Späť na začiatok
Ovládajte svoje ploty odkiaľkoľvek
Prihlásenie do cloudu

Riešenia pre moderné inteligentné farmy

Riešenia pre moderné inteligentné farmy

Český výrobca elektrických ohradníkov prichádza na trh s kompletným riešením inteligentnej farmy, najmä na kontrolu ohradníkov a pasienkov. Tieto systémy sa často používajú aj na ochranu úrody a majetku. Celý systém funguje na báze RF technológie (prenos pomocou rádiofrekvenčného signálu), zvládne komunikáciu na vzdialenosť až 30 kilometrov a umožňuje ovládanie a monitorovanie až 6 generátorov z jednej centrálnej brány. Na otázky o tomto systéme odpovedá Jiří Novák, majiteľ spoločnosti VNT electronics s.r.o.

RF generátory fencee DUO sú na trhu od roku 2018 a umožňujú diaľkové ovládanie generátora na vzdialenosť 10 kilometrov. Teraz však česká spoločnosť prichádza s kompletným riešením inteligentnej farmy s centrálnou riadiacou bránou Gateway a Control Monitor pre možnosť merania oplotenia na ľubovoľnom mieste. Ako presne táto technológia funguje a aké sú možnosti generátora?

RF generátory fencee power DUO PDX sú k dispozícii v rozsahu výkonov od 1 do 7 Joulov. Záleží na konkrétnej ohrade, druhu zvieraťa a zákazníkovi, aký výkonný generátor si vyberie. Generátor je nevyhnutnou súčasťou celej inteligentnej farmy, ktorá dodáva napätie a energiu do ohrady. Centrálnym zariadením, ktoré zhromažďuje údaje z generátorov a monitorov, je zariadenie Gateway GW10, pomocou ktorého je potom možné nastavovať a ovládať jednotlivé funkcie generátora z jedného miesta. Riadiacim zariadením je Monitor MX10. To môže zákazník nainštalovať kdekoľvek vo výbehu, kde má často problém (s vegetáciou, divou zverou atď.). Monitor monitoruje úroveň napätia na ohrade, a ak klesne pod nastavenú úroveň, vyšle signálny alarm do brány, ktorá spustí alarm. Celý systém funguje len na RF technológii, nie je potrebná SIM karta, a tak nevznikajú žiadne ďalšie prevádzkové náklady.

Centrálne ovládacie zariadenie pre elektrické ohradníky FENCE GATEWAY GW10

Zariadenie na diaľkové centrálne monitorovanie a ovládanie RF zdrojov oplotenia výkon DUO…

Znamená to, že po zakúpení nemusím výrobky nikde registrovať a nepotrebujem žiadne ďalšie aplikácie v telefóne?

Nie, generátor alebo monitor jednoducho pred použitím spárujete s bránou a nainštalujete na požadované miesto v skrini. Celý systém je pripravený na prevádzku v priebehu niekoľkých minút. RF generátory sú navyše kombinované generátory s možnosťou napájania zo siete aj z autobatérie, takže sú univerzálne použiteľné kdekoľvek.

Akým spôsobom môžem na diaľku ovládať a monitorovať svoje perá?

Všetky výrobky sa predávajú so základnou anténou, ktorá má dosah až 10 kilometrov. To je určite dostatočná súprava pre bežné podmienky a blízke oplotenia. Pre väčšie objekty a náročnejšie prostredie ponúkame aj externú anténu, ktorá má dosah na väčšie vzdialenosti. Tá sa jednoducho vymení za zariadenie a umiestni sa na vyššie miesto, ako je zariadenie, napríklad na drevený stĺp, štít budovy alebo strom. S ňou potom nie je problém ovládať generátory na krytoch zo vzdialenosti až 30 kilometrov.

Čo všetko vlastne môžem ovládať a meniť a čo všetko môžem aktuálne sledovať na ohradách?

