Späť na začiatok
Ovládajte svoje ploty odkiaľkoľvek
Prihlásenie do cloudu

Ako vybrať a nainštalovať elektrický ohradník proti kunám?

Ako vybrať a nainštalovať elektrický ohradník proti kunám?

Prišli ste na pôdu a našli ste tam stopy kuny, alebo vás na jej prítomnosť upozornil nezvyčajný hluk? Ak chcete zabrániť rozsiahlym škodám, ktoré sú tieto zákerné šelmy schopné spôsobiť, musíte čo najskôr konať. Existuje niekoľko metód, ako sa kuny zbaviť. Ak sa však nechcete spoliehať na neisté účinky babských povedačiek, máme pre vás osvedčené riešenie. Pomôžeme vám vybrať elektrický ohradník proti kunám, ktorý funguje ako mechanická aj psychologická bariéra. {ANCHOR:klicove-otazky-vybrat-elektrický-plot-proti-kune}

Hlavné kritériá výberu elektrického ohradníka proti kunám

Existuje niekoľko záležitostí, ktoré si musíte ujasniť ešte predtým, ako začnete vyberať elektrický ohradník proti kunám. V prvom rade si zistite, kde sa kuny vyskytujú a aká je ich najčastejšia činnosť. Ak kuna lezie do podkrovia, elektrický ohradník bude pre vás najlepším riešením. Ak sa kuna schováva v aute, vyhrieva sa pri motore alebo hryzie káble, ponúkame špeciálnu elektrickú podložku do auta. V nasledujúcich riadkoch sa zameriame najmä na situácie, keď kuna skalná navštevuje podkrovie a iné časti ľudských príbytkov. Ak vás zaujíma, čo pomáha proti kunám v motore auta, prečítajte si náš ďalší článok.

Sada elektrickej podložky pod auta proti kunám s generátorom
ZĽAVA 15% s kódom LETO15

Sada elektrického ohradníka s podložkou pod auta proti kunám - sieťový zdroj 0,2 J

Špeciálna kompletná sada určená na ochranu vášho vozidla pred škodcami, ako je kuna,…

Mali by ste zvážiť aj plánovanú dĺžku inštalácie. Majte na pamäti, že čím dlhšie je vedenie, tým silnejší zdroj energie bude potrebný na optimálnu funkciu elektrického ohradníka. Podobné pravidlo platí aj s ohľadom na možné straty napätia v okolí vedenia. Čím väčší je kontakt s vegetáciou alebo konštrukciami, tým väčšie straty napätia sa vyskytnú, čo si opäť vyžaduje výkonnejší generátor. V neposlednom rade myslite na prístup k elektrickej energii. Ak máte v blízkosti elektroinštalácie zásuvku, postačí vám sieťový generátor. Ak však plánujete prevádzkovať elektrický ohradník len na batériu alebo ak od generátora očakávate viac funkcií a univerzálne využitie, vyberte si kombinovaný zdroj, ktorý sa dá nabíjať zo siete (230 V) a z bežnej batérie (12 V).

Ako vybrať generátor elektrického ohradníka pre kuny

Generátor alebo zdroj napätia je základom každého funkčného elektrického ohradníka pre kuny. Ten dodáva do elektrického ohradníka prúdové impulzy, ktoré plnia výchovnú a odstrašujúcu funkciu bez toho, aby boli nebezpečné pre zviera alebo osoby v blízkosti vedenia. Hoci sa výber zdroja elektrického ohradníka môže zdať zložitý, opak je pravdou. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme modely, ktoré budú najlepšou voľbou v boji proti kunám.

V prvom rade stojí za zmienku univerzálny generátor pre menšie a citlivejšie zvieratá fencee mini M, medzi ktorého výhody možno zaradiť veľmi nízku spotrebu energie a praktické tlačidlo ON/OFF. Vybrať si môžete napríklad generátor fencee mini M02, ktorý je špeciálne navrhnutý na ochranu proti malým škodcom, ako sú kuny, a môžete ho použiť na veľmi krátke ohradníky, napr. na oba okraje strechy alebo na elektrickú podložku. Dobrou voľbou bude aj generátor fencee mini M03, ktorý je o niečo výkonnejší a poslúži na dlhšie a zložitejšie inštalácie. Ak hľadáte ešte výkonnejší zdroj na naozaj dlhé inštalácie, zvážte kúpu generátora fencee mini M06 alebo fencee mini M10. Všetky generátory radu fencee mini M sú napájané zo siete a možno ich jednoducho namontovať pomocou lišty DIN. Prečítajte si viac oskvelých vlastnostiach generátorov elektrického ohradníka pre psov fencee mini M.

