Späť na začiatok
Ovládajte svoje ploty odkiaľkoľvek
Prihlásenie do cloudu

Ako vybrať a nainštalovať pachový plot proti kunám

Ako vybrať a nainštalovať pachový plot proti kunám

Kuny patria do čeľade lasicovitých a sú aktívne najmä v noci. Usadzujú sa v okolí ľudských obydlí - na pôjdoch, v kôlňach alebo stodolách. Hoci na prvý pohľad vyzerajú roztomilo, v skutočnosti môžu napáchať veľa škody. Preto nečakajte na návštevu kuny a radšej si vopred zabezpečte ochranu svojho domu, kurína a auta. Pozrite sa s nami na to, ako sa pred kunou ochrániť pomocou pachového ohradníka a na výhody kombinácie pachového a elektrického ohradníka.

Aké škody spôsobujú kuny

Zaujíma vás, ako vám môže taký malý tvor ublížiť? Nenechajte sa oklamať. Najmä chovatelia sliepok, majitelia áut a chalupári vedia, aké veľké škody môže napáchať kuna. Kuny sú všežravce, ktoré si pochutia takmer na všetkom, čo im príde pod nos. Do karát im hrá aj to, že sa dokážu pretlačiť na neželané miesta cez veľmi malé štrbiny.

Chovatelia sa často obávajú útokov kuny na sliepky. Okrem toho kuny prehrýzajú káble, izoláciu a tesnenia v motorových vozidlách, čím môžu spôsobiť škody za desaťtisíce korún. Ničia aj izoláciu striech a znečisťujú pôdu a ďalšie plochy, ktoré obývajú, svojím zapáchajúcim trusom. Počas svojho vyčíňania spôsobujú aj veľký hluk.

Čo funguje na kuny - kombinácia pachu a elektrického ohradníka

Ak chcete minimalizovať riziko návštevy kuny, hodí sa vám pachový aj elektrický ohradník. Pachový alebo chemický ohradník je lacné a rýchle riešenie, ktoré má široké využitie. Môžete ho nainštalovať v kopcovitom alebo inak rozmanitom teréne a ochráni vaše kurníky nielen pred kunami, ale aj pred lasicami alebo líškami. Pachový plot však neposkytuje stopercentnú ochranu a musí sa aplikovať opakovane.

Naproti tomu elektrický ohradník je veľmi spoľahlivý, účinný a dlhodobý prostriedok ochrany. Ďalšou výhodou elektrického ohradníka je skutočnosť, že pôsobí proti kunám a mnohým iným škodcom. Oba typy oplotenia fungujú na inom princípe a sú rôzne účinné - preto sa výborne dopĺňajú a spoločne poskytujú všestrannú ochranu proti kunám.

Nechcete, aby sa vám kuna dostala do domu cez odkvapové rúry, a máte radi jednoduché riešenia? Zaobstarajte si kompletnú sadu pachových a elektrických ohradníkov proti kunám. Obsahuje zdroj sieťového napätia, diskrétny zelený drôt s dĺžkou 100 m, špeciálne izolátory odkvapov, pachový ohradník, nosič pachu a ďalšie potrebné komponenty na zabezpečenie 100 % ochrany proti kunám a lasiciam.

{PRODUKT-232}

Ak neviete, čo odradí kuny od vášho auta, stavte na kombináciu pachového ohradníka a elektrického nosiča do auta. Táto súprava zabezpečí maximálnu ochranu vášho motorového priestoru nielen pred kunou, ale aj pred vydrou alebo lasicou. Veľkou výhodou elektrickej podložky je jej vysoká účinnosť, odolnosť a jednoduchá inštalácia. Elektrická ochrana bude navyše podporená pachovým odpudzovačom proti kunám. Aj keď je kuna ľstivá, môžete sa spoľahnúť, že si s touto kombináciou ochranných opatrení neporadí.

