Späť na začiatok
Ovládajte svoje ploty odkiaľkoľvek
Prihlásenie do cloudu

Farma Vlkov pod dohľadom systému Smart Farm

Farma Vlkov pod dohľadom systému Smart Farm

Zákazník

Farma Vlkov
Farma Vlkov

Umiestnenie

Semanin, Vlkov, Pazucha, Strakov, Kozlov

O farme

Elektrické ohradníky s celkovou rozlohou 500 ha
740 zvířat Skot - plemeno Charolais a Herford
9 aktivních RF zařízení

So systémom Chytrá farma šetríme

2 hodiny denně
7 dní měsíčně
392 € měsíčně
4 683 € ročně
Návratnost
za 8 měsíců
Poľnohospodárske družstvo Vlkov pod dohľadom spoločnosti Smart Farm
"Největší výhoda systému je pro mě nepřetržité hlídání pastvin, to že může být člověk v klidu. Areálů máme dohromady pět, je to spousta zvířat rozmístěných na velkém území. V aplikaci je vše přehledné, ráno se podívám na mobil a zjistím, jaké je napětí."
zoo technik Josef Šmíd

Toto leto sme sa vybrali do Vlkova, aby sme sa pozdravili s pánom Šmídom, s ktorým sme sa už v minulosti stretli, ohľadom uvedenia nášho systému inteligentného oplotenia do prevádzky. Rozprávali sme sa o tom, ako im systém najviac pomáha a šetrí čas. Zistili sme, aké sú najväčšie výhody a prečo by sa bez možnosti monitorovania a diaľkového ovládania nevrátili ku klasickému oploteniu.

Farma Vlkov, ktorá má spolu 15 zamestnancov, vznikla ako nástupnícka organizácia farmy Svitavy v roku 1993. Zameriava sa na živočíšnu výrobu, ale aj na rastlinnú výrobu. Veľká časť produkcie putuje na regionálny bitúnok v Sloupnici. Rozsiahle pasienky s niekoľkými od seba oddelenými výbehmi sa nachádzajú medzi Českou Třebovou, Litomyšľou a Semanínom. Celkovo sa tu nachádza 6 elektrických výbehov s celkovou rozlohou takmer 350 ha. Zvyšných 600 ha sa využíva na rastlinnú výrobu so zameraním na pšenicu, jačmeň, repku a kukuricu. Na členitých pasienkoch Svitavskej vrchoviny sa pasie celkovo 740 kusov hovädzieho dobytka prevažne mäsového plemena Charolais. Je to jedno z najproduktívnejších a zároveň jedno z najnáročnejších plemien z hľadiska ošetrovania a odchovu jahniat.

Dôvody na kúpu systému Smart Farm

Hlavným podnetom na obstaranie systému bola možnosť diaľkovo ovládať a nepretržite monitorovať všetky elektrické ohradníky. Chov viacerých stád na rôznych miestach si vyžaduje veľa starostlivosti a údržba ohradníkov zaberá veľa času, preto je dôležité pracovať čo najefektívnejšie. Uľahčenie práce je jedným z najvplyvnejších faktorov v rôznych odvetviach. Systém Smart Farm zjednodušuje každodennú prax na veľkých farmách aj na menších farmách. "Najväčšou výhodou systému je pre mňa nepretržité monitorovanie pasienkov, to ,že môžete byť v pokoji. Máme celkovo päť objektov, je to veľa zvierat rozmiestnených na veľkej ploche. V aplikácii je všetko prehľadné, ráno sa môžem pozrieť do telefónu a vidieť, aké je napätie." hovorí pán Šmíd. Funkcie aplikácie fencee Cloud

Vďaka prehľadnej a používateľsky prívetivej aplikácii fencee Cloud môžete sledovať, čo sa deje s ohradníkmi, a v prípade potreby okamžite reagovať. Získate prehľad o výkone generátora, upozornenia napríklad na stratu napätia alebo zlé uzemnenie. V neposlednom rade samozrejme aj možnosť zapnutia a vypnutia generátora pomocou telefónu.

"Predtým som v každom stredisku musel ísť vypnúť generátor a potom sa vrátiť k oploteniu. Teraz môžem zdroj pohodlne vypnúť z mobilného telefónu a nemusím nikam chodiť. Je to obrovská úspora času a nechceli by sme byť bez neho."

