Späť na začiatok
Ovládajte svoje ploty odkiaľkoľvek
Prihlásenie do cloudu

Skutočne neuveriteľný pomocník pána Cieslara - Smart Farm

Skutočne neuveriteľný pomocník pána Cieslara - Smart Farm

Zákazník

Klub chovateľov Shetlandských oviec
Klub chovateľov Shetlandských oviec

Umiestnenie

Bystřice, okres Frýdek-Místek

O farme

polia a pasienky s výbehmi s celkovou rozlohou 12 ha
95 zvierat shetlandské ovce a hovädzí dobytok
4 RF zariadenia fencee

So systémom Chytrá farma šetríme

2 hodiny denne
7 dní v mesiaci
357 € mesačne
4 288 € ročne
Návratnosť
za 5 mesiacov
Chytrá Farma - naozaj neskutočný pomocník pána Cieslara
"Chytrá Farma fencee je pre mňa pohodlná a cítim sa vďaka nej psychicky v lepšej pohode. Každé ráno si urobím kávu, skontrolujem stav elektrických ohradníkov v aplikácii a potom sa pozriem, aké bude počasie."
Ing. Roman Cieslar, místopředseda SCHOK

Pozrite sa s nami na kvantifikovateľné a nekvantifikovateľné výhody sofistikovaného systému inteligentných elektrických ohradníkov podľa slov podpredsedu Zväzu chovateľov a pestovateľov oviec, pána Romana Cieslara. Zistite, v čom všetkom vám môže pomôcť diaľkovo ovládaný elektrický ohradník, ktorý pán Cieslar používa už 3 roky, aké sú jeho výhody a prečo by ste ho mali mať aj vy. Vzhľadom na polohu ovčej farmy, ktorá sa nachádza medzi Beskydami a slovenskou hranicou, padne pár slov aj o problémoch s hojným výskytom vlkov. O tom, ako sa tento aktuálny problém rieši a ako môže Smart Farm s aplikáciou fencee Cloud pomôcť pri riešení týchto problémov.

Hlavné dôvody, prečo si zaobstarať systém Smart Farm

Na ovčej farme v Bystřici nenechávajú nič na náhodu, svoje elektrické ohradníky udržiavajú v stopercentnom stave a dbajú na čo najlepšie zabezpečenie zvierat. Hlavným dôvodom je skutočnosť, že sa nachádza v oblasti s hojným výskytom vlkov, s ktorými sa miestni chovatelia oviec a hovädzieho dobytka musia vysporiadať. Ďalším súvisiacim dôvodom je skutočnosť, že diaľkovo ovládaný a neustále monitorovaný elektrický ohradník je podľa slov pána Cieslara vymoženosť, ktorá bude mať vplyv na fyzické aj psychické zdravie každého chovateľa zvierat.

Online monitorovanie elektrického ohradníka pre pokoj duše

Neustále meranie alebo kontrola napätia elektrického ohradníka s chovanými zvieratami sa hodí. Dvojnásobne to platí pre elektrický ohradník s účelom ochrany oviec a teliat pred predátormi. Vlci sú inteligentné zvieratá, ktoré využijú akýkoľvek nedostatok alebo dokonca úplný výpadok elektrického napájania ohrady.

 Chytrá Farma fencee Cloud na farmě pana Cieslara

S inteligentným ohradníkom fencee vždy viete, v akom stave sa ohrada nachádza, a ak napätie klesne pod nastavenú hodnotu, dostanete upozornenie na mobilný telefón a počítač. Podľa pána Cieslara je monitorovanie stavu elektrického ohradníka jedným z dvoch hlavných dôvodov, prečo si zaobstarať fencee Smart Farm. Možnosť okamžitej reakcie v prípade problému na elektrickom ohradníku pre vlkov je, samozrejme, veľkým plusom.

