Späť na začiatok
Ovládajte svoje ploty odkiaľkoľvek
Prihlásenie do cloudu

Nepretržitá kontrola na neobmedzenú vzdialenosť: zavedenie nových LTE zdrojov pre elektrický ohradník

Nepretržitá kontrola na neobmedzenú vzdialenosť: zavedenie nových LTE zdrojov pre elektrický ohradník

Nechcete byť pri ovládaní elektrického ohradníka obmedzovaní dosahom signálu Wi-Fi alebo rádiovou komunikáciou? Ideálnym riešením pre vás budú moderné ohradníky Cellular DUO EDC, ktoré prinášajú nové možnosti ovládania elektrických ohradníkov na neobmedzenú vzdialenosť. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, čo ďalšie prináša tento rad napájacích zdrojov pre elektrické ohradníky a aké praktické využitie majú nové funkcie. Aby sme vám uľahčili výber, pripravili sme pre vás aj prehľadné porovnanie generátorov LTE s ostatnými inteligentnými zdrojmi z našej ponuky.

Čo je nové pri generátoroch fencee Cellular DUO EDC

Moderné, praktické, všestranné a jednoducho bezkonkurenčné - to sú zdroje fencee Cellular DUO EDC, ktoré využívajú najmodernejšiu technológiu dostupnú na trhu. Vďaka tomu ponúkajú široké možnosti použitia a uspokoja aj tých najnáročnejších používateľov. Či už ste chovateľ a hľadáte spôsob, ako ovládať ohradník v náročnom teréne, stovky kilometrov ďaleko alebo v oblasti bez prístupu k Wi-Fi, s týmto radom neurobíte krok vedľa.

Pravdepodobne už viete, že sme vyvinuli jedinečný systém Smart Farm fencee na diaľkové ovládanie elektrických ohradníkov. Náš sortiment teda okrem základných generátorov zahŕňa aj inteligentné napájacie zdroje fencee, ktoré možno v kombinácii s ďalšími produktmi Smart Farm ovládať na diaľku odkiaľkoľvek na svete. Doteraz ste si v našej ponuke mohli vybrať len z generátorov RF alebo Wi-Fi. Zatiaľ čo na diaľkové ovládanie RF generátorov je potrebné centrálne ovládacie zariadenie FENCE WiFi GATEWAY, Wi-Fi generátory musia byť pripojené k smerovaču. Tým sa konečne dostávame k tomu, čím je nový rad inteligentných zdrojov odlišný a výnimočný.

Aby sme dosiahli maximálnu flexibilitu, vyvinuli sme generátory LTE, ktoré na diaľkové ovládanie nepotrebujú WiFi, centrálne zariadenie, ovládač ani externú anténu. A keď už hovoríme o novinkách, generátory sú vybavené aj snímačmi pohybu a integrovanou lokalizáciou GPS. Veľkou výhodou je aj záložná batéria LI-ION s výdržou viac ako 48 hodín, ktorá zabezpečuje, že funkcia sledovania GPS je stále aktívna aj po odpojení od elektrickej siete. Zariadenie je samozrejme kompatibilné s aplikáciou fencee Cloud a všetkými štandardnými funkciami, na ktoré ste pri generátoroch fencee zvyknutí. Ak ste o svetovo unikátnom systéme Smart Farm ešte nepočuli, prečítajte si náš ďalší článok.

Aby sme našim zákazníkom ušetrili ešte viac nákladov a času pri práci s elektrickým ohradníkom, vyvinuli sme jedinečný a inovatívny systém diaľkového ovládania ohradníka. Vďaka systému Modern Smart Farm fencee môžete teraz ovládať a monitorovať svoje elektrické ohradníky na diaľku odkiaľkoľvek na svete.

Prečítajte si viac

Slovník moderných technológií alebo ako fungujú inteligentné zdroje LTE fencee

Máte radi jednoduché a funkčné riešenia, ale skratky rôznych technológií vám nič nehovoria? Pozrime sa na užitočné technológie, ktoré používa nový rad generátorov fencee.