K bráne je možné spárovať až 6 generátorov alebo monitorov. Na veľkom displeji na Gateway sa zobrazuje stav každého pera, napätie, výkon generátora, napätie batérie. Displej sa ľahko ovláda a je veľmi prehľadný pomocou dotykového panela. Môžeme individuálne ovládať a nastaviť výkon generátora na plný alebo len polovičný výkon, môžeme nastaviť hodnotu spustenia alarmu, môžeme diaľkovo vypnúť alebo zapnúť generátor. To je veľká výhoda celého systému: možnosť okamžite reagovať na vzniknutú situáciu. Ak zistím problém alebo dostanem chybové hlásenie, vycestujem na miesto, diaľkovo vypnem generátor, odstránim problém a potom generátor zapnem. Nemusím nikoho volať, aby vypol plot, nemusím behať okolo plota a hľadať problém, vďaka monitoru idem priamo na konkrétne miesto.

Pozrite si video o generátoroch elektrických ohradníkov
Plotové napájanie DUO RF PDX

Aké ďalšie funkcie ponúka inteligentná farma?

Určite oceníte výstražné hlásenia, najmä keď generátor alebo monitor signalizuje, že napätie v ohradníku kleslo. Príčiny môžu byť rôzne, ale na základe znalosti podmienok môžete posúdiť, či ide "len" o porast trávy alebo o vážnejší problém, napríklad konár na plote, spadnuté vedenie atď. Ďalším alarmom je vybíjajúca sa batéria alebo keď sa stratí spojenie. To môže znamenať napríklad odpojenie vzdialených zariadení alebo len to, že ste boli dlhší čas bez signálu.

Je to teda zariadenie, ktoré mi uľahčí dohľad a ušetrí čas pri hliadkovaní pri plotoch?

Presne tak. Vďaka celému systému inteligentnej farmy budete vždy vedieť, čo sa deje vo výbehoch a či všetky oplotenia fungujú správne. Prípadne budete hneď vedieť, kde vznikol problém, a môžete sa vydať na jeho riešenie. Oplotenie môžete na mieste vypnúť, opraviť a opäť zapnúť. Jednoduché a praktické.

Zistite viac o modernej farme

Prečítajte si viac na minivebovej stránke, ktorú sme pripravili pre produkty Moderná farma.
Prejdite na webovú stránku Moderná farma

Recenzie na používanie fencee smart farm:

"K bráne mám pripojené 3 ohrady, takže mám prehľad o všetkých naraz a ušetrím veľa času, ako keď som musel chodiť kontrolovať ohrady. Okamžite viem, ak niečo nie je v poriadku." Adam M., Beskydy


"Gateway mám doma ako centrálne ovládanie a alarm, ale diaľkové ovládanie mám vždy so sebou, keď som vonku a pohybujem sa okolo ohrád. Veľkú výhodu vidím v tom, že neplatím ďalšie poplatky za SIM karty." Petr B., Litoměřice


"Moji rodičia už majú svoje roky a nemusia chodiť kontrolovať ohrady každé ráno. Keď sa vyskytne problém, brána spustí alarm, to považujem za najväčšiu výhodu." Pavlína N., Lhota u Vsetína

Páči sa vám tento článok? Zdieľajte ho :)

Komentáre k článku

Vložte komentár

Pridať komentár k článku Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Požadované informácie sú označené hviezdičkou

*
*
*
Ďalšie informácie o tom, ako spracúvame osobné údaje
nájdete v našich zásadách spracovania osobných údajov.

Sledujte nás na sociálnych sieťach


Týmto udeľujete súhlas spoločnosti VNT electronics s.r.o., so sídlom Dvorská 605, 563 01 Lanškroun, IČO: 64793826, zapísanej vo verejnom registri vedenom na Krajskom súde v Hradci Králové, oddiel C, vložka 9839 (ďalej len "správca"), aby, meno a priezvisko e-mail akékoľvek ďalšie údaje, ktoré napíšete do formulárov na tejto webovej stránke alebo do e-mailov zaslaných na adresy uvedené na tejto webovej stránke. vyššie uvedené osobné údaje musia byť spracované za účelom vypracovania ponuky alebo zmluvy, spracovania objednávky alebo zaslania cenníka. Tieto údaje bude správca spracovávať po dobu 1 roka.