Obľúbenou alternatívou sú sieťové generátory fencee power P. Ide o cenovo dostupné zdroje so širokým spektrom použitia a nízkou spotrebou. Špeciálne proti kunám je model fencee power P10 vhodný na použitie v oblastiach s nižším stredným porastom a na dlhšie inštalácie. Ponúka výkon 1 J, vysokú odolnosť, bezpečnostnú technológiu SafeShock a praktické LED kontrolky. Zistite, aké ďalšie funkcie a výhody sieťových generátorov fencee power P by vás mohli zaujímať.

Ak plánujete inštalovať elektrický ohradník na mieste, kde nie je prístup k elektrickej energii, budete potrebovať kombinovaný generátor. V rámci nášho sortimentu rozpoznáte kombinované napájacie zdroje pod skratkou DUO. Pozrite si generátor ohradníka DUO PD10 s LED bargrafom a prepínaním výkonu. Skvelou voľbou bude aj kombinovaný zdroj fencee DUO RF PDX10, ktorý okrem praktického tlačidla ON/OFF a možnosti zníženia výkonu disponuje aj diaľkovým ovládaním. A ak by ste chceli svoj elektrický ohradník pre kuny ovládať takmer z ktoréhokoľvek miesta na svete, budete okrem inteligentného generátora fencee DUO RF PDX10 potrebovať aj centrálne ovládacie zariadenie FENCE WiFi GATEWAY GW100, internetové pripojenie, mobilný telefón/počítač a našu bezplatnú aplikáciu fencee Cloud. Veľkou výhodou je, že na diaľkové ovládanie elektrického ohradníka nepotrebujete SIM kartu a nemusíte sa obávať žiadnych ďalších poplatkov. Viac informácií o našom jedinečnom modernom systéme inteligentnej farmy, ktorý vám ušetrí veľa času a peňazí, si môžete prečítať v našom ďalšom článku na blogu.

Aby sme našim zákazníkom ušetrili ešte viac nákladov a času pri práci s elektrickým ohradníkom, vyvinuli sme jedinečný a inovatívny systém diaľkového ovládania ohradníka. Vďaka systému Modern Smart Farm fencee môžete teraz ovládať a monitorovať svoje elektrické ohradníky na diaľku odkiaľkoľvek na svete.

Prejsť na článok

Kompletné súpravy na elektrické oplotenie pre kuny

Máte radi jednoduché riešenia? Netrápte sa zaobstarávaním samostatných komponentov a kúpte si kompletnú súpravu elektrického ohradníka na kuny. Ak sa obávate situácie, že pri zostavovaní oplotenia zistíte, že vám chýba dôležitý komponent, s kompletnou súpravou budete môcť túto myšlienku vypustiť z hlavy. Obsahuje všetky základné produkty, ktoré potrebujete na inštaláciu funkčného plota proti kunám. Súpravu potom môžete doplniť príslušenstvom elektrického ohradníka podľa individuálnych potrieb. Ak sa rozhodnete kúpiť jednotlivé diely, odporúčame vám, aby ste sa aspoň inšpirovali kompletnými súpravami elektrického ohradníka.

Skvelou voľbou na ochranu vášho pozemku pred králikmi je súprava elektrického ohradníka s napájacím zdrojom fencee mini M02 a 100 m dlhým lanom. Krok vedľa neurobíte ani so súpravou elektrického ohradníka obsahujúcou napájací zdroj fencee mini M03 a 100 m dlhé lano. Ak inštalujete elektrický ohradník okolo rybníka, siahnite po súprave pre kuny so sieťovým generátorom fencee power P10 a 50 m elektrického pletiva. Ak potrebujete kombinovaný zdroj, súprava elektrického ohradníka pre kuny s generátorom fencee power DUO PD10 a 200 m pásky je stávkou na istotu.