 • NB-IoT a LoRaWAN: NB-IoT (úzkopásmový internet vecí) aj LoRaWAN (Long Range) sú typy bezdrôtových komunikačných technológií, ktoré zabezpečujú maximálnu efektivitu prenosu dát. Používajú sa v situáciách, keď je potrebné pokryť veľké vzdialenosti a šetriť energiu. Preto je ideálnym riešením na komunikáciu medzi veľmi vzdialenými zariadeniami, ktoré sa môžu nachádzať aj v ťažko dostupných oblastiach. Vďaka týmto technológiám môžu byť nové generátory spoľahlivo pripojené k internetu a zároveň majú dlhú výdrž batérie. Na odľahlých lúkach, pastvinách, poliach - všade tam, kde je pokrytie mobilnou sieťou, budú generátory elektrického ohradníka fencee energy DUO Cellular EDC neustále online v mobilnej sieti GSM.
 • GPS, GLONASS, Galileo: Naše moderné zdroje elektrického ohradníka využívajú aj celosvetovo uznávané navigačné systémy na sledovanie polohy zariadenia v reálnom čase a s vysokou presnosťou. Satelitné sledovanie poskytuje presné informácie o tom, kde sa zdroj elektrického ohradníka nachádza, čím pomáha chrániť váš majetok a zvyšuje bezpečnosť zvierat. Nové ohradníkové zdroje obsahujú snímače pohybu, ktoré zaznamenávajú každý pohyb zariadenia, a integrovanú GPS lokalizáciu. Ak sa niekto pokúsi ukradnúť váš generátor, bude mať smolu. Po prvé, budete o tom okamžite vedieť a po druhé, bude pre vás jednoduché generátor vystopovať. Okrem toho kombinácia snímačov pohybu a lokalizácie GPS zlepšuje prehľad o polohe každého zariadenia v mapách fencee Cloud.
 • e-SIM, LTE, Wi-Fi, Bluetooth. Jednou z inovácií je takzvaná virtuálna integrovaná karta SIM, známa ako e-SIM. Tá zabezpečuje, že generátor sa môže pripojiť k mobilnej sieti LTE bez nutnosti fyzickej výmeny SIM karty. LTE poskytuje rýchle a spoľahlivé pripojenie k mobilnej dátovej sieti. Vďaka kombinácii e-SIM a technológie LTE bude elektrický ohradník vždy pripojený na internet a vy budete mať vždy k dispozícii najaktuálnejšie údaje o ohradníku. To všetko je teraz možné aj na miestach, kde nie je pripojenie Wi-Fi alebo kde sa nechcete obmedzovať dosahom rádiovej frekvencie a potrebou zaobstarať si centrálne riadiace zariadenie ako pri generátoroch RF. Bluetooth a Wi-Fi sú bežné bezdrôtové technológie krátkeho dosahu, ktoré možno použiť na lokálnu komunikáciu s inými zariadeniami. Môžete sa na ne spoľahnúť aj pri zdrojoch EDC fencee energy DUO Cellular.

Jedinečné vlastnosti a funkcie zdrojov fencee LTE v praxi

Ak sa ešte stále trochu strácate v moderných funkciách, máme pre vás stručný prehľad najdôležitejších informácií. Hlavným rozdielom oproti ostatným generátorom v našom sortimente je, že nový rad fencee Energy DUO Cellular má zabudovanú kartu e-SIM, ktorá umožňuje komunikovať so sieťou GSM a pripojiť sa k mobilnému internetu pomocou LTE. Vďaka tomu je generátor nepretržite online. V praxi tak diaľkové ovládanie nie je závislé od dostupnosti Wi-Fi alebo dosahu rádiovej komunikácie, čo poskytuje širšie možnosti umiestnenia generátora a zabezpečuje spoľahlivé pripojenie aj v oblastiach, kde nie je k dispozícii Wi-Fi alebo kde je potrebná komunikácia na naozaj veľkú vzdialenosť.

Moderné inteligentné kombinované LTE zdroje energy DUO Cellular EDC prinášajú široké možnosti ovládania a monitorovania elektrických ohradníkov. S výkonom 8 - 15 J a možnou dĺžkou inštalácie až 120 km sú tieto zariadenia univerzálne pre všetky typy zvierat v akomkoľvek teréne bez ohľadu na polohu vášho oplotenia. Inteligentné mobilné napájanie elektrického ohradníka možno jednoducho spárovať s…

Prečítajte si viac

Široké spektrum využitia inteligentných zdrojov fencee energy DUO Cellular EDC

Kombinované generátory fencee Cellular DUO EDC sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí prevádzkujú elektrické ohradníky na ťažšie prístupných miestach, ako sú odľahlé polia, lesy alebo pastviny, alebo v oblastiach bez elektrickej energie. Vďaka kombinácii štandardných a jedinečných funkcií ich však možno používať úplne kdekoľvek a kedykoľvek.

