Späť na začiatok
Ovládajte svoje ploty odkiaľkoľvek
Prihlásenie do cloudu

Praktické rady týkajúce sa inštalácie rádiových zariadení s anténou

Praktické rady týkajúce sa inštalácie rádiových zariadení s anténou

Ak sa chystáte nainštalovať externú anténu na zlepšenie a zvýšenie kvality a dosahu rádiového signálu, odporúčame vám prečítať si nasledujúcich niekoľko riadkov. Pripravili sme pre vás niekoľko tipov, ako správne nainštalovať externú anténu, aby ste zabezpečili maximálny výkon.

Odporúčané kroky pred inštaláciou externej antény

Prvým dôležitým odporúčaním pre inštaláciu je výber vhodného miesta, kde môžeme dosiahnuť priamu viditeľnosť medzi zariadeniami. Na dosiahnutie najlepších výsledkov je najlepšou možnosťou inštalovať anténu na čo najvyššom mieste nad okolitým terénom.

  • Pred inštaláciou skontrolujte, či sú antény dostatočne vysoko nad prekážkami a či signálu nič nestojí v ceste.
  • Dávajte pozor na výšku stromov, kopcov, budov alebo iných objektov, ktoré môžu stáť v ceste medzi anténami a brániť šíreniu signálu.
  • Ak nie je možné zabezpečiť priamu viditeľnosť medzi anténami, snažte sa čo najviac odstrániť všetky prekážky na ceste. Husté lesy a vegetácia, ako sú húštiny a kroviny, sú pre šírenie VF signálu najhoršie. Preto sa im snažte vyhnúť.
  • Pred definitívnym upevnením antén na vybrané miesto skontrolujte silu signálu na displeji zariadenia.

Rádiová cesta - oblasť šírenia signálu

Je oblasť okolo pomyselnej priamky medzi anténami, do ktorej sa šíria rádiové vlny po opustení antény. Snažte sa, aby rádiová dráha neobsahovala prekážky, aby ste sa vyhli problémom s výpadkami a zabezpečili kvalitný prenos signálu.

Na obrázku so správnou inštaláciou sú vonkajšie antény umiestnené vysoko nad horizontom (kopcom), aby sa dosiahla priama viditeľnosť. To umožní ľahké šírenie signálu a dosiahnutie kvalitného spojenia.

Vprípade nesprávnej inštalácie je zobrazená situácia, keď sú externé antény umiestnené nízko pod horizontom v tzv. rádiovom tieni. Priama viditeľnosť nie je zabezpečená, a preto v tomto prípade nemožno očakávať plnú kvalitu prenosu signálu.

Konečná montáž a inštalácia

Uistite sa, že miesto, ktoré ste vybrali na inštaláciu, je čo najďalej od okolitých stožiarov a antén. Na dosiahnutie najlepších výsledkov odporúčame vyhnúť sa inštalácii antény na miestach v blízkosti odkvapových žľabov alebo kovových odtokových rúr, pretože tieto môžu spôsobovať rušenie. Dôležitá je aj správna montáž. Anténu montujte vertikálne, inštalácia pod uhlom alebo horizontálne môže znížiť výkon. Snažte sa zabezpečiť, aby sa inštalované zariadenie nachádzalo v rovnakej rovine. Zarovnaná čo najviac v strede cesty signálu.

Na obrázku je znázornené, ako správne nainštalovať externú anténu.

  • Uistite sa, že prívodný kábel k anténe nie je nijako skrútený alebo poškodený. Takéto poškodenie môže spôsobiť stratu signálu.
  • Snažte sa použiť primeranú dĺžku vstupného kábla. Ak nepoužijete celú dĺžku, zvyšok neomotávajte okolo žiadnych predmetov.
  • Napájací kábel nechajte voľne visieť a pri zemi vytvorte žľabovú slučku. Tým zabezpečíte, že sa do konektorov cez kábel nedostane voda ani vlhkosť.

Externá anténa pre RF zariadenia pre elektrické ohradníky - 2 m

Externá anténa s 2 m káblom pre lepší signál. Pre RF zdroje plotu výkon DUO RF PDX a…

Zobrazenie kvality signálu

Na displeji centrálnej jednotky FENCE GATEWAY alebo na diaľkovom ovládaní môžete na prvý pohľad vidieť kvalitu rádiového spojenia. Zobrazenie silného a dostatočného signálu je informáciou, že spojenie je kvalitné a zariadenie bude fungovať bez problémov. Ak sa zobrazuje stredný alebo slabý signál, odporúčame vám vybrať lepšie miesto na umiestnenie zariadenia alebo externej antény.

  • Upozorňujeme, že sila a kvalita spojenia medzi zariadeniami vždy závisí od miestnych podmienok a okolia.

Dôležité upozornenie

Na záver by sme chceli dodať, že celá problematika šírenia rádiového signálu je zložitá a ovplyvňuje ju niekoľko prírodných faktorov. Preto nie je možné vopred určiť, či bude spojenie medzi zariadeniami kvalitné a dostatočné.

V prípade, že uvažujete o inteligentnom farmárskom systéme a nie ste si istí, ako dobre sa bude signál šíriť vo vašej lokalite, môžete použiť postup na určenie kvality signálu. Spracovali sme ho do kompletného článku v poradni.

Častou otázkou zákazníkov pred inštaláciou nášho moderného systému Chytré Farmy je, či bude fungovať, či sa signál bude dobre šíriť. Pripravili sme tento článok, ktorý vám pomôže zistiť podmienky šírenia rádiofrekvenčného signálu na vašej farme.

Prejsť na článok

Páči sa vám tento článok? Zdieľajte ho :)

Komentáre k článku

Vložte komentár

Pridať komentár k článku Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Požadované informácie sú označené hviezdičkou

*
*
*
Ďalšie informácie o tom, ako spracúvame osobné údaje
nájdete v našich zásadách spracovania osobných údajov.

Sledujte nás na sociálnych sieťach


Týmto udeľujete súhlas spoločnosti VNT electronics s.r.o., so sídlom Dvorská 605, 563 01 Lanškroun, IČO: 64793826, zapísanej vo verejnom registri vedenom na Krajskom súde v Hradci Králové, oddiel C, vložka 9839 (ďalej len "správca"), aby, meno a priezvisko e-mail akékoľvek ďalšie údaje, ktoré napíšete do formulárov na tejto webovej stránke alebo do e-mailov zaslaných na adresy uvedené na tejto webovej stránke. vyššie uvedené osobné údaje musia byť spracované za účelom vypracovania ponuky alebo zmluvy, spracovania objednávky alebo zaslania cenníka. Tieto údaje bude správca spracovávať po dobu 1 roka.