Náš tip. Zaobstarajte si kompletnú súpravu elektrickej rohože spolu so sieťovým generátorom fencee power DUO PD10 alebo fencee mini M02.

Súprava proti škodcom, kuna, na inštaláciu do 100 m
ZĽAVA 15% s kódom LETO15

Sada elektrického ohradníka proti škodcom - kuna, vydra, lasica - sieťový zdroj - lanko 100 m

Kompletná špeciálna sada s zdrojom mini M02 s výkonom 0,2 J. Súprava elektrického…

Návod na inštaláciu elektrického ohradníka pre kuny

Ak by ste chceli nainštalovať bežný elektrický ohradník proti kunám, museli by ste viesť 4 rady drôtov vo výškach 10 cm, 20 cm, 30 cm a 40 cm. Keďže sa však kuna pohybuje najmä vo výške, používa sa najmä takzvané Plus-Minus vedenie elektrického ohradníka, vďaka ktorému nemusí byť kuna pri zásahu prúdovým impulzom v kontakte so zemou. Stačí, aby sa súčasne dotkla dvoch paralelných drôtov.

POZOR! Pri nastavovaní elektrického ohradníka pre kuny majte na pamäti, že ide o veľmi individuálnu inštaláciu. Na účinnú ochranu pred kunami je potrebné postihnúť všetky miesta, cez ktoré by mohli vniknúť na pozemok alebo priamo do obydlia.

Plus-minus vedení elektrického ohradníku

Pripojenie generátora mini M10 k ohradníku v inštalácii Plus-Minus (bez uzemnenia)

Ako zabrániť vniknutiu kuny do domu cez odkvap

Na vstup do objektu kuna najčastejšie využíva nezakryté miesta medzi strechou a odkvapom. Ak chcete zabrániť obľúbenému vstupu kuny do vášho domu, odporúčame nainštalovať elektrický ohradník priamo na odkvap. Budete na to potrebovať izolátory odkvapov, ktoré jednoducho pripevníte na odkvapovú lištu a utiahnete skrutkami. Veľkou výhodou je, že inštalácia odkvapových izolátorov je bez vŕtania, takže sa nemusíte obávať, že by ste odkvap akokoľvek poškodili. V ideálnom prípade by mal izolátor zvierať s odkvapom približne 45° uhol, ale nebojte sa túto hodnotu upraviť podľa miestnych podmienok. Na dosiahnutie dostatočnej stability spojenia nainštalujte jeden izolátor na každý meter žľabu. Pred inštaláciou izolátorov elektrického ohradníka proti kunám nezabudnite vyčistiť odkvapy a odstrániť z nich staré lístie a palice, inak môže dôjsť k skratu alebo zníženiu účinnosti zariadenia.

Potom nasleduje inštalácia drôtov. Dva drôty veďte na povrch odkvapového žľabu a do odkvapového žľabu. Jeden bude viesť zem elektrického ohradníka a druhý elektrický prúd. Cieľom je viesť drôty elektrického ohradníka v takých malých vzdialenostiach, aby sa kuna, ktorá sa snaží preliezť cez odkvap, musela nevyhnutne dotknúť oboch drôtov a dostať prúdový impulz. Nakoniec stačí pripojiť generátor k ohradníku pomocou spojovacieho a uzemňovacieho kábla alebo vysokonapäťového oceľového lanka a funkčný elektrický ohradník pre kuny je hotový.

Ako zabrániť vniknutiu kuny na pozemok cez plot

Hoci to môže byť pre niekoho prekvapením, kuna skalná dokáže bez problémov preliezť plot vysoký až dva metre. Aby ste svoj pozemok spoľahlivo zabezpečili, odporúčame nainštalovať elektrický ohradník proti kunám priamo na plot pomocou špeciálnych izolátorov s ôsmimi okami. Dobrou voľbou sú však aj izolátory so štyrmi očkami. Izolátor umiestnite približne každý meter, aby ste zabezpečili dostatočnú stabilitu vedenia. Potom striedavo veďte dva vodiče, pričom jeden predstavuje kladný pól a druhý zem alebo záporný pól. Ak medzi jednotlivými radmi drôtov ponecháte maximálne niekoľko centimetrov, zabránite tomu, aby sa kuna prešmykla bez toho, aby sa dotkla dvoch drôtov súčasne a dostala elektrický impulz. Nezabudnite na pripojenie generátora elektrického ohradníka k oploteniu, na čo môžete okrem spojovacieho a uzemňovacieho kábla použiť aj vysokonapäťové oceľové lano.

