napájania cez 230 V adaptér alebo 12 V štandardnú batériu.
 • Batériové napájanie je vhodné na miestach bez elektriny alebo ako záložný zdroj napájania
 • Výkony série DUO RF PDX od 1 - 7 J
 • Určené pre ploty s dĺžkou inštalácie do 70 km.
 • Základný dosah ovládača do 10 km
 • Zdroje majú mikroprocesorom riadenú prevádzku s možnosťou prepínania výstupného výkonu na 50 % / 100 %. Táto funkcia je užitočná, keď sa vyžaduje úspora batérie

LED svetlá a BARGRAF na prednej strane zdroja zobrazujú prevádzku napájania, merajú napätie na plote a indikujú prípadné poruchy na plote. Inteligentná elektronika s technológiou SafeShock umožňuje mimoriadne bezpečné ohradzenie so špeciálne zníženým výstupným napätím.

Svetovo jedinečnou funkciou je diaľkový prenos signálu pomocou technológie RF (rádiová frekvencia). To znamená, že nepotrebujete SIM kartu! Stačí nainštalovať zdroj, zapojiť ho do elektrickej siete a môžete začať pracovať.

Diaľkové ovládanie funguje v bežnom teréne a v zastavaných oblastiach na vzdialenosť až 10 km . V náročnom teréne, napr. v kopcovitom teréne, sa dosah znižuje, zatiaľ čo v otvorených oblastiach môže byť ešte dlhší. Na zlepšenie prenosu signálu medzi zdrojom a diaľkovým ovládaním možno použiť externú anténu. Pomocou externej antény môžete zvýšiť dosah spojenia až na vzdialenosť 30 km.

Pozrite si tento článok, v ktorom sme napísali niekoľko tipov, ako správne nainštalovať externú anténu , aby ste dosiahli najlepší prenos rádiového signálu.

Jiří Stolín

Potrebujete poradiť? Jiří Stolín

 • Chytré zdroje s dálkovým ovládáním a možností ovládání mobilem
 • Rozbalení, instalace a možnosti chytrého zdroju
 • Sledujte a ovládejte ohradníky kdykoliv a odkudkoliv
 • Život s aplikací fencee Cloud

Vlastnosti ručného diaľkového ovládania DUO RF

Zdroje PDX môžete ovládať pomocou diaľkových ovládačov pre série PDX alebo EDX.

 • Pohodlné a bezpečné zapínanie a vypínanie ohradníka na diaľku.
 • Dosah medzi diaľkovým ovládaním a zdrojom až 10 km (v závislosti od terénu, vegetácie a ďalších faktorov). Na zvýšenie dosahu použite externú anténu. Zvýšenie dosahu až na 30 km.
 • Jedným diaľkovým ov ládačom možno ovládať až šesť rôznych zdrojov.
 • Jeden zdroj možno ovládať až tromi ovládačmi.
 • Upozornenie na pokles napätia
 • Hlásenie stavu napätia batérie
 • Hlásenie o strate signálu
Vlastnosti ručného diaľkového ovládania DUO RF
Displej diaľkového ovládania

Displej diaľkového ovládania

Na displeji diaľkového ovládača môžete jasne vidieť:

 • 1. Sila signálu
 • 2. Režim aktualizácie
 • 3. Nameraná hodnota
 • 4. Meraná jednotka
 • 5. Batéria zdroja
 • 6. Číslo zdroja
 • 7. Stav zdroja
 • 8. Typ zariadenia
 • 9. Zvukový alarm
 • 10. Batéria ovládača

Pripojenie k bráne FENCE GATEWAY

RF zdroje môžete pripojiť k riadiacej bráne. Získate tak okamžitý prehľad o všetkých pripojených zdrojoch z jedného miesta. Pomocou brány FENCE WiFi GATEWAY GW100 môžete zdroje pripojiť k službe FENCEe Cloud a ovládať ich na diaľku prakticky odkiaľkoľvek na svete.

 • Ovládajte až 12 zdrojov
 • Funkcie alarmu
 • Aktuálne informácie

Získajte prehľad o:

 • Výkon a stav zdrojov
 • Kvalita signálu
 • Posledné namerané napätie na ohradníku
 • Stav batérie
 • Nastavenia alarmu
Pripojenie k bráne FENCE GATEWAY
Pripojte generátor k službe fencee Cloud a ovládajte ho pomocou telefónu

Pripojte generátor k službe fencee Cloud a ovládajte ho pomocou telefónu

Cloud fencee je bezpečné miesto na internete, prostredníctvom ktorého všetky potrebné zariadenia navzájom komunikujú.

 • Pripojte všetky zariadenia fencee RF ku cloudu a ovládajte svoj plot prakticky odkiaľkoľvek na svete.

Viac informácií oaplikácii fencee Cloud.

Ocenenie Golden Klas 2019

Zdroje na diaľkové ovládanie Power DUO RF PDX získali prestížne ocenenie Zlatý Klas 2019 za inovatívny prínos pre moderné poľnohospodárstvo.

Ocenenie Golden Klas 2019
Kontrolná LED dióda a bargraf

Kontrolná LED dióda a bargraf

Kontrolka LED zobrazuje výkon zdroja na 100 % alebo 50 %, ak je prepnutý na polovičný výkon.

 • LED svieti - napájanie zo siete
 • LED bliká - napájanie z batérie

Čiarový graf farebne zobrazuje napätie na ohradníku. Vďaka tomu máte prehľad o stave napätia na prvý pohľad.

Moderná inteligentná farma pod kontrolou

Pripojte zdroj do cloudu a ovládajte svoj mobilný telefón prostredníctvom aplikácie fencee Cloud odkiaľkoľvek na svete.

 • Ovládanie cez internet nie je obmedzené vzdialenosťou
 • Ovládajte až 12 zariadení prostredníctvom FENCE WiFi GATEWAY GW100
Moderná inteligentná farma pod kontrolou
Praktické rady týkajúce sa inštalácie zariadenia s anténou

Praktické rady týkajúce sa inštalácie zariadenia s anténou

Na kvalitné pripojenie je potrebný dobrý signál.

 • Dobrému šíreniu rádiového signálu prospieva umiestnenie antén čo najvyššie nad terénom

Ďalšie informácie o inštalácii zariadenia s anténou. Praktické rady nájdete v našom článku , ako správne nainštalovať externú anténu, aby sa zabezpečil čo najefektívnejší prenos RF signálu.

Sledujte nás na sociálnych sieťach


Týmto udeľujete súhlas spoločnosti VNT electronics s.r.o., so sídlom Dvorská 605, 563 01 Lanškroun, IČO: 64793826, zapísanej vo verejnom registri vedenom na Krajskom súde v Hradci Králové, oddiel C, vložka 9839 (ďalej len "správca"), aby, meno a priezvisko e-mail akékoľvek ďalšie údaje, ktoré napíšete do formulárov na tejto webovej stránke alebo do e-mailov zaslaných na adresy uvedené na tejto webovej stránke. vyššie uvedené osobné údaje musia byť spracované za účelom vypracovania ponuky alebo zmluvy, spracovania objednávky alebo zaslania cenníka. Tieto údaje bude správca spracovávať po dobu 1 roka.