Technik zoo Josef Šmíd

Neustála kontrola výbehov

Každý týždeň sa zvieratá premiestňujú z jednej pastviny do druhej. Kedysi sa výbehy museli kontrolovať ešte predtým, ako sa zvieratá preháňali pravidelnými obchôdzkami. Teraz systém kontroluje stav všetkých ohrád, čím pracovníkom šetrí cenné hodiny práce. "Vďaka systému Smart Farm mám istotu, že všetky elektrické ohradníky fungujú správne. Neustále monitorovanie ohradníkov nám výrazne uľahčuje prácu. Ohrady môžem ovládať z telefónu odkiaľkoľvek, vnímam to ako veľkú úsporu času." Pán Šmíd si pochvaľuje výhody systému.

V prípade poruchy na oplotení sa okamžite odošle upozornenie na telefón a e-mail. Všetci používatelia aplikácie dostanú výstražné oznámenie. To dáva možnosť včas riešiť problém v ohrade a predísť väčším problémom, napríklad pohybu zvierat mimo bezpečnej zóny ohrady. Počas rozhovoru nám pán Smid spomenul, že predtým zaznamenali únik zvierat tak, že zavolali ľuďom z dediny. Hovorí, že mu táto skúsenosť nechýba, a dodáva:"V lete niekoľkokrát denne kontrolujem generátory pomocou aplikácie. Keď dostanem poplach, sadnem do auta a odídem na konkrétne miesto." Upozornenie na poškodený ohradnik - video

"Vďaka systému Smart Farm si môžeme odpustiť každodennú kontrolu plotov. Môžeme povedať, že kontrola zvierat a plotov nám predtým trvala v priemere 3 hodiny. Teraz sa ľahko dostaneme na hodinu a môžeme si byť istí, že je všetko v poriadku."

Technik zoo Josef Šmíd

Prehľad na mobilnom telefóne a počítači

Bezplatná mobilná aplikácia fencee Cloud je k dispozícii pre zariadenia so systémom Android alebo iOS. Ovládanie a monitorovanie parametrov ohrady je možné aj prostredníctvom PC cez webové rozhranie. Túto možnosť využíva majiteľ poľnohospodárskeho družstva pán Ing. Jiří Lux. Počítačová verzia aplikácie fencee Cloud umožňuje ďalšie užitočné funkcie, napríklad zobrazenie plotov v mapových podkladoch a virtuálne ploty. Podniky s viacerými zamestnancami a brigádnikmi určite využijú funkciu zdieľania zariadení s ostatnými členmi farmy, kde môžete jednotlivým používateľom aplikácie udeliť oprávnenia na ovládanie plotov.

Prehľad jednotlivých pasienkov

Mali sme možnosť pozrieť si väčšinu lokalít s elektrickými ohradníkmi. Dostali sme sa do okrajových častí obcí, ale aj do odľahlých lokalít, kde bolo naše jedinečné riešenie RF komunikácie medzi zariadeniami prostredníctvom rádiovej frekvencie jedinou možnou voľbou. Vďaka cloudovému riešeniu, sofistikovanej aplikácii a RF technológii môžete mať prehľad o všetkých svojich oploteniach z telefónu alebo počítača prakticky kdekoľvek.

Semanin

Ráno sme začali v hlavnom stredisku Semanin, ktoré je predovšetkým zimoviskom pre matky. Robia tu všetky zdravotné testy, ošetrovanie a kopytá. Nachádza sa tu aj hlavná pastvina, ktorá je napájaná generátorom energy DUO RF EDX150 s výkonom 15 J. Diaľkové centrálne ovládanie a kontrolu ohrady umožňuje centrálne zariadenie FENCE WiFi GATEWAY GW100, ktoré sa nachádza v hlavnej technickej budove strediska Semanin. Vďaka centrálnej jednotke Gateway č. 1 je možné sledovať parametre a ovládať ohradník z mobilného telefónu alebo PC. V zálohe je aj menší, menej výkonný generátor power DUO RF PDX40 s výkonom 4 J, ktorý sa používa podľa potreby - v súčasnosti napája menší plot v Zadulke pri Semaníne.