Varovné upozornenie na poškodený ohradník

Telefonické ovládanie elektrického ohradníka pre úsporu času a peňazí

  • Kontrola pri práci s elektrickým ohradníkom:

Diaľkové ovládanie elektrického ohradníka je pre pána Cieslara nevyhnutnosťou, bez ktorej by sa nikdy nezaobišiel. Hovorí, že čas a energiu, ktorú ušetrí pri opravách a práci s elektrickým ohradníkom, rád venuje zmysluplnejším činnostiam, než je teraz nezmyselné behanie okolo ohrady.

"Práca s elektrickým ohradníkom bez diaľkového ovládania bola otrockou prácou, toľko kilometrov som najazdil len preto, aby som ohradník vypol odpojením zo siete."

Ing. Roman Cieslar, podpredseda predstavenstva SCHOK

  • Diaľkové ovládanie so 100 % viditeľnosťou ohradníka odkiaľkoľvek potrebujete:

Diaľkové ovládanie a dokonalý prehľad o napätí v plote z neobmedzenej vzdialenosti sa pánovi Cieslarovi vyplatili už viackrát. Napríklad na jednej konferencii zalarmoval svoju manželku, keď dostal upozornenie na veľký úbytok napätia spôsobený pretrhnutými vodičmi.

 Chytrá Farma fencee Cloud na farmě pana Cieslara

Kvantifikovateľné a nekvantifikovateľné výhody inteligentnej farmy podľa pána Cieslara

Krátke zhrnutie hlavných výhod, ktoré umožňujú efektívnu prácu s elektrickými ohradníkmi, šetria náklady, námahu a dokonca aj nervy majiteľov a chovateľov ich hospodárskych zvierat.

Komfort, ktorý sa nedá vyčísliť peniazmi

Keď sme sa pýtali na najcennejšie výhody inteligentného ohradníka, ako prvé sa objavilo pohodlie a psychická pohoda, ktoré inteligentná farma prináša.

"Dovolím si tvrdiť, že je to jednoducho komfort. Môžem kedykoľvek cestovať a stále budem mať odkiaľkoľvek prehľad o stave môjho elektrického ohradníka. Som psychicky pokojnejší, keď viem, že ohrady fungujú."

Ing. Roman Cieslar, podpredseda predstavenstva spoločnosti SCHOK

Monitorovanie ako dôkaz

Online monitorovanie elektrického ohradníka, t. j. nepretržité sledovanie základných parametrov a hodnôt, ktoré ovplyvňujú správnu funkčnosť elektrického ohradníka, má tú výhodu, že sa dá využiť na určenie štandardného zabezpečenia pastviny s funkčným ohradníkom.

"Monitorovanie prostredníctvom cloudu je pre mňa veľmi dôležité a potrebné. Slúži aj ako dôkaz, keď vlk zaútočí na moje zvieratá."

Ing. Roman Cieslar, podpredseda predstavenstva spoločnosti SCHOK

Chytrá Farma fencee u pana Cieslara

Úspora minimálne 50 % nákladov na kontrolu, opravu a manipuláciu s oplotením

Základná funkcia diaľkovo ovládaného ohradníka - ON/OFF - zabezpečuje výraznú úsporu času a fyzickej energie pri správe a bežnej manipulácii s elektrickým ohradníkom. Pán Cieslar nám bez dlhého rozmýšľania povedal, že takto ušetrí minimálne polovicu času, ktorý by inak strávil zbytočným chodením k zdroju a od neho. Pravidelná kontrola elektrického ohradníka sa stáva hračkou, pretože jedným kliknutím na telefóne zistíte, či ohradník "kope, ako má", alebo či niečo nie je v poriadku.

"Diaľkové ovládanie a kontrola elektrického ohradníka je naozaj neuveriteľná pomoc. Ušetrí mi nervy a minimálne 50 % nákladov a času."