Sortiment zahŕňa tri všestranné modely, ktoré sa líšia výkonom:

Výber správneho generátora LTE na ochranu zvierat a majetku

Hlavnou výhodou generátorov z tohto radu je už spomínaná všestrannosť. Nezáleží na tom, či hľadáte elektrický ohradník na ochranu zvierat pred predátormi alebo či potrebujete ochrániť svoj pozemok alebo plodiny pred škodcami. Generátory z tohto radu sú vhodné pre všetky druhy zvierat.

Ideálne, ak hľadáte:

Skvelé je, že prostriedky môžete využiť aj pre mláďatá vďaka praktickej žltej svorke. Žltá výstupná svorka zníži napätie na ohradníku, takže hodnoty sú prispôsobené citlivejším zvieratám, ako sú teľatá a žriebätá. Ak máte záujem dozvedieť sa viac o tom, ako vybrať elektrický ohradník pre mláďatá, prečítajte si náš ďalší článok.

Výber zdroja LTE podľa potrebnej dĺžky ohrady a stupňa porastu

Pri výbere generátora musíte zvážiť aj plánovanú dĺžku ohrady a hustotu okolitej vegetácie. Je to preto, že čím dlhšia je inštalácia a čím väčšie je zaťaženie plota vegetáciou, tým výkonnejší generátor bude potrebný. Vďaka špeciálnemu transformátoru ST a silnému výstupnému výkonu si plotové zdroje LTE poradia s akýmkoľvek terénom bez ohľadu na polohu vášho plota. Napriek tomu sa oplatí ujasniť si, aký dlhý je váš výbeh a kde ho plánujete vybudovať (alebo kde už máte výbeh vybudovaný), aby ste vedeli, po akom konkrétnom modeli siahnuť.

Maximálna dĺžka vedenia sa pri generátoroch LTE energy DUO Cellular EDC líši v závislosti od mohutnosti porastu nasledovne:

Zhrnutie výhod generátorov fencee cellular

Už viete, aké technológie používajú generátory fencee cellular a pre aké typy plotov môžu byť vhodné. Výhod tohto sortimentu je však oveľa viac. Okrem inovatívnych technológií patria k výhodám generátorov zdroja fencee smart LTE aj štandardné funkcie, ktoré si naši zákazníci pochvaľujú už roky. Šetria nielen veľa času, ale aj energie a peňazí.

Celkovo možno hlavné výhody radu EDC fencee energy DUO Cellular zhrnúť nasledovne:

 • Kombinované napájanie - zo siete 230 V a štandardnej 12 V batérie
 • optimálny výkon 8-15 J
 • integrovaná lokalizácia GPS - aktívna aj po odpojení od elektrickej siete
 • diaľkové ovládanie na neobmedzenú vzdialenosť
 • funkcia prepínania napájania 50/100 %
 • Nepretržitý prístup k aktuálnym informáciám o plote
 • okamžité upozornenie do telefónu pri zmenách na plote
 • kompatibilita s bezplatnou aplikáciou fencee Cloud
 • veľký a prehľadný LCD displej
 • optimalizovaná spotreba energie
 • Prevádzka generátora nepodlieha dodatočným poplatkom

Porovnanie generátorov LTE a iných inteligentných zdrojov oplotenia

Viete, že potrebujete maximálny výkon a najmodernejšie funkcie, ale stále si nie ste istí, ktorý inteligentný generátor fencee je ten správny? Možno vám pomôže nasledujúca tabuľka, ktorá porovnáva vybrané parametre zdrojov LTE Cellular DUO EDC, generátorov Wi-Fi energy Smart DUO EDW a zdrojov RF energy DUO RF PDX alebo energy DUO RF EDX. Podrobné parametre nájdete v popisoch alebo návodoch pre konkrétne modely.

