Späť na začiatok
Ovládajte svoje ploty odkiaľkoľvek
Prihlásenie do cloudu

Nové ploty od českého výrobcu

Nové ploty od českého výrobcu

"Vieme, že tradičný koncept oplotenia, na ktorý sú zákazníci zvyknutí, je funkčný, ale chceli sme to urobiť inak. Dokázali sme tradičný výrobok poňať novým spôsobom." Týmito slovami začal majiteľ spoločnosti opisovať spôsob, akým vznikol nový typ elektrického ohradníka a celá myšlienka nového výrobku. "Podarilo sa nám preraziť v oblasti, v ktorej sme začínali, teda v oblasti elektronických obojkov na výcvik psov," pokračuje.

Spoločnosť VNT electronics s.r.o. založil Jiří Novák pred dvadsaťjeden rokmi. Pod značkou Dogtrace predáva elektronické výcvikové pomôcky pre psov doma aj v zahraničí. Všetky nápady a výsledné produkty sa vyrábajú v Českej republike, v súčasnosti v novej centrále VNT electronics v Lanškroune. Vďaka vlastnému vývoju a výrobe sme sa však naučili postupovať a vytvárať kompletné návrhy zariadení sami. Vďaka úspechu značky Dogtrace sa spoločnosť mohla ďalej rozvíjať a v posledných rokoch sa zamerala na vývoj ohradníkových zariadení, čoho výsledkom je nová česká značka ohradníkových generátorov, ktorá bola uvedená na český trh v tomto roku.
Jiřímu Novákovi sme položili niekoľko otázok.

Ako vás napadlo vyrábať plotové generátory?

Prvý nápad sa zrodil, keď moja dcéra jazdila na koni. Počas pretekov je potrebné zaistiť bezpečnosť koní a pre kone je potrebné postaviť mobilný plot, vtedy som sa začal o takéto zariadenia zaujímať. V podstate sa na tom podieľal aj môj partner Ing. Ján Horák začal zaoberať témou oplotenia už pred desiatimi rokmi, videli sme v tejto oblasti potenciál, kam by sa naša spoločnosť mohla v budúcnosti uberať. V tom čase sme však pracovali na vývoji iných produktov.

Čo bolo v procese vývoja najťažšie?

Nepovedal by som, že najťažšia, ale je veľmi ťažké spojiť všetky vstupy a informácie počas vývoja akéhokoľvek nového výrobku tak, aby na konci vznikol fungujúci celok. Konkrétne v prípade oplotenia išlo o spojenie niekoľkých úrovní vývoja v rôznych oblastiach, kde hovoríme o riadení napájania, vysokonapäťovom riadení a mnohých ďalších oblastiach elektroniky. To sa nám podarilo a s produktom, ktorý sme vytvorili, som veľmi spokojný.

Aké vlastnosti má fencee oproti konkurencii?

Za veľmi prijateľnú cenu ponúkame zákazníkom funkcie, ktoré majú v porovnaní s konkurenciou podstatne drahšie zariadenia. Predovšetkým funkciu bezpečného spínania pomocou tlačidla zapnutia/vypnutia priamo na tele ohradníka, ako aj veľmi jasné LED diódy pre dobrú viditeľnosť, vďaka ktorým zákazník vidí, v akom stave sa ohradník práve nachádza. Srdcom celého zariadenia je moderný rad mikroprocesorov, ktoré monitorujú a riadia všetky funkcie a optimálny výkon plota v reálnom čase.

Čo prináša fencee v porovnaní s inými výrobkami?

Naším cieľom sú výrobky, ktoré prinášajú vylepšenia existujúcich funkcií a zabezpečujú bezpečnosť používania v porovnaní s konkurenciou. Celková koncepcia fencee, ktorú chceme priniesť našim zákazníkom, zahŕňa nové riešenia, ktoré v tejto chvíli nechcem prezradiť. Keďže už dlhé roky pôsobíme v oblasti vývoja elektroniky, chceme ďalej využívať naše skúsenosti. Zákazníkom poskytneme modernú technológiu za prijateľnú cenu, ktorú aplikujeme na tradičný produkt, ktorým je elektrický ohradník. Máme naplánované projekty napríklad so zoologickými záhradami, kde sa používajú desiatky ohradníkov, a tam je potrebné komplexné riešenie a ovládanie takýchto zariadení. Počas celého procesu sme spolupracovali s poľnohospodárskou vysokou školou, aby sme otestovali naše zariadenia a získali podklady pre ďalší vývoj. Vždy sa snažíme podieľať na vývoji spolu s našimi zákazníkmi, pretože v konečnom dôsledku im výrobok musí dobre slúžiť a závisí od toho jeho ďalší úspech na trhu.

Všetko si vyrábate sami?

Áno. Naším cieľom je tiež riadiť kvalitu našich výrobkov a všetkých komponentov. Historicky sme sa poučili a vieme, že je veľmi dôležité kontrolovať celý proces výroby a vývoja, aby sme ho mohli priamo ovplyvňovať. Vybudovali sme už značku Dogtrace, kde vyrábame elektronické výcvikové pomôcky pre psov, a počas jej vývoja sme získali veľa skúseností. Dcérska spoločnosť pre nás montuje dosky s plošnými spojmi a my máme tiež veľmi dobré znalosti o súčiastkach a ich vlastnostiach. To nám umožňuje efektívne pracovať počas vývoja výrobku.