Moderní Chytrá Farma ZD Vlkov

Pazucha

Ďalej sme sa išli pozrieť na veľkú ohradu pri malebnej dedinke Pazucha, kde býva pán Šmíd. Na mierne zarastenom výbehu pri obci bolo nameraných 8,5 Kv. Napájanie zabezpečuje generátor energy DUO RF EDX150, ktorý je spárovaný s centrálnou jednotkou Gateway 2 umiestnenou v dome pána Šmída. Za celý čas používania generátorov na ohradách sa nevyskytol problém s nízkym napätím na ohradách a výkon zdroja je vraj úplne postačujúci. A to aj v podmienkach hustejšieho porastu v okolí ohrady.

Moderní Chytrá Farma fencee Cloud ZD Vlkov

Generátory fencee energy DUO RF EDX s veľkým LCD displejom prehľadne zobrazujú stav zaťaženia elektrického ohradníka. Ľahko tak zistíte, v akom stave je váš plot a či je tráva dostatočne vysoká na to, aby bolo potrebné ju pokosiť. K dispozícii je 5 úrovní označujúcich výšku porastu.

Strakov

Potom už len krátka cesta smerom na Litomyšl, kde sa pri obci Strakov nachádza tretie stanovište. Tu sa nachádza veľký prístrešok pre kravy a stredne veľká ohrada napájaná RF generátorom power DUO RF PDX70 s výkonom 7 J. Tu bolo potrebné pripojiť k generátoru externú RF anténu kvôli nepriamej viditeľnosti na spárovanú bránu 2. Tretie stanovište sa nachádza v priehlbine, preto tu bola z bezpečnostných dôvodov pripojená väčšia externá RF anténa, aby sa zabezpečil plynulý prenos údajov smerom k centrálnej jednotke umiestnenej v dome na Pazúri.

Chytrá farma Strakov

Kozlov

Poslednou lokalitou s menším statkom a veľkou ohradou je Kozlov. Brána č. 3 je umiestnená na farme a je spárovaná s posledným generátorom Energy DUO RF EDX150 RF. Výkonný zdroj napája veľkú ohradu rozdelenú na tri časti. Monitorovacie zariadenie Monitor MX10 je umiestnené na ohrade na mieste pozdĺž frekventovanej cesty. Zariadenie, ktoré meria hodnotu napätia a v prípade, že klesne pod nastavenú úroveň, vyšle do brány alarm.

Zistite viac o možnostiach inštalácie nášho zariadenia na diaľkové monitorovanie parametrov elektrického ohradníka.

Prejsť na článok

Pozrite si ďalšie prípadové štúdie

Smart Farm v ZOO Zlín I.: Inštalácia systému

Smart Farm v ZOO Zlín I.: Inštalácia systému

"Systém Chytré Farmy s aplikací fencee Cloud nám umožní mít ohradníky nepřetržitě pod kontrolou a usnadní také odhalování konkrétního místa poruchy."
Ředitel Zoo Zlín Ing. Roman Horský
Celý príbeh

So systémom Chytrá farma šetríme

3 hodiny denně
11 dní měsíčně
729 € měsíčně
8 739 € ročně
Návratnost
v horizontu 2 let
Chytrá Farma v Zoo Zlín II: Systém v prevádzke

Chytrá Farma v Zoo Zlín II: Systém v prevádzke

"Systém Chytré Farmy splnil všechna očekávání, která jsme měli. Nejvíce si vážíme online dohledu nad elektrickými ohradami a podstatné časové úspory při běžném provozu."
Správce elektrických ohradníků Vlastimil Mizera
Celý príbeh

So systémom Chytrá farma šetríme

3 hodiny denně
11 dní měsíčně
729 € měsíčně
8 739 € ročně
Návratnost
v horizontu 2 let
Smart Farm v Zoo Zlín III: Pokračovanie úspešnej spolupráce - Jaguar Trek

Smart Farm v Zoo Zlín III: Pokračovanie úspešnej spolupráce - Jaguar Trek

„Nejvíc si vážíme online dohledu, kdy vidíme přehledně stavy jednotlivých ohrad. Můžeme být tedy naprosto v klidu, vše ovládáme a kontrolujeme ihned z telefonu, nebo počítače.“
Správce elektrických ohradníků Vlastimil Mizera
Celý príbeh

So systémom Chytrá farma šetríme

3 hodiny denně
11 dní měsíčně
729 € měsíčně
8 739 € ročně
Návratnost
v horizontu 2 let
Chytrá Farma - naozaj neskutočný pomocník pána Cieslara

