Späť na začiatok
Ovládajte svoje ploty odkiaľkoľvek
Prihlásenie do cloudu
Hľadáme partnera
Hľadáme predajcu
Staňte sa partnerom

Možnosti inštalácie ovládacieho zariadenia monitora MX10

Možnosti inštalácie ovládacieho zariadenia monitora MX10

Ak uvažujete o tom, že si zaobstaráte naše zariadenie na diaľkové ovládanie a monitorovanie napätia plota, prečítajte si tento článok venovaný rôznym možnostiam monitora. Pri správnom používaní získate viac času na svoje obľúbené činnosti a budete vedieť, že váš elektrický ohradník je v najlepšom stave.

Myslite na vhodné označenie

Ak plánujete naplno využívať niekoľko monitorov, je dôležité správne označiť každý umiestnený monitor MX10. Pri spustení alarmu budete podľa názvu okamžite vedieť, v ktorej časti ohrady je problém (napr. "Monitor pri lese" alebo "Stráž 2"). Takto budete okamžite vedieť, kam sa máte obrátiť a nebudete musieť zdĺhavo prehľadávať celú ohradu. Pripojenie monitora k plotu je rýchle a jednoduché, a to pomocou pripojovacieho kábla s konektorom FASTON a praktického srdiečka, ktoré jednoducho pripnete na ľubovoľný drôt v plote. Na ovládanie monitora sa používa magnet so zvukovým signálom, ktorý potvrdzuje jeho stav. Týmto spôsobom sa vyhnete tomu, aby vám nejaký okoloidúci vtipkár zámerne vypol monitor, keď ho nechcete. Celé zariadenie bolo vyvinuté tak, aby sa dosiahla čo najnižšia spotreba energie. Zásluhu na tom má mimoriadna životnosť batérie 1 rok.

Kontrolný monitor pripojený k elektrickému ohradníku

Počet monitorov pripojených k elektrickému ohradníku nie je obmedzený. Jediným obmedzením je, že centrálne zariadenie FENCE GATEWAY GW10 umožňuje pripojenie až 6 zariadení, zatiaľ čo inteligentnejšie centrálne zariadenie FENCE WiFi GATEWAY GW100 umožňuje pripojenie až 12 zariadení. Ak teda máte dve centrálne zariadenia GW100, môžete pripojiť 20 alebo viac monitorov. Všetko závisí od dostupných slotov v centrálnej bráne.

Spôsoby používania kontrolného monitora

Monitor je možné nainštalovať na skriňu a používať rôznymi spôsobmi. Na nasledujúcich riadkoch sú uvedené a vysvetlené najbežnejšie varianty zapojenia.

1.

Bežným spôsobom použitia monitorovacieho zariadenia je inštalácia niekoľkých monitorov na jednu skriňu, ktorú môžete rozdeliť na niekoľko sektorov. Toto riešenie je užitočné najmä vtedy, ak ide o dlhšiu skriňu. Monitory odporúčame umiestniť na ťažšie prístupné a vzdialenejšie miesta. V prípade poklesu napätia na ohradníku spustí určitý monitor alarm. O tom, že na ohradníku došlo k poruche, sa okamžite dozviete v časti s kontrolným monitorom pod názvom napr. Rýchlo tak zistíte, v ktorej sekcii sa problém vyskytol, a nemusíte prehľadávať celý plot. Pre každý monitor nastavíte hodnotu napätia, pri ktorej sa spustí alarm.

Štandardná inštalácia monitorovacieho zariadenia

2. Inštalácia v problémových oblastiach a na vstupoch

Ďalšou možnosťou pripojenia monitorov môže byť ich inštalácia pri vstupoch do ohrady a v problémových oblastiach. Ak generátorom napájate viacero ohrád, táto inštalácia vám poskytne prehľad o tom, kde sa budú jednotlivé monitory nachádzať. V prípade poplachu tak budete okamžite vedieť, v ktorej ohrade dochádza k poklesu napätia. Monitory nainštalujte na miesta, kde sa často vyskytujú problémy. Ide o miesta v blízkosti lesa, kde môže divá zver poškodiť vaše káble, alebo možno úseky v blízkosti vodnej nádrže. Ak sa hladina vody zvýši a dostane sa do kontaktu s vodičom, monitor vás okamžite upozorní na pokles napätia.