Predávate na českom trhu alebo aj v zahraničí?

Paradoxne sme začali predávať fencee najprv na zahraničnom trhu, kde máme veľmi silných partnerov. Od začiatku tohto roka sme začali predávať aj v Českej republike. Nástup jari priniesol, ako sme očakávali, nárast predaja a veríme, že v tom budeme pokračovať. Stále sme stredne veľká spoločnosť, nie nadnárodný kolos, kde ide len o čísla. Snažíme sa preto efektívne komunikovať informácie a celkovú myšlienku fencee v rámci celej spoločnosti, aby naši výrobní zamestnanci vedeli, na čom pracujú.

Aké sú vaše plány do budúcnosti?

Celkovo sa snažíme smerovať k ďalšiemu rozvoju všetkých modelových radov fencee. Ako som už spomínal, pracujeme na modernej koncepcii pre širšie využitie v poľnohospodárskom a hobby segmente. Určite nás ovplyvnia aj podnety našich zákazníkov. Vždy sa ich snažíme brať do úvahy a reagovať na ich potreby.

Charakteristika plotových generátorov a ich použitie

Generátory fencee pracujú na mikroprocesorovej úrovni pomocou technológie Smart Control, ktorá monitoruje a riadi funkcie a výkon celého systému v reálnom čase. Táto funkcia nám umožňuje efektívne pracovať so vstupným napätím a prevádzať ho na najvyššiu možnú účinnosť bez zbytočných strát. Výsledkom je inteligentné riadenie spotreby energie celého systému. To vedie k celkovému zníženiu nákladov na prevádzku rozvádzača. Od základných vlastností, ako je vysoká životnosť výrobku, ponúkame funkcie na zvýšenú ochranu zvierat a okolia. Inteligentná elektronika s technológiou SafeShock zabezpečuje bezpečné oplotenie, pričom sa môžete spoľahnúť na zdroje ohradníka, ktoré poskytujú maximálny výkon.

Séria fencee mini je použiteľná na krátke až stredné oplotenia a najmä pre citlivejšie zvieratá, ako sú psy, mačky, kone. Kompaktný moderný dizajn fencee s vypínačom a najnovšou mikroprocesorovou technológiou vo vnútri ponúka praktické riešenie a umožňuje jednoduchú inštaláciu. LED kontrolka na prednej strane signalizuje činnosť napájania a prípadné poruchy na ohradníku. Špeciálnym produktom je plotostroj fencee mini M02, ktorý je určený na krátke ploty a najmä ako ochrana pred malými predátormi, ako sú kuny, vydry alebo lasice, alebo na obmedzenie pohybu menších domácich zvierat.

Zdroje energie fencee sú použiteľné pre krátke, stredné a dlhé ploty a sú vhodné pre menšie aj väčšie zvieratá, ako sú kone, hovädzí dobytok, ovce, kozy, hydina, a ako ochrana proti zveri. Kompaktný moderný dizajn ohradníka s vypínačom a najnovšou mikroprocesorovou technológiou vo vnútri ponúka praktické riešenie a spoľahlivo ochráni každý plot.

Kombinované napájacie zdroje fencee power DUO sú univerzálne použiteľné pre krátke, stredné a dlhé ohrady a sú vhodné pre viac aj menej citlivé zvieratá, ako sú kone, hovädzí dobytok, ovce, kozy, hydina, ako aj ako ochrana proti zveri alebo drobným škodcom. Napájanie je možné zo siete 230 V prostredníctvom adaptéra alebo zo štandardnej 12 V batérie, použiteľnej aj ako záložný zdroj. LED kontrolky a bargraf na prednej strane generátora zobrazujú činnosť napájania, merajú napätie na ohradníku a tiež signalizujú prípadné poruchy na ohradníku. Automatická optimalizácia prevádzky, možnosť spínania napájania a veľmi nízka spotreba sú ďalšími výhodami tohto generátora.

Nina Novák, BA (Hons)
VNT electronics s.r.o.

Páči sa vám tento článok? Zdieľajte ho :)

Komentáre k článku

Vložte komentár

Pridať komentár k článku Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Požadované informácie sú označené hviezdičkou

*
*
*
Ďalšie informácie o tom, ako spracúvame osobné údaje
nájdete v našich zásadách spracovania osobných údajov.

Sledujte nás na sociálnych sieťach


Týmto udeľujete súhlas spoločnosti VNT electronics s.r.o., so sídlom Dvorská 605, 563 01 Lanškroun, IČO: 64793826, zapísanej vo verejnom registri vedenom na Krajskom súde v Hradci Králové, oddiel C, vložka 9839 (ďalej len "správca"), aby, meno a priezvisko e-mail akékoľvek ďalšie údaje, ktoré napíšete do formulárov na tejto webovej stránke alebo do e-mailov zaslaných na adresy uvedené na tejto webovej stránke. vyššie uvedené osobné údaje musia byť spracované za účelom vypracovania ponuky alebo zmluvy, spracovania objednávky alebo zaslania cenníka. Tieto údaje bude správca spracovávať po dobu 1 roka.