Späť na začiatok
Ovládajte svoje ploty odkiaľkoľvek
Prihlásenie do cloudu

Neviditeľný plot alebo elektrický plot? Poradíme vám so správnym výberom

Elektronický neviditeľný plot slúži podobne ako elektrický plot na vymedzenie a zabezpečenie priestoru. Medzi týmito zariadeniami však existujú zásadné rozdiely, ktoré možno nájsť najmä v oblasti ich použitia.

Elektrický plot

Elektrický plot funguje na princípe uzavretia elektrického obvodu medzi drôtom plotu a zemou. Skladá sa z elektrického generátora alebo zdroja impulzov, stĺpikov, uzemňovacích tyčí a drôtov. Aby ohradník správne fungoval, musíte zabezpečiť dokonalé uzemnenie a udržiavať v obvode napätie aspoň 2 500 V. V prípade kontaktu dostane zviera nepríjemný elektrický šok, ktorý ho odradí od prípadného prekonania ohrady. Netreba sa obávať, ide o bezpečné, aj keď pocitovo nepríjemné varovanie. Elektrický ohradník chráni nielen zvieratá vo vnútri pozemku, ale aj samotný pozemok pred rôznymi vonkajšími vplyvmi a predátormi. Je to univerzálne zariadenie, ktoré je vhodné pre domáce aj hospodárske zvieratá.

Elektronický neviditeľný plot

Elektronický neviditeľný plot je ďalšou možnosťou, ako zabrániť úteku vášho psa. Ak sa obávate, že váš domáci miláčik opakovane utečie, alebo len chcete ochrániť určitú časť záhrady (napr. kvetinové záhony, ihrisko, bazén) pred vaším domácim miláčikom, neviditeľný plot je tou správnou voľbou. Je to účinný a bezpečný systém, ktorý vášho domáceho miláčika rýchlo naučí rešpektovať vami zvolené hranice. Základ jeho fungovania tvorí vysielací generátor, prijímač (obojok ) a anténny drôt, ktorý musí byť vedený v uzavretej slučke. Okolo anténneho drôtu je tiež potrebné nastaviť ľubovoľné zóny. V prípade, že sa pes priblíži k ich hranici, bude najprv upozornený akustickým signálom a potom usmernený korekčným impulzom. Ak máte deti, s neviditeľným plotom sa nemusíte obávať o ich bezpečnosť. Korekčný impulz vníma len nositeľ obojku, takže sa nemôže stať, že by zasiahol niekoho iného.

Instalece neviditelného plotu d-fence od značky Dogtrace

Rozdiely medzi neviditeľným ohradníkom a elektrickým ohradníkom

Veľkou výhodou neviditeľných ohradníkov je ich variabilita. Môžete ich totiž použiť na miestach, kde by ste ich s bežným plotom nemohli použiť. Je vhodný aj pre chovateľov, ktorí so svojimi psami často cestujú alebo menia usporiadanie pozemku. Vo voľnej prírode oceníte aj možnosť napájania ohradníka zo záložného zdroja. Nevýhodou je, že neochráni vášho psa pred predátormi, napríklad ak bývate v blízkosti lesa. V porovnaní s elektrickým ohradníkom budete mať aj o niečo vyššie obstarávacie náklady. Neviditeľný plot je zameraný na konkrétne zviera. Elektrický ohradník, naopak, bude pôsobiť na všetky.

Ďalším významným rozdielom medzi elektrickým a neviditeľným plotom je viditeľnosť. Zatiaľ čo elektrický plot môže vyzerať neesteticky, neviditeľný plot si na prvý pohľad nevšimnete. Majte však na pamäti, že to, čo sa z jedného pohľadu javí ako výhoda, môže byť z iného pohľadu presným opakom. Pri neviditeľnom ohradníku je pre zviera ťažšie rozpoznať pôvod impulzov, preto bude potrebné venovať dlhšie obdobie výcviku. Vo všeobecnosti je neviditeľný typ oplotenia mimoriadne náročný na trpezlivosť zvieraťa a spoluprácu s človekom. Len dostatočným výcvikom môžete zabrániť zmätku zvieraťa a zabezpečiť, aby si zviera na neviditeľný plot zvyklo a rešpektovalo ho. Pri výbere vám môže pomôcť aj nasledujúca schéma, ktorú sme pre vás vytvorili.

Generátor elektrického ohradníku fencee a neviditelný plot d-fence Dogtrace

Porovnání neviditelného plotu D-fence od značky Dogtrace a elektrického ohradníku od značky fencee

Fencee & Dogtrace

Veríme, že s výrobkami fencee neurobíte chybu. Vďaka nášmu modernému inteligentnému farmárskemu systému môžete ohrady ovládať dokonca odkiaľkoľvek na svete. Stačí si stiahnuť našu aplikáciu fencee Cloud a mať telefón/počítač s pripojením na internet.

Ak sa rozhodnete pre neviditeľný plot, vrelo odporúčame našu sesterskú značku Dogtrace. V oboch prípadoch získate moderný a spoľahlivý systém, ktorý bude bezpečne a účinne chrániť váš vymedzený priestor.

Ešte stále si nie ste istí?

Ak máte ďalšie otázky, neváhajte nás kontaktovať e-mailom alebo telefonicky. Radi vám individuálne poradíme pri výbere.

Jiří Stolín

Potrebujete poradiť? Jiří Stolín

Prihláste sa na odber noviniek a nič vám neunikne.

Posielame zážitky, ktoré oceníte. Príklady, ako správne používať výrobky, ako sa o ne starať alebo ako na ne získať zľavu.

Máte otázku? Spýtajte sa nás. Vyplňte nasledujúci formulár a my sa o to postaráme.

*
*
Ďalšie informácie o tom, ako spracúvame osobné údaje
nájdete v našich zásadách spracovania osobných údajov.

Sledujte nás na sociálnych sieťach


Týmto udeľujete súhlas spoločnosti VNT electronics s.r.o., so sídlom Dvorská 605, 563 01 Lanškroun, IČO: 64793826, zapísanej vo verejnom registri vedenom na Krajskom súde v Hradci Králové, oddiel C, vložka 9839 (ďalej len "správca"), aby, meno a priezvisko e-mail akékoľvek ďalšie údaje, ktoré napíšete do formulárov na tejto webovej stránke alebo do e-mailov zaslaných na adresy uvedené na tejto webovej stránke. vyššie uvedené osobné údaje musia byť spracované za účelom vypracovania ponuky alebo zmluvy, spracovania objednávky alebo zaslania cenníka. Tieto údaje bude správca spracovávať po dobu 1 roka.