Späť na začiatok
Ovládajte svoje ploty odkiaľkoľvek
Prihlásenie do cloudu

Kuna v podkroví? Nič nezvyčajné. Inšpirujte sa, ako sa dá tento problém vyriešiť Bořivoj Cetl z Čejkovíc

Kuna v podkroví? Nič nezvyčajné. Inšpirujte sa, ako sa dá tento problém vyriešiť
Bořivoj Cetl z Čejkovíc

Recenzia odoslaná 28. 6. 2021

Výkon generátora DUO RF PDX10 / inštalácia PLUS-MINUS
Slúži na zabezpečenie zeme (strechy) proti kunám

Kuna je aktívne nočné zviera, ktoré vyhľadáva vnútorné priestory budov, napríklad podkrovia. Najskôr na seba upozorňuje hlukom, ktorý v noci vydáva a ktorý môže byť dosť nepríjemný. Ďalej je to najmä zápach moču, trusu a škody, ktoré môže spôsobiť pri vytváraní hniezda. V bezpečí pred ním nie sú ani hadice, satelitné antény či dokonca izolácia. Okrem toho sú prenášačmi parazitov a rôznych chorôb (besnota).

Jeden z našich klientov ukazuje, ako tento problém spoľahlivo vyriešiť (pozri fotografie v galérii).

Kuna veľmi rada lezie po odkvape, aby sa dostala do podkrovných priestorov. V tejto situácii sa hodí kompletná súprava elektrického ohradníka proti škodcom, ktorú ponúkame s napájaním, šnúrkou a špeciálnymi držiakmi izolátora na zabránenie prístupu v miestach, ako sú napríklad odkvapy.

{PRODUKT-81}

Zákazník však prišiel s kreatívnym a spoľahlivým riešením, ako zabrániť prístupu do podkrovných priestorov cez plechovú strechu, do ktorých sa kuny môžu dostať zo susedného stromu (pozri fotografie v galérii).

Použilo sa zapojenie PLUS-MINUS, t. j. bez uzemnenia, kde sú oba vodiče vedené paralelne a pri ich spojení dochádza k impulzu. Vďaka tejto priamej ceste je elektrický impulz mimoriadne intenzívny, ale pre zviera aj citlivejší, keďže prúd preteká len malou časťou tela.

V tomto prípade je zem (MINUS) v kovovej streche. Protipólom sú natiahnuté vodiče na streche, ktoré sú natiahnuté v tvarovanom plaste s výrezmi (izolátor). Ak sa kuna dostane na strechu a dotkne sa drôtu, okamžite dostane podnet, aby sa už nikdy neukázala.

{PRODUKT-8}

Ako môžete vidieť na fotografiách, umiestnenie generátora je na ťažšie prístupnom mieste. Preto bol zvolený kombinovaný generátor elektrického ohradníka série fencee power DUO RF PDX s diaľkovým ovládaním. Konkrétne ide o najslabší generátor tejto série - power DUO RF PDX10 s výstupným výkonom 1 J, ktorý je na toto použitie úplne postačujúci. Generátor sa dá jednoducho zapnúť/vypnúť a ovládať diaľkovým ovládaním.

Páči sa vám tento článok? Zdieľajte ho :)

Komentáre k článku

Vložte komentár

Pridať komentár k článku Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Požadované informácie sú označené hviezdičkou

*
*
*
Ďalšie informácie o tom, ako spracúvame osobné údaje
nájdete v našich zásadách spracovania osobných údajov.

Sledujte nás na sociálnych sieťach


Týmto udeľujete súhlas spoločnosti VNT electronics s.r.o., so sídlom Dvorská 605, 563 01 Lanškroun, IČO: 64793826, zapísanej vo verejnom registri vedenom na Krajskom súde v Hradci Králové, oddiel C, vložka 9839 (ďalej len "správca"), aby, meno a priezvisko e-mail akékoľvek ďalšie údaje, ktoré napíšete do formulárov na tejto webovej stránke alebo do e-mailov zaslaných na adresy uvedené na tejto webovej stránke. vyššie uvedené osobné údaje musia byť spracované za účelom vypracovania ponuky alebo zmluvy, spracovania objednávky alebo zaslania cenníka. Tieto údaje bude správca spracovávať po dobu 1 roka.