Inštalácia pri vstupoch do plota a na kritických miestach

3. Pri vstupe do ohrady

Ak používate jeden napájací zdroj na napájanie napr. troch ohrád, nainštalujte kontrolné monitory pri vstupoch do ohrád. Takto rýchlo zistíte, v ktorej ohrade sa alarm spustil, a nebudete strácať čas hľadaním. Budete mať prehľad o každom pere.

Príklad inštalácie monitorov pri vstupe do ohrady

4. Dohľad nad zatváraním brány

Máte svoje výbehy v blízkosti ciest? Stalo sa vám niekedy, že turisti po sebe nezatvorili bránu? Máme pre vás riešenie pripojením monitora na slučku kruhového izolátora k bráne. Keď sa brána otvorí, budete vedieť, že očko na zavesenie rukoväte je bez napätia. Monitor okamžite zareaguje a nadviaže kontakt s centrálnou bránou, ktorá vás bude informovať o situácii. V prípade tohto pripojenia sa odporúča pripojiť plot pomocou vysokonapäťového kábla.

Pripojenie monitora k plotu na kontrolu zatvárania brány

Ako to všetko funguje?

  • 1. Keď začne plot strácať napätie, monitor okamžite zareaguje a odošle informácie do centrálnej brány.
  • 2. Brána okamžite vyhodnotí situáciu a odošle upozornenie na váš mobilný telefón a e-mail.
  • 3. Na vašom mobilnom telefóne sa objaví upozornenie s informáciami o plote. Potom stačí vziať mobilný telefón a vypnúť napájanie daného plotu prostredníctvom aplikácie fencee Cloud.
  • 4. Po odstránení poruchy na plote vezmete telefón a jedným kliknutím opäť zapnete generátor a skontrolujete napätie.

Ak máte po ohradách rozmiestnených päť monitorov, môžete si ich predstaviť ako päť rôznych ľudí, ktorí neúnavne monitorujú päť rôznych sektorov.

Jiří Stolín - produktový špecialista

Monitor MX10 monitorovacie zariadenie pre elektrický ohradník

Zariadenie na diaľkové monitorovanie parametrov elektrického ohradníka .Monitoruje…

Pozrite si video

Podrobná ukážka monitora MX10, v ktorej uvidíte, čo je súčasťou balenia, a tiež čo monitor dokáže.

Monitor je vybavený základnou anténou, ktorá má dosah až 10 km. Na zvýšenie dosahu prenosu signálu medzi monitorom a bránou je možné použiť externú anténu, ktorá zvýši komunikačný dosah až na 30 km . V nasledujúcom článku sa dozviete, ako nainštalovať externú anténu, aby ste dosiahli najlepší prenos.

Zistite, ako správne nainštalovať externé antény na dosiahnutie kvalitného prenosu signálu na vzdialenosť až 30 kilometrov. V tomto článku nájdete užitočné tipy na inštaláciu, informácie o displeji alebo vysvetlenie pojmov týkajúcich sa šírenia rádiového signálu.

Prejsť na článok

Ak máte akékoľvek otázky, kontaktujte nás. Radi vám poradíme s inštaláciou kontrolného monitora alebo akéhokoľvek iného inteligentného farmárskeho produktu.

Páči sa vám tento článok? Zdieľajte ho :)

Komentáre k článku

Vložte komentár

Pridať komentár k článku Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Požadované informácie sú označené hviezdičkou

*
*
*
Ďalšie informácie o tom, ako spracúvame osobné údaje
nájdete v našich zásadách spracovania osobných údajov.

Sledujte nás na sociálnych sieťach


Týmto udeľujete súhlas spoločnosti VNT electronics s.r.o., so sídlom Dvorská 605, 563 01 Lanškroun, IČO: 64793826, zapísanej vo verejnom registri vedenom na Krajskom súde v Hradci Králové, oddiel C, vložka 9839 (ďalej len "správca"), aby, meno a priezvisko e-mail akékoľvek ďalšie údaje, ktoré napíšete do formulárov na tejto webovej stránke alebo do e-mailov zaslaných na adresy uvedené na tejto webovej stránke. vyššie uvedené osobné údaje musia byť spracované za účelom vypracovania ponuky alebo zmluvy, spracovania objednávky alebo zaslania cenníka. Tieto údaje bude správca spracovávať po dobu 1 roka.