{PRODUKT-231}

{ANCHOR:funkcia pachovej ochrany}

Ako funguje pachová zábrana

Ako už názov napovedá, základom fungovania pachového ohradníka je silná aróma, ktorú poskytuje špeciálna PU pena alebo iný nosič napustený pachovým koncentrátom. Pri používaní pachového ohradníka sa nosič vône aktivuje UV žiarením. Pri tejto aktivácii sa potom do okolia ohradníka uvoľňuje silná vôňa, ktorá vyvoláva pach dravcov. Nepríjemný zápach zvieratá odrádza a núti ich vyhýbať sa oblasti s oplotením.

Na čo slúži pachový plot pre kuny?

Účelom pachového plota je odviesť zvieratá z nebezpečných oblastí alebo pred nimi chrániť domy, plodiny, pastviny a hospodárske zvieratá. Pachový plot pre kuny slúži najmä ako:

 • ochranu hydiny
 • ochranu králikární
 • ochranu domov, najmä podkroví
 • ochrana automobilov
 • ochrana chovných a okrasných rybníkov

Pachové zábrany proti kunám a lasiciam spoľahlivo zabraňujú vniknutiu škodcov do podkrovia a do vašich domov a obydlí. Zabraňujú tiež vniknutiu kún do motora automobilov. Koncentrát funguje pri ochrane hydiny a kurníkov, ktoré často navštevujú lasice, kuny a líšky. Využitie nájdu aj u chovateľov rýb, s pachovou ohradou ochránite svoje chovné rybníky a okrasné jazierka. Využiť môžete aj kompletné…

Prečítajte si viac

{ANCHOR:installing-an anti-kanam-fence}

Inštalácia pachového plota proti kunám

Aby bol pachový ohradník účinný, musí byť správne nainštalovaný. Nemusíte sa však obávať, inštalácia pachového ohradníka je veľmi jednoduchá a rýchla. Najskôr si zhrňme, čo budete potrebovať na sprevádzkovanie pachového ohradníka:

 • drevené kolíky - ideálne v tvare hranola s rozmermi 2,2 × 2,5 cm a minimálnou dĺžkou 1 meter
 • adaptér na pachový nosič - slúži na upevnenie pachového nosiča alebo PU peny, chráni nosič pred mechanickým poškodením a dažďom, sťažuje odcudzenie pachovej ohrady - odporúčame špeciálny adaptér na pachový nosič BIO10
 • pachový nosič
  • PU pena / pachový nosič - pachový nosič s otvorenými pórmi. Oproti bežnej stavebnej pene má potrebné vlastnosti na prenášanie a uvoľňovanie pachovej zložky.
  • Nosič pachov BIO10-PO 10 ks - polymérny materiál pravidelného tvaru s rozmermi 55 × 35 × 45 mm. Biologicky odbúrateľný, šetrný k životnému prostrediu, s hnojivými účinkami.
  • Nosič zápachu BIO10-S 20 ks - polymérny materiál nepravidelného tvaru. Vďaka vynikajúcim difúznym vlastnostiam umožňuje postupné uvoľňovanie pachového koncentrátu. Šetrný k životnému prostrediu.
 • Pachová zábrana pre kuny - koncentrát odrádza kuny a lasice od návštevy kurníkov, podkroví a motorových vozidiel.

Nič vám nechýba? Potom môžete začať so samotnou inštaláciou. Ako prvé je potrebné pripevniť adaptér na stĺp, kmeň stromu, konár alebo plot. Potom do adaptéra vložte nosič zápachu alebo použite PU penu v spreji. Tretím krokom je aplikácia koncentrovaného pachového prostriedku v troch bodoch na jednu sekundu. Tento postup odporúčame opakovať aspoň štyrikrát ročne, aby sa zabezpečila dlhodobá účinnosť pachového ohradníka. Počas inštalácie pachového ohradníka je dôležité mať na pamäti, že pracujete s chemickými látkami, a preto by ste mali používať ochranné prostriedky.

Obrana pred kunou v motore auta

Ideálny spôsob zabezpečenia auta proti kunám je nasledovný. Na zem pod motor auta umiestnite nosič s látkou, ktorá neprepúšťa zápach (napr. v miske). V žiadnom prípade nenastriekajte koncentrát priamo do motora auta, pretože potom by bolo ťažké zbaviť sa zápachu a mohlo by vás to obťažovať pri jazde. Viac informácií o tom, ako sa vysporiadať s kunou v motore auta, nájdete v našom ďalšom článku na blogu.