Izolátor žľabu pre plot proti králikom, Ø 87 - 92 mm
ZĽAVA 15% s kódom LETO15

Izolátor na odkvap pre elektrický ohradník proti kunám, ø 87 - 92 mm

Hmotnosť: 390 g
Farba: Čierna
V balení: 1 ks
37,65 €
Na sklade viac ako 5 ks
Detail produktu
Izolátor pre elektrický ohradník proti škodcom, 8 očiek na drôt a kábel, s vrutom, pre vedenia Plus - Mínus
ZĽAVA 15% s kódom LETO15
Izolátor pre elektrický ohradník proti škodcom, 4 očká pre drôt a lanká, s vrutom, pre vedenia Plus - Mínus
ZĽAVA 15% s kódom LETO15
Pripojovací kábel 100 cm
ZĽAVA 15% s kódom LETO15

Kábel pripojovací pre elektrický ohradník - 100 cm

Dĺžka: 1 m
Hmotnosť: 0,10 kg
2,35 €
Na sklade viac ako 5 ks
Detail produktu
Kábel uzemňovací 150 cm
ZĽAVA 15% s kódom LETO15

Kábel uzemňovací pre elektrický ohradník - 150 cm

Dĺžka: 1,5 m
Hmotnosť: 0,10 kg
2,35 €
Na sklade viac ako 5 ks
Detail produktu
Vysokonapäťový oceľový kábel pre elektrický ohradník
ZĽAVA 15% s kódom LETO15

Vysokonapäťový kábel 1,6 mm pre elektrický ohradník - 1 m

Priemer: 1,6 mm
Dĺžka: 1 m
Napätie: do 20 kV
0,60 €
Na sklade viac ako 5 ks
Detail produktu
Vytipované celkom 6 produkty

Užitočné príslušenstvo pre ohradník proti kunám

Váhate, či vám ešte niečo nechýba? Pozrite si našu ponuku príslušenstva, ktoré vám uľahčí inštaláciu a následnú starostlivosť o váš elektrický ohradník proti kunám:

Ak máte akékoľvek nejasnosti pri výbere elektrického ohradníka pre kuny, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám poradíme prostredníctvom live-chatu s technickými poradcami, e-mailovej adresy info@fencee.cz alebo telefonicky. Ďalšie zaujímavosti zo sveta chovu zvierat na vás čakajú napríklad na blogu v sekcii Elektrické ohradníky ako ochrana pred divou zverou. Môžete si tiež prečítať skúsenosti zákazníkov s výrobkami fencee. Ak chcete získať užitočné informácie, väčšinou technického charakteru, neváhajte navštíviť naše poradenské centrum.

Páči sa vám tento článok? Zdieľajte ho :)

Komentáre k článku

Vložte komentár

Pridať komentár k článku Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Požadované informácie sú označené hviezdičkou

*
*
*
Ďalšie informácie o tom, ako spracúvame osobné údaje
nájdete v našich zásadách spracovania osobných údajov.

Sledujte nás na sociálnych sieťach


Týmto udeľujete súhlas spoločnosti VNT electronics s.r.o., so sídlom Dvorská 605, 563 01 Lanškroun, IČO: 64793826, zapísanej vo verejnom registri vedenom na Krajskom súde v Hradci Králové, oddiel C, vložka 9839 (ďalej len "správca"), aby, meno a priezvisko e-mail akékoľvek ďalšie údaje, ktoré napíšete do formulárov na tejto webovej stránke alebo do e-mailov zaslaných na adresy uvedené na tejto webovej stránke. vyššie uvedené osobné údaje musia byť spracované za účelom vypracovania ponuky alebo zmluvy, spracovania objednávky alebo zaslania cenníka. Tieto údaje bude správca spracovávať po dobu 1 roka.