Späť na začiatok
Ovládajte svoje ploty odkiaľkoľvek
Prihlásenie do cloudu

Ako vybrať a zostaviť elektrický ohradník pre psov?

Ako vybrať a zostaviť elektrický ohradník pre psov?

Máte doma psa, ktorý často uteká zo záhrady alebo počas vašej neprítomnosti všetko pustoší? Máme pre vás riešenie. Elektrický ohradník pre psov je psychická a fyzická bariéra, ktorá vám pomôže poskytnúť vášmu štvornohému priateľovi bezpečný a voľný priestor na pohyb alebo mu zabrániť v nežiaducej činnosti. Ak sa pes pokúsi ohradník prekonať, dostane krátky elektrický impulz, ktorý má vďaka svojej nízkej intenzite len odstrašujúcu funkciu. Správne zapojený elektrický ohradník je bezpečný nielen pre zvieratá, ale aj pre ľudí pohybujúcich sa v jeho blízkosti.

Veľkou výhodou elektrického ohradníka pre psov je variabilita jeho použitia. Je len na vás, či ho použijete ako zábranu proti opakovaným útekom, na ochranu psa pred inými zvieratami alebo na ohradenie ovocných či zeleninových záhonov a vysadených stromov. Presvedčte sa sami o širokej škále využitia elektrického ohradníka pre psov v recenzii nášho zákazníka, ktorý ho použil na zabránenie prístupu k sliepkam. V rámci nášho sortimentu si môžete vybrať elektrický ohradník pre mnoho ďalších zvierat, ako sú mačky, králiky alebo hydina. Aby sme vám uľahčili proces výberu a následného nastavenia elektrického ohradníka pre psov, pripravili sme prehľad najdôležitejších informácií a rád.

Základné kritériá výberu elektrického ohradníka pre psov

Pred kúpou elektrického ohradníka pre psov musíte mať jasno v niekoľkých základných otázkach. V prvom rade musíte vedieť, pre aký druh psa bude ohradník primárne určený. Kým na odradenie malého jorkšíra stačí slabý impulz, bernardín si ho nemusí ani všimnúť, a preto si vyžaduje silnejšie upozornenie, ktoré zahŕňa aj silnejší zdroj napätia. Dôležitú úlohu však nehrá len veľkosť a hmotnosť psa. Každý chovateľ, ktorý uvažuje o kúpe elektrického ohradníka, by mal svojho psa dobre poznať a vedieť predvídať, ako bude reagovať na nepríjemné podnety. Povaha psa má veľký vplyv nielen na nastavenie intenzity impulzov, ale aj na celkovú účinnosť zariadenia. Nezabudnite, že pred uvedením elektrického ohradníka do prevádzky je potrebné psa s ním v dostatočnom predstihu dôkladne oboznámiť.

Mali by ste mať predstavu aj o technických záležitostiach, ako je napríklad terén, v ktorom chcete elektrický ohradník pre psov inštalovať, a jeho plánované rozmery. Vo všeobecnosti platí, že čím dlhší je ohradník a čím hustejší je porast, tým silnejší musí byť prívod elektrickej energie, aby elektrický ohradník pre psov optimálne fungoval. V neposlednom rade zvážte, aký je prístup k zdroju elektrickej energie vo vami zvolenej oblasti. Ak máte v blízkosti pripojenia k dispozícii elektrickú energiu, použite naše sieťové generátory, v opačnom prípade bude pre vás ideálnou voľbou kombinovaný zdroj.

Ktorý zdroj napájania je vhodný pre elektrický ohradník pre psov

V rámci nášho sortimentu si môžete vybrať napájací zdroj pre elektrický ohradník pre psov podľa zvieraťa alebo modelového radu. Pozrite si, ktoré generátory sú najlepšou voľbou pre elektrický ohradník pre psov s ich výkonom, vlastnosťami a funkciami. Obľúbeným a veľmi praktickým riešením sú aj kompletné súpravy elektrického ohradníka pre psov.