Všimli ste si, že vaše auto navštevuje kuna a premýšľate, ako tohto nevítaného návštevníka vyhnať z motorového priestoru? Pripravili sme pre vás obsiahly článok plný osvedčených tipov, ako sa kuny rýchlo a účinne zbaviť.

Prečítajte si viac

{ANCHOR:ako zabrániť tomu, aby sa kuna dostala pod strechu}

Zabezpečenie strechy a podkrovia proti kunám

Ak chcete, aby pachová zábrana zabránila kunám vo vniknutí do vášho obydlia, umiestnite nosič pod strechu domu alebo na podkrovie do cesty kunám. Opäť platí, že pachový ohradník je dobré inštalovať len v tých častiach domu, kde jeho pach nebude príliš obťažovať.

Ochrana sliepok pred kunami

Prvým krokom pri ochrane sliepok pred predátormi je dôkladné zabezpečenie kurína. V tesnej blízkosti kurína alebo hydinárne umiestnite pachové nosiče, ktoré zabezpečia ochranu pomocou pachového plotu. Prečítajte si ďalšie tipy, ako chrániť sliepky pred líškami, kunami, dravcami a inými predátormi.

Čo je elektrický ohradník proti kunám

Elektrický ohradník proti kunám sa používa na ochranu vášho majetku (auta, pozemku) a hydiny alebo iných zvierat pred útokmi tejto lasicovitej šelmy. Ohradník sa zvyčajne inštaluje okolo výbehu pre zvieratá (kurník) a je napojený na zdroj elektrickej energie alebo generátor. Ak sa kuna pokúsi elektrický ohradník prekonať, elektrický obvod sa uzavrie a dostane krátky, ale nepríjemný elektrický impulz. Tento impulz kunu odradí a zabezpečí, aby sa v budúcnosti vyhýbala oblasti s ohradníkom.

Elektrický ohradník je jednou z najúčinnejších metód ochrany vašich zvierat, pozemku a majetku. Môžete ho použiť aj proti iným škodcom a predátorom, ako sú vydry, bobry, líšky a lesná zver. Pozrite si náš kompletný sortiment elektrických ohradníkov.

Našli ste na svojom pozemku kunu a neviete, ako sa jej nadobro zbaviť? Poradíme vám, ako vybrať a nainštalovať elektrický ohradník proti kunám, ktorý spoľahlivo zabráni značným škodám, ktoré môžu kuny spôsobiť.

Prečítajte si viac

Ešte stále si nie ste istí?

Ak máte akékoľvek nejasnosti pri výbere pachového alebo elektrického ohradníka, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám poradíme na telefónnom čísle +420 730 893 828 alebo na e-mailovej adrese info@fencee.cz. Sme česká spoločnosť s dlhoročnými skúsenosťami v tejto oblasti. Ak chcete vedieť, ako naše plotové výrobky hodnotia naši zákazníci, môžete sa pozrieť do sekcie Skúsenosti zákazníkov.

Páči sa vám tento článok? Zdieľajte ho :)

Komentáre k článku

Vložte komentár

Pridať komentár k článku Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Požadované informácie sú označené hviezdičkou

*
*
*
Ďalšie informácie o tom, ako spracúvame osobné údaje
nájdete v našich zásadách spracovania osobných údajov.

Sledujte nás na sociálnych sieťach


Týmto udeľujete súhlas spoločnosti VNT electronics s.r.o., so sídlom Dvorská 605, 563 01 Lanškroun, IČO: 64793826, zapísanej vo verejnom registri vedenom na Krajskom súde v Hradci Králové, oddiel C, vložka 9839 (ďalej len "správca"), aby, meno a priezvisko e-mail akékoľvek ďalšie údaje, ktoré napíšete do formulárov na tejto webovej stránke alebo do e-mailov zaslaných na adresy uvedené na tejto webovej stránke. vyššie uvedené osobné údaje musia byť spracované za účelom vypracovania ponuky alebo zmluvy, spracovania objednávky alebo zaslania cenníka. Tieto údaje bude správca spracovávať po dobu 1 roka.