Ing. Roman Cieslar, podpredseda predstavenstva spoločnosti SCHOK

Vlci proti podhalianskym ovčiakom a dômyselný plot Smart Farme

Na ovčej farme v Bystřici si s vlkmi poradia po svojom. Po niekoľkých útokoch na ovce sa pán Cieslar rozhodol zvoliť najúčinnejší spôsob ochrany svojich zvierat pred týmito neľútostnými predátormi. Vybudoval precízny elektrický ohradník (norma AOPK) bez jedinej technickej chyby, zakúpil inteligentný ohradník fencee, s ktorým má absolútnu kontrolu a prehľad o elektrickom zabezpečení svojich oviec, a v neposlednom rade si zaobstaral aj niekoľko pastierskych psov, ktoré bránia jeho stádo aj v tých najhorších možných scenároch.

Pasenie má rozdelené na denné a nočné. "Normálna" denná ohrada má výšku približne 120 cm a celkovo 3 rady ohradníkových drôtov. Zvyčajne ide o najkvalitnejšie vodivé drôty, aké sa dajú kúpiť, lacné sú vraj zbytočné kvôli nižšej kvalite, spracovateľnosti a životnosti. V prípade nečakaného útoku vlkov počas dňa má na mieste svojich psov, ktorí neúnavne strážia ovce 24 hodín denne. K dispozícii je aj oddaná sučka austrálskej kelpie, ktorá v prípade potreby precízne naháňa ovce.

Pasienok najbližšie k obydliu funguje ako nočný elektrický ohradník s vysokou bezpečnosťou podľa platnej normy AOPK. Päť radov dokonale odpojených drôtov a stopercentne kondičný elektrický ohradník napájaný najsilnejším energetickým generátorom DUO RF EDX150 (15 J) nás nadchli. Namerané napätie v ohradníku vykazuje hodnotu až 11 000 V. Keď sme počuli názor, že inteligentný vlk vždy radšej zamieri do susedných fariem so zle postaveným alebo dokonca nefunkčným plotom, ani na chvíľu sme o tom nepochybovali.

Elektrické ohradníky pre shetlandské ovce a hovädzí dobytok

Farma v súčasnosti obhospodaruje viac ako 80 oviec malého shetlandského plemena, ktoré sa vyznačujú veľmi jemnou vlnou v mnohých farbách a odtieňoch a je po nich značný dopyt. Zaujala nás nielen rozmanitosť vzhľadu, ale aj zvuková pestrosť tohto plemena - takmer každá ovca vyzerá a znie trochu inak. V pomerne veľkej elektrickej ohrade sa využíva tzv. rotačné pasenie, pri ktorom sa pasienok pravidelne rozdeľuje na niekoľko častí, ktoré sa postupne spásajú. Cieľom je zabezpečiť dostatočnú produkciu sena. Pozri webovú stránku Klubu chovateľov shetlandských oviec: www.shetlandskaovce.cz.

Pastva s ovcami

Elektrická ohrada pre ovce sa nachádza v tesnej blízkosti obydlí, je umiestnená na pomerne strmom svahu a je rozdelená na tri väčšie časti s rôznym stupňom zabezpečenia. Časť najbližšie k domu funguje ako nočný elektrický ohradník, ktorý je postavený podľa noriem AOPK a nemá ani jedno slabé miesto. Ako už bolo spomenuté, takmer všade sa používajú najlepšie vodivé ohradníkové laná, vedené prácne zatlčenými drevenými kolíkmi s použitím kvalitných ohradníkových izolátorov. Na niekoľkých miestach je vidieť aj mobilné plastové ohradníky, ktoré sa tiež používajú na jednoduchý presun rotačnej pastvy.

Pasienky pre dobytok

V susednej obci Nýdek sa nachádza odľahlý pasienok s kravami a býkmi v celkovom počte 6 kusov. Aj tu je takmer celý elektrický ohradník kompletne zabezpečený podľa normy AOPK, pretože v ohrade sa nachádzajú mladé býky, ktoré sú vraj takmer rovnako ohrozené útokom vlkov. Okrem toho je pozdĺž jednej strany oplotenia koridor, kde sa vlci pravidelne pohybujú a obyvatelia ich tam registrujú už viac ako 5 rokov. Pevný alebo trvalý elektrický ohradník je postavený z drevených stĺpikov a pevného oceľového ohradového drôtu.