 

energy DUO Cellular EDC

energy Smart DUO EDW

energy DUO RF PDX

energia DUO RF EDX

FENCEE CLOUDOVÉ PRIPOJENIE

áno áno áno áno
TECHNOLÓGIA PRENOSU ÚDAJOV

LTE / e-SIM

Wi-Fi

rádiová frekvencia

rádiová frekvencia

VÝSTUPNÝ VÝKON

8-15 J

10-15 J

1-7 J

8-15 J

VÝKON

Kombinovaný

kombinovaný

kombinovaný

kombinovaný

SPOTREBA ENERGIE PRI 230 V

6-21 W

6-21 W

3-12 W

6-21 W

SPOTREBA ENERGIE PRI 12 V

415-1 400 mA

200-1 250 mA

40-770 mA

200-1 250 mA

MAXIMÁLNE DĹŽKY ZAPOJENIA

120 km

120 km

70 km

120 km

ĎALŠIE POŽADOVANÉ ZARIADENIA DIAĽKOVÉHO OVLÁDANIA

Nie

áno - 2,4 GHz router

áno - centrálne ovládacie zariadenie FENCE WiFi GATEWAY GW100

áno - centrálne riadiace zariadenie FENCE WiFi GATEWAY GW100

VOLITEĽNÉ ZARIADENIA DIAĽKOVÉHO OVLÁDANIA

monitor a ovládač nie je možné pripojiť

Nie je možné pripojiť monitor ani ovládač

diaľkové ovládanie, externá anténa, monitor MX10

diaľkové ovládanie, externá anténa, monitor MX10

DIAĽKOVÉ OVLÁDANIE NA NEOBMEDZENÚ VZDIALENOSŤ

Áno

nie - obmedzené dosahom siete Wi-Fi

nie - dosah 10 km, 30 km s externou anténou

nie - dosah 10 km, 30 km s externou anténou

GPS LOKALITA

áno

nie

nie

nie

FUNKCIA VYPÍNAČA NAPÁJANIA

áno

áno

áno

áno

BARGRAF

áno

áno

áno

áno

LCD DISPLEJ

áno

áno

áno

áno

fencee Cloud
8 J
LTE zdroj pre elektrický ohradník fencee energy DUO Cellular EDC80
ZĽAVA 15% s kódom LETO15

LTE zdroj pre elektrický ohradník fencee energy DUO Cellular EDC80

Zdroj energie: 230 V ~ / 12 V
Spotreba energie pri 230 V: 6 - 11 W
Spotreba energie pri 12 V: 415 - 750 mA
436 €
Skladem
Detail produktu
fencee Cloud
10 J
Zdroj LTE pre elektrický ohradník DUO Cellular EDC100
ZĽAVA 15% s kódom LETO15

LTE zdroj pre elektrický ohradník fencee energy DUO Cellular EDC100

Zdroj energie: 230 V ~ / 12 V
Spotreba energie pri 230 V: 6 - 14 W
Spotreba energie pri 12 V: 443 - 800 mA
476 €
Skladem
Detail produktu
fencee Cloud
15 J
Zdroj LTE pre elektrický ohradník DUO Cellular EDC150
ZĽAVA 15% s kódom LETO15

LTE zdroj pre elektrický ohradník fencee energy DUO Cellular EDC150

Zdroj energie: 230 V ~ / 12 V
Spotreba energie pri 230 V: 6 - 21 W
Spotreba energie pri 12 V: 470 - 1400 mA
555 €
Skladem
Detail produktu
fencee Cloud
10 J
Chytrý Wi-Fi zdroj elektrického ohradníka fencee energy Smart DUO EDW100
ZĽAVA 15% s kódom LETO15

Chytrý Wi-Fi zdroj elektrického ohradníka fencee energy Smart DUO EDW100

Zdroj energie: 230 V ~ / 12 V
Spotreba energie pri 230 V: 6 - 14 W
Spotreba energie pri 12 V: 200 - 850 mA
397 €
Skladem
Detail produktu
fencee Cloud
15 J
Chytrý Wi-Fi zdroj elektrického ohradníka fencee energy Smart DUO EDW150
ZĽAVA 15% s kódom LETO15