Generátory fencee mini M sú špeciálne vyvinuté pre menšie a citlivé zvieratá. Môžete ich použiť nielen pre dospelých psov, ale aj pre šteňatá. Ponúkajú výkon v rozsahu 0,2-1 J a možnú dĺžku inštalácie až 9 km. Modely fencee mini M03, M06 a M10 sú vhodné pre dĺžku inštalácie 1-5 km. Ak inštalujete elektrický ohradník pre psov v oblasti s nízkym porastom, model fencee mini M06 postačuje na inštaláciu do 10 km a model fencee mini M10 dokonca na ohrady s obvodom viac ako 10 km. Veľkou výhodou všetkých generátorov radu fencee mini M je cenová dostupnosť.

Generátory fencee power P predstavujú praktické a univerzálne riešenie s výkonom 1 - 4 J. Sú to sieťové generátory, ktoré sú vhodné na inštaláciu základných elektrických ohradníkov s dĺžkou do 38 km. Vynikajú cenovou dostupnosťou, nízkou spotrebou energie a bezpečnostnou technológiou SafeShock, ktorá umožňuje znížiť výstupné napätie. Na oplotenie oblasti so stredne hustým porastom a maximálnou dĺžkou 10 km odporúčame generátor fencee power P10, ak potrebujete oplotiť viac ako 10 km, vyberte si model fencee power P20.

Generátory fencee power DUO PD sú univerzálne použiteľné kombinované generátory s výkonom 1-7 J. Napájanie týchto generátorov je možné ako sieťovým adaptérom (230 V), tak aj bežnou autobatériou (12 V), čo oceníte najmä v miestach, kde nie je zavedená elektrina. Autobatériu môžete použiť aj ako záložný zdroj energie. Veľkou výhodou je prítomnosť kontroliek na prednej strane generátora, vďaka ktorým budete mať prehľad o parametroch ohrady, napríklad o prevádzke zdroja napájania, meraní napätia na ohrade alebo signalizácii prípadnej poruchy na ohrade. Automaticky optimalizujú prevádzku pri veľmi nízkej spotrebe energie a navyše umožňujú prepínanie napájania. Napríklad generátor fencee power DUO PD10 má výstupný výkon 1 J. Ak ho použijete ako zdroj pre elektrický ohradník pre psov, môžete ho znížiť na optimálnych 0,5 J. Ak hľadáte generátor pre ohradník s obvodom do 10 km v strednom poraste, je pre vás správnou voľbou generátor fencee power DUO PD10, zatiaľ čo generátor fencee power DUO PD20 zvládne väčšie ohrady pre psov v strednom poraste.

Generátory fencee power DUO RF PDX sú univerzálne kombinované zdroje energie pre elektrické ohradníky. Majú možnosť zníženia výstupnej energie na 50 % a diaľkové ovládanie. Vďaka LED svetlám a BARGRAF na prednej strane zdroja budete môcť sledovať prevádzku generátora, napätie na ohradníku alebo prípadné poruchy na ohradníku. Ak sa v oblasti, kde chcete nainštalovať elektrický ohradník pre psov, stretávate s vysokou vegetáciou, generátor fencee DUO RF PDX10 (do 10 km) alebo generátor fencee DUO RF PDX20 (nad 10 km) je jasnou voľbou.

Hlavnou výhodou série generátorov fencee power DUO RF PDX je už spomínaná možnosť diaľkového ovládania do 10 km. Na zvýšenie dosahu signálu na 30 km je možné použiť externú anténu. Jedným diaľkovým ovládačom možno ovládať až šesť rôznych generátorov a jeden generátor možno ovládať až tromi diaľkovými ovládačmi. Diaľkový prenos signálu funguje pomocou technológie RF - rádiovej frekvencie. Generátory je možné ovládať aj na diaľku prostredníctvom zariadenia FENCE WiFi GATEWAY GW100, pomocou mobilného telefónu cez aplikáciu fencee Cloud alebo z webového rozhrania. Nie je potrebná žiadna SIM karta. Vďaka tejto funkcii môžete generátory ovládať z akéhokoľvek miesta s prístupom na internet.