Ohrada pre ovce aj pre dobytok sú napájané najvýkonnejšími inteligentnými generátormi Energy DUO RF EDX s mnohými praktickými funkciami. Jednou z nich je postupné zvyšovanie výkonu pri poklese napätia v elektrickom ohradníku z nominálneho výkonu 33 % až na 100 % (automatické meranie podľa aktuálneho stavu/zaťaženia ohradníka).

"Automatické zvýšenie výkonu je pre mňa veľkým plusom v momente, keď dôjde k poklesu napätia alebo skratu. Napríklad, keď mi ráno začnú napätie kradnúť mokré paprade, ktoré ovce nežerú."

Ing. Roman Cieslar, podpredseda predstavenstva spoločnosti SCHOK

Pozrite si aj ďalšie prípadové štúdie

Zbieranie osobných skúseností, cenných informácií a potrieb našich klientov považujeme za jednu z veľmi dôležitých aktivít, ktorá je pre nás veľkou inšpiráciou pri ďalšom vývoji inteligentných zariadení pre elektrické ohradníky a veríme, že pomáha aj našim ďalším zákazníkom.

Poľnohospodárske družstvo Vlkov pod dohľadom spoločnosti Smart Farm

Farma Vlkov pod dohľadom systému Smart Farm

"S Chytrou Farmou mám jistotu, že všechny elektrické ohrady fungují správně. Neustálý dozor nad ohradníky nám značně zjednodušuje práci. Ohrady ovládám z telefonu odkudkoliv chci, v tom vidím velkou časovou úsporu."
zoo technik Josef Šmíd
Celý príbeh

So systémom Chytrá farma šetríme

2 hodiny denně
7 dní měsíčně
392 € měsíčně
4 683 € ročně
Návratnost
za 8 měsíců
Inteligentné oplotenie farmy na ovčej farme Petrlák

Smart Farm s aplikáciou fencee Cloud na ovčej farme Petrlák

"Před pořízením chytrého zdroju fencee jsme museli pokaždé chodit ke vzdálenému zdroji ohradníku, nebo na někoho volat, aby nám napájení vypnul – následovala metoda pokus/omyl jestli je ohrada stále pod proudem nebo ne."
Majitel pan Vlastimil Petrlák
Celý príbeh

So systémom Chytrá farma šetríme

1 hodina denně
4 dny měsíčně
167 € měsíčně
2 007 € ročně
Návratnost
v 5 měsících
Používanie chytrých elektrických ohradníkov v Združení chovateľov oviec a kôz - Smart Farm

Používanie chytrých elektrických ohradníkov v Združení chovateľov oviec a kôz - Smart Farm

"Co se týká pohotovostního režimu z hlediska nenadálých událostí tak ta aplikace v telefonu je k nezaplacení."
Ing. Jiří Huml, ředitel SCHOK
Celý príbeh

So systémom Chytrá farma šetríme

1 hodina denně
4 dny měsíčně
4 180 Kč měsíčně
50 160 Kč ročně
Návratnost
v 6 měsících
Smart Farm spríjemňuje každodenný život na ranči Cold River

Smart Farm spríjemňuje každodenný život na ranči Coldriver

"Ovládání ohradníku mobilním telefonem je super vychytávka. Člověku to dojde, až když si to sám vyzkouší. Jedním kliknutím vypnu zdroj kdykoliv chci. Předtím s tím musel pomáhat junior, který vždy běžel vypnout zdroj tlačítkem."
Majitel pan Eman Hanyk
Celý príbeh

So systémom Chytrá farma šetríme

1 hodina denně
28 hodin měsíčně
165 € měsíčně
1979 € ročně
Návratnost
v 5 měsících
Smart Farm v ZOO Zlín I.: Inštalácia systému

