Späť na začiatok
Ovládajte svoje ploty odkiaľkoľvek
Prihlásenie do cloudu

"Problém s otravnými diviakmi vyriešený" hovorí Štěpán Maršík

"Problém s otravnými diviakmi vyriešený"

hovorí Štěpán Maršík

Výkonný sieťový generátor fencee power energy PE60
Používa sa na ochranu pôdy pred diviakmi
Oplotenie s pletivom, ohradovou páskou a zábranou

Chcel by som sa vám poďakovať za výrobu a dodanie generátora fencee power energy PE60, ktorý som si u vás zakúpil asi pred mesiacom. Elektrický "plot" sme s priateľkou poňali trochu netradične - v relatívne nezastavanej oblasti pri lese sme mali po vybudovaní 120-metrového plota problém s diviakmi, ktorí sa odmietali vzdať svojho tradičného ležoviska. Cez plastové pletivo prechádzali veľmi ľahko a mne po niekoľkých mesiacoch drôtovania dier v plote došla trpezlivosť. Susedia majú veľmi vlažný vzťah k údržbe susedných pozemkov a prasatá si pri prechode cez metrovú mrežu pravdepodobne ani nevšimli, že v ceste je nejaká iná prekážka. Veľmi nepríjemné chvíle sme zažili aj s futbalom do koša, keď prasa pomocou plného koša pripraveného na vývoz dokázalo v rekordnom čase a za zvuku padajúceho železa vytvoriť na ceste šmolku.

Darček zadarmo Nový Zdroj elektrického ohradníka fencee power energy PE60
ZĽAVA 15% s kódom LETO15

Zdroj elektrického ohradníka fencee power energy PE60

Vysoko výkonný sieťový zdroj s 5 J vhodný pre elektrické ohradníky zaťažené vegetáciou.…

Kúpili sme teda spomínaný zdroj oplotenia, urobili niekoľko dier zemnou vŕtačkou, pridali niekoľko nerezových závitových tyčí k priloženému uzemneniu, natiahli zemný a fázový kábel a všetko dôkladne zatĺkli. Na oplotenie sme použili aj priložené plastové stĺpiky, keďže prednú časť plota ešte nemáme. Sú prekvapivo odolné a pružné, s množstvom otvorov na pripevnenie drôtov plotu. Kvôli nedostatku chuti testovať požiarnu odolnosť drevostavby sme do inštalácie zahrnuli bleskozvod a prúdový chránič pre zásuvku generátora. Prepletenie vodivých pásov, pripevnenie štítkov a zamotanie "vlajok" bolo otázkou niekoľkých hodín. Po naštartovaní som použil priložený tester a po niekoľkých drobných úpravách skratovaných miest (zle natreté stĺpiky plota zjavne viedli) som napriek vysokej tráve dosiahol v najvzdialenejšom bode plota 8,5 tisíc voltov. Celý úsek má 160 metrov a od najvzdialenejšieho bodu k zemi je 25 metrov. Už je to 14 dní, čo som zdvihol opravný drôt a kombajny a nemusel som stráviť hodinu zbieraním odhodeného smetiaka.

Páči sa vám tento článok? Zdieľajte ho :)

Komentáre k článku

Vložte komentár

Pridať komentár k článku Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Požadované informácie sú označené hviezdičkou

*
*
*
Ďalšie informácie o tom, ako spracúvame osobné údaje
nájdete v našich zásadách spracovania osobných údajov.

Sledujte nás na sociálnych sieťach


Týmto udeľujete súhlas spoločnosti VNT electronics s.r.o., so sídlom Dvorská 605, 563 01 Lanškroun, IČO: 64793826, zapísanej vo verejnom registri vedenom na Krajskom súde v Hradci Králové, oddiel C, vložka 9839 (ďalej len "správca"), aby, meno a priezvisko e-mail akékoľvek ďalšie údaje, ktoré napíšete do formulárov na tejto webovej stránke alebo do e-mailov zaslaných na adresy uvedené na tejto webovej stránke. vyššie uvedené osobné údaje musia byť spracované za účelom vypracovania ponuky alebo zmluvy, spracovania objednávky alebo zaslania cenníka. Tieto údaje bude správca spracovávať po dobu 1 roka.