Chytrý Wi-Fi zdroj elektrického ohradníka fencee energy Smart DUO EDW150

Zdroj energie: 230 V ~ / 12 V
Spotreba energie pri 230 V: 6 - 21 W
Spotreba energie pri 12 V: 200 - 1250 mA
476 €
Skladem
Detail produktu
fencee Cloud
5 J
Zdroj elektrického ohradníka fencee power DUO RF PDX50
ZĽAVA 15% s kódom LETO15

Zdroj elektrického ohradníka fencee power DUO RF PDX50 s diaľkovým ovládaním

Zdroj energie: 230 V ~ / 12 V
Spotreba energie pri 230 V: 9 W
Spotreba energie pri 12 V: 100 - 440 mA
235 €
Skladem
Detail produktu
fencee Cloud
7 J
Zdroj elektrického ohradníka fencee power DUO RF PDX70
ZĽAVA 15% s kódom LETO15

Zdroj elektrického ohradníka fencee power DUO RF PDX70 s diaľkovým ovládaním

Zdroj energie: 230 V ~ / 12 V
Spotreba energie pri 230 V: 12 W
Spotreba energie pri 12 V: 300 - 770 mA
267 €
Skladem
Detail produktu
fencee Cloud
12 J
Zdroj elektrického ohradníka fencee energy DUO RF EDX120
ZĽAVA 15% s kódom LETO15

Zdroj elektrického ohradníka fencee energy DUO RF EDX120

Zdroj energie: 230 V ~ / 12 V
Spotreba energie pri 230 V: 6 - 17 W
Spotreba energie pri 12 V: 200 - 1000 mA
357 €
Skladem
Detail produktu
fencee Cloud
15 J
Zdroj elektrického ohradníka fencee energy DUO RF EDX150
ZĽAVA 15% s kódom LETO15

Zdroj elektrického ohradníka fencee energy DUO RF EDX150

Zdroj energie: 230 V ~ / 12 V
Spotreba energie pri 230 V: 6 - 21 W
Spotreba energie pri 12 V: 200 - 1250 mA
397 €
Skladem
Detail produktu
Vytipované celkom 9 produkty

Máte záujem o nový rad generátorov fencee?

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa nových generátorov LTE alebo zdrojov fencee z iných radov, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám individuálne poradíme e-mailom na adrese info@fencee.cz alebo telefonicky na čísle +420 730 893 828. Okrem generátorov nájdete v našej ponuke aj všetko potrebné príslušenstvo pre systémy elektrických ohradníkov. Možno vás zaujmú aj kvalitné potreby pre domáce zvieratá alebo pachové ohradníky, ktoré slúžia ako skvelý doplnok k elektrickým ohradníkom. Ak sa chcete dozvedieť viac o trendoch v oblasti inteligentného chovu domácich zvierat, prečítajte si naše ďalšie články na blogu. Odpovede na najčastejšie kladené technické otázky nájdete v našej sekcii Poradenstvo.

Páči sa vám tento článok? Zdieľajte ho :)

Komentáre k článku

Vložte komentár

Pridať komentár k článku Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Požadované informácie sú označené hviezdičkou

*
*
*
Ďalšie informácie o tom, ako spracúvame osobné údaje
nájdete v našich zásadách spracovania osobných údajov.
Jiří Stolín

Potrebujete poradiť? Jiří Stolín

Prihláste sa na odber noviniek a nič vám neunikne.

Posielame zážitky, ktoré oceníte. Príklady, ako správne používať výrobky, ako sa o ne starať alebo ako na ne získať zľavu.

Sledujte nás na sociálnych sieťach


Týmto udeľujete súhlas spoločnosti VNT electronics s.r.o., so sídlom Dvorská 605, 563 01 Lanškroun, IČO: 64793826, zapísanej vo verejnom registri vedenom na Krajskom súde v Hradci Králové, oddiel C, vložka 9839 (ďalej len "správca"), aby, meno a priezvisko e-mail akékoľvek ďalšie údaje, ktoré napíšete do formulárov na tejto webovej stránke alebo do e-mailov zaslaných na adresy uvedené na tejto webovej stránke. vyššie uvedené osobné údaje musia byť spracované za účelom vypracovania ponuky alebo zmluvy, spracovania objednávky alebo zaslania cenníka. Tieto údaje bude správca spracovávať po dobu 1 roka.