Smart Farm v ZOO Zlín I.: Inštalácia systému

"Systém Chytré Farmy s aplikací fencee Cloud nám umožní mít ohradníky nepřetržitě pod kontrolou a usnadní také odhalování konkrétního místa poruchy."
Ředitel Zoo Zlín Ing. Roman Horský
Celý príbeh

So systémom Chytrá farma šetríme

3 hodiny denně
11 dní měsíčně
729 € měsíčně
8 739 € ročně
Návratnost
v horizontu 2 let
Chytrá Farma v Zoo Zlín II: Systém v prevádzke

Chytrá Farma v Zoo Zlín II: Systém v prevádzke

"Systém Chytré Farmy splnil všechna očekávání, která jsme měli. Nejvíce si vážíme online dohledu nad elektrickými ohradami a podstatné časové úspory při běžném provozu."
Správce elektrických ohradníků Vlastimil Mizera
Celý príbeh

So systémom Chytrá farma šetríme

3 hodiny denně
11 dní měsíčně
729 € měsíčně
8 739 € ročně
Návratnost
v horizontu 2 let
Smart Farm v Zoo Zlín III: Pokračovanie úspešnej spolupráce - Jaguar Trek

Smart Farm v Zoo Zlín III: Pokračovanie úspešnej spolupráce - Jaguar Trek

„Nejvíc si vážíme online dohledu, kdy vidíme přehledně stavy jednotlivých ohrad. Můžeme být tedy naprosto v klidu, vše ovládáme a kontrolujeme ihned z telefonu, nebo počítače.“
Správce elektrických ohradníků Vlastimil Mizera
Celý príbeh

So systémom Chytrá farma šetríme

3 hodiny denně
11 dní měsíčně
729 € měsíčně
8 739 € ročně
Návratnost
v horizontu 2 let

 

Smart Farm fencee Cloud

Sofistikovaný a mnohými zákazníkmi dôkladne otestovaný systém diaľkovo ovládaného a monitorovaného elektrického oplotenia, pri ktorom platíte len počiatočnú investíciu za inteligentný RF plot a centrálne ovládacie zariadenie Wi-Fi Gateway. Po spárovaní týchto dvoch hlavných zariadení získate neobmedzené ovládanie ohradníka pomocou bezplatnej aplikácie fencee Cloud pre mobilné telefóny, tablety a tiež počítače. Nevznikajú žiadne ďalšie prevádzkové náklady, SIM karty ani mesačné poplatky.

Pozrite si krátke ilustračné video s funkciami a vlastnosťami systému Smart Farm. Pozrite si ďalšie videá o aplikácii fencee Cloud na našom kanáli fencee YouTube.

Podrobnejšie informácie nájdete na webovej stránke s prezentáciou fencee Cloud Smart Farm

Zariadenia fencee Smart Farm

fencee Cloud
15 J
Zdroj elektrického ohradníka fencee energy DUO RF EDX150
ZĽAVA 15% s kódom LETO15

Zdroj elektrického ohradníka fencee energy DUO RF EDX150

Zdroj energie: 230 V ~ / 12 V
Spotreba energie pri 230 V: 6 - 21 W
Spotreba energie pri 12 V: 200 - 1250 mA
397 €
Skladem
Detail produktu
fencee Cloud
Centrálne ovládacie zariadenie FENCE WiFi GATEWAY GW100
ZĽAVA 15% s kódom LETO15

Centrálne ovládacie zariadenie pre elektrické ohradníky FENCE WiFi GATEWAY GW100

Napájací adaptér: 230 V ~ / 50 Hz, 14 VDC
Spotreba: max. spotreba 300 mA
Záložné batérie: 9,6 V - 800 m Ah
198 €
Skladem
Detail produktu
fencee Cloud
15 J
Sada elektrického ohradníka Smart Farming + monitor MX10
ZĽAVA 15% s kódom LETO15