Kompletné sady elektrických ohradníkov pre psov

Jedným z dlhodobo obľúbených riešení našich zákazníkov sú kompletné súpravy elektrického ohradníka pre psov, ktoré obsahujú všetky základné komponenty potrebné na zriadenie základného elektrického ohradníka pre psov. Môžete si vybrať zo súpravy so sieťovým generátorom (100 m kábel), kombinovaným generátorom DUO (200 m páska) alebo dokonca kombinovaným zdrojom RF s diaľkovým ovládaním. Ak hľadáte len dočasné oplotenie, súprava elektrického ohradníka pre psov s mobilnou sieťou je pre vás ideálnym riešením, zatiaľ čo súpravy elektrických ohradníkov s plastovými stĺpikmi sú vhodné na trvalé oplotenie.

Prejdite priamo na produkty Vyberte si z praktických kompletných sad elektrických ohradníkov pre malých a veľkých psov. Elektrický ohradník pre psov je skvelý na vymedzenie priestoru pre často pobehujúce psy alebo vaše šteniatka. Ohradník môžete použiť aj na ochranu vašich pozemkov, záhrad a záhonov pred túlavými psami. Podľa potreby a vzdialenosti elektrickej prípojky si môžete vybrať z…

Prejsť do kategórie

Návod na zostavenie elektrického ohradníka pre psov

Prvým krokom, ktorý je potrebné urobiť na ceste k zostaveniu elektrického ohradníka pre psov, je výber vhodného drôtu. Drôtené ohradové siete sú ideálnou voľbou pre psov, pretože sú mobilné, flexibilné a veľmi jednoducho sa zostavujú. Môžete však použiť aj pásku alebo lano. Viac informácií o rôznych typoch drôtov nájdete v našom poradenskom centre.
Ďalším dôležitým aspektom je nastavenie ideálnej výšky elektrického ohradníka. Ak máte malého psa, natiahnite 3 rady drôtov vo výške 10 cm, 25 cm a 50 cm. Ak inštalujete elektrický ohradník pre veľké plemeno, odporúčame natiahnuť drôty vo výške 25 cm, 50 cm, 80 cm. Drôty bude potrebné upevniť, aby bol ohradník stabilný. Na tento účel môžete použiť plastové stĺpiky, ktoré by mali byť od seba vzdialené 3 až 7 m pre laná a približne 2,5 m pre ohradové siete. Pri inštalácii stĺpikov by sa však vždy mali zohľadniť miestne podmienky. Zohľadnite preto nielen estetické, ale aj funkčné aspekty. Aby ste si mohli lepšie predstaviť postup montáže elektrického ohradníka, pripravili sme demonštračné video.

Inteligentné elektrické ohradníky pre psov plote

Aby sme vám čo najviac uľahčili starostlivosť o elektrické ohradníky, vyvinuli sme jedinečný systém s názvom Modern Smart Farm, ktorý vám umožňuje ovládať vaše ohradníky odkiaľkoľvek na svete. Produkty fencee SMART FARMING slúžia na diaľkové ovládanie vášho elektrického ohradníka. V rámci nášho sortimentu generátorov si môžete vybrať medzi generátorom Power DUO RF PDX10 alebo Power DUO RF PDX20. Budete tiež potrebovať centrálne riadiace zariadenie FENCE WiFi GATEWAY GW100, pripojenie na internet, mobilný telefón alebo počítač a aplikáciu fencee Cloud. Veľmi užitočný bude pre vás aj monitor MX10, ktorý monitoruje kritické body, meria napätie a okamžite vás informuje, ak klesne pod nastavenú hranicu.

Moderný inteligentný systém farmy vám ušetrí nielen čas, ale aj náklady. Funguje bez SIM karty a aplikácia fencee Cloud je úplne zadarmo. Majte neustály prehľad o svojich rozvodoch bez toho, aby ste museli behať okolo plota. Viac o pohodlnom ovládaní elektrického ohradníka fencee sa dozviete v našom ďalšom článku na blogu alebo si prečítajte skúsenosti našich zákazníkov.

fencee Cloud
1 J
Zdroj elektrického ohradníka fencee power DUO RF PDX10
ZĽAVA 15% s kódom LETO15

Zdroj elektrického ohradníka fencee power DUO RF PDX10 s diaľkovým ovládaním

Zdroj energie: 230 V ~ / 12 V
Spotreba energie pri 230 V: 3 W
Spotreba energie pri 12 V: 40 - 100 mA
151 €
Skladem
Detail produktu
fencee Cloud
1 J
Sada elektrického ohradníka Smart Farm - RF zdroj s 1 J ovládačom - centrálna WiFi brána
ZĽAVA 15% s kódom LETO15