Skutočne neuveriteľný pomocník pána Cieslara - Smart Farm

"Diaľkové ovládanie a kontrola elektrického ohradníka je naozaj neuveriteľnou pomocou. Ušetrí mi nervy a minimálne 50 % nákladov a času."
Ing. Roman Cieslar, místopředseda SCHOK
Celý príbeh

So systémom Chytrá farma šetríme

2 hodiny denne
7 dní v mesiaci
357 € mesačne
4 288 € ročne
Návratnosť
za 5 mesiacov
Smart Farm spríjemňuje každodenný život na ranči Cold River

Smart Farm spríjemňuje každodenný život na ranči Coldriver

"Ovládání ohradníku mobilním telefonem je super vychytávka. Člověku to dojde, až když si to sám vyzkouší. Jedním kliknutím vypnu zdroj kdykoliv chci. Předtím s tím musel pomáhat junior, který vždy běžel vypnout zdroj tlačítkem."
Majitel pan Eman Hanyk
Celý príbeh

So systémom Chytrá farma šetríme

1 hodina denně
28 hodin měsíčně
165 € měsíčně
1979 € ročně
Návratnost
v 5 měsících
Používanie chytrých elektrických ohradníkov v Združení chovateľov oviec a kôz - Smart Farm

Používanie chytrých elektrických ohradníkov v Združení chovateľov oviec a kôz - Smart Farm

"Co se týká pohotovostního režimu z hlediska nenadálých událostí tak ta aplikace v telefonu je k nezaplacení."
Ing. Jiří Huml, ředitel SCHOK
Celý príbeh

So systémom Chytrá farma šetríme

1 hodina denně
4 dny měsíčně
4 180 Kč měsíčně
50 160 Kč ročně
Návratnost
v 6 měsících
Inteligentné oplotenie farmy na ovčej farme Petrlák

Smart Farm s aplikáciou fencee Cloud na ovčej farme Petrlák

"Před pořízením chytrého zdroju fencee jsme museli pokaždé chodit ke vzdálenému zdroji ohradníku, nebo na někoho volat, aby nám napájení vypnul – následovala metoda pokus/omyl jestli je ohrada stále pod proudem nebo ne."
Majitel pan Vlastimil Petrlák
Celý príbeh

So systémom Chytrá farma šetríme

1 hodina denně
4 dny měsíčně
167 € měsíčně
2 007 € ročně
Návratnost
v 5 měsících

 

Demonštračné video o Smart Farme

Krátka ukážka diaľkovo ovládaného plota pomocou mobilnej aplikácie fencee Cloud. Video demonštrujúce základné funkcie systému, pomocou ktorého môže teraz poľnohospodárske družstvo Vlkov monitorovať a ovládať svoje ploty, kedykoľvek to potrebuje.

Ak uvažujete o zaobstaraní systému a chcete začať hospodáriť inteligentne, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám odpovieme na všetky otázky a budeme vám k dispozícii.

Niekoľko fotografií poľnohospodárskeho družstva Vlkov

Páči sa vám tento článok? Zdieľajte ho :)

Komentáre k článku

Vložte komentár

Pridať komentár k článku Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Požadované informácie sú označené hviezdičkou

*
*
*
Ďalšie informácie o tom, ako spracúvame osobné údaje
nájdete v našich zásadách spracovania osobných údajov.
Jiří Stolín

Potrebujete poradiť? Jiří Stolín

Prihláste sa na odber noviniek a nič vám neunikne.

Posielame zážitky, ktoré oceníte. Príklady, ako správne používať výrobky, ako sa o ne starať alebo ako na ne získať zľavu.

utility model

Chránené úžitkovým vzorom

Celý systém Chytré Farmy fencee Cloud je chránený úžitkovým vzorom č. 31675

Sledujte nás na sociálnych sieťach


Týmto udeľujete súhlas spoločnosti VNT electronics s.r.o., so sídlom Dvorská 605, 563 01 Lanškroun, IČO: 64793826, zapísanej vo verejnom registri vedenom na Krajskom súde v Hradci Králové, oddiel C, vložka 9839 (ďalej len "správca"), aby, meno a priezvisko e-mail akékoľvek ďalšie údaje, ktoré napíšete do formulárov na tejto webovej stránke alebo do e-mailov zaslaných na adresy uvedené na tejto webovej stránke. vyššie uvedené osobné údaje musia byť spracované za účelom vypracovania ponuky alebo zmluvy, spracovania objednávky alebo zaslania cenníka. Tieto údaje bude správca spracovávať po dobu 1 roka.