Sada elektrického ohradníka Chytrá Farma - RF zdroj 15 J - WiFi Gateway - Monitor MX10 ZADARMO

Spotreba energie pri 230 V: 6 - 21 W
Spotreba energie pri 12 V: 200 - 1250 mA
Výstupná energia: 15 J
595 €
Skladem
Detail produktu
fencee Cloud
8 J
Zdroj elektrického ohradníka fencee energy DUO RF EDX80
ZĽAVA 15% s kódom LETO15

Zdroj elektrického ohradníka fencee energy DUO RF EDX80

Zdroj energie: 230 V ~ / 12 V
Spotreba energie pri 230 V: 6 - 11 W
Spotreba energie pri 12 V: 200 - 750 mA
317 €
Skladem
Detail produktu
fencee Cloud
Univerzálna monitorovacia sada elektrického ohradníka - WiFi Gateway- Monitor MX10
ZĽAVA 15% s kódom LETO15

Univerzálna monitorovacia sada elektrického ohradníka - WiFi Gateway - Monitor MX10 - monitorovanie v aplikácii

LCD displej: √
Pripojenie k službe fencee Cloud: √
Indikácia LED: √
297 €
Skladem
Detail produktu
fencee Cloud
Prídavná monitorovacia súprava pre elektrický ohradník - 3 × Monitor MX10
ZĽAVA 15% s kódom LETO15

Doplnková sada monitorovacích zariadení pre elektrický ohradník - 3 × Monitor MX10

Pripojenie k službe fencee Cloud: √
Indikácia LED: √
Zvukový alarm: √
282 €
Skladem
Detail produktu
fencee Cloud
Nový
15 J
Sada elektrického ohradníka Smart Farm - RF zdroj 15 J - WiFi brána - 3 × monitor MX10
ZĽAVA 15% s kódom LETO15

Sada elektrického ohradníka Chytrá Farma - RF zdroj 15 J - WiFi Gateway - 3 × Monitor MX10

Spotreba energie pri 230 V: 6 - 21 W
Spotreba energie pri 12 V: 200 - 1250 mA
Výstupná energia: 15 J
873 €
Skladem
Detail produktu
Vytipované celkom 7 produkty

Ak uvažujete o zaobstaraní tohto systému a chcete získať všetky výhody Smart Farm s fencee Cloud, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám odpovieme na všetky otázky a budeme vám vždy k dispozícii.

Niekoľko fotografií z farmy pána Cieslara

Páči sa vám tento článok? Zdieľajte ho :)

Komentáre k článku

Vložte komentár

Pridať komentár k článku Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Požadované informácie sú označené hviezdičkou

*
*
*
Ďalšie informácie o tom, ako spracúvame osobné údaje
nájdete v našich zásadách spracovania osobných údajov.
Jiří Stolín

Potrebujete poradiť? Jiří Stolín

Prihláste sa na odber noviniek a nič vám neunikne.

Posielame zážitky, ktoré oceníte. Príklady, ako správne používať výrobky, ako sa o ne starať alebo ako na ne získať zľavu.

utility model

Chránené úžitkovým vzorom

Celý systém Chytré Farmy fencee Cloud je chránený úžitkovým vzorom č. 31675

Sledujte nás na sociálnych sieťach


Týmto udeľujete súhlas spoločnosti VNT electronics s.r.o., so sídlom Dvorská 605, 563 01 Lanškroun, IČO: 64793826, zapísanej vo verejnom registri vedenom na Krajskom súde v Hradci Králové, oddiel C, vložka 9839 (ďalej len "správca"), aby, meno a priezvisko e-mail akékoľvek ďalšie údaje, ktoré napíšete do formulárov na tejto webovej stránke alebo do e-mailov zaslaných na adresy uvedené na tejto webovej stránke. vyššie uvedené osobné údaje musia byť spracované za účelom vypracovania ponuky alebo zmluvy, spracovania objednávky alebo zaslania cenníka. Tieto údaje bude správca spracovávať po dobu 1 roka.