Sada elektrického ohradníka Chytrá Farma - RF zdroj 1 J s ovládačom - WiFi Gateway - ovládanie cez telefón

Spotreba energie pri 230 V: 3 W
Spotreba energie pri 12 V: 40 - 100 mA
Výstupná energia: 1 J
357 €
Skladem
Detail produktu
0,3 J
Zdroj elektrického ohradníka fencee mini M03
ZĽAVA 15% s kódom LETO15

Zdroj elektrického ohradníka fencee mini M03

Zdroj energie: 230 V ~
Spotreba energie pri 230 V: 1 W
Vstupná energia: 0,4 J
55 €
Skladem
Detail produktu
Darček zadarmo
2 J
Zdroj elektrického ohradníka fencee power P20
ZĽAVA 15% s kódom LETO15

Zdroj elektrického ohradníka fencee power P20

Zdroj energie: 230 V ~
Spotreba energie pri 230 V: 4 W
Vstupná energia: 2,6 J
75 €
Skladem
Detail produktu
0,3 J
Sada elektrického ohradníka BASIC na inštaláciu psov a mačiek do 100 m
ZĽAVA 15% s kódom LETO15

Sada elektrického ohradníka pre psy, mačky, králiky, hydinu - sieťový zdroj - lanko 100 m

Zdroj energie: 230 V ~
Spotreba energie pri 230 V: 1 W
Výstupná energia: 0,3 J
87 €
Skladem
Detail produktu
0,3 J
Sada elektrického ohradníka pre psa, mačku, králika - napájanie - 100 m kábel
ZĽAVA 15% s kódom LETO15

Sada elektrického ohradníka pre psa, mačku, králika - sieťový zdroj - lanko 100 m

Zdroj energie: 230 V ~
Spotreba energie pri 230 V: 1 W
Výstupná energia: 0,3 J
89 €
Skladem
Detail produktu
Vytipované celkom 6 produkty

Nevyhnutné príslušenstvo na inštaláciu elektrického ohradníka pre psov

Pre správne a bezpečné nastavenie elektrického ohradníka pre psov sa uistite, že máte aj kvalitné príslušenstvo. Zistite, čo potrebujete na jeho inštaláciu:

Lišta DIN na montáž zdroje, 80 mm
ZĽAVA 15% s kódom LETO15

DIN lišta na montáž zdroje elektrického ohradníka, 80 mm

Hmotnosť: 0,2 kg
Dĺžka: 80 mm
7,90 €
Na sklade viac ako 5 ks
Detail produktu
Bleskopoistka na ochranu zdroja elektrického ohradníka
ZĽAVA 15% s kódom LETO15

Kovová bleskopoistka na ochranu zdroja elektrického ohradníka

Hmotnosť: 0,40 kg
11,90 €
Na sklade viac ako 5 ks
Detail produktu
12 kV skúšačka diódová s uzemnením
ZĽAVA 15% s kódom LETO15

Skúšačka pre elektrické ohradníky diódová 12 kV, s uzemnením

Hmotnosť: 120 g
Napätie: 12 kV
9,90 €
Na sklade viac ako 5 ks
Detail produktu
Skúšačka pre elektrické ohradníky digitálna 12 kV, s uzemnením
ZĽAVA 15% s kódom LETO15

Skúšačka pre elektrické ohradníky digitálna 12 kV, s uzemnením

Hmotnosť: 230 g
Napätie: 12 kV
29,75 €
Na sklade viac ako 5 ks
Detail produktu
Vstupná brána k elektrickej sieti elektrického ohradníka, 105 cm
ZĽAVA 15% s kódom LETO15

Vstupná brána k elektrickej sieti, 105 cm

Výška: 105 cm
Hmotnosť: 3,9 kg
Šírka: 86 cm
71 €
Na sklade viac ako 5 ks
Detail produktu
Externá 10 m anténa pre RF zariadenia
ZĽAVA 15% s kódom LETO15

Externá anténa pre RF zariadenia pre elektrické ohradníky - 10 m

Vysielacia frekvencia: 869,525 MHz
Hmotnosť: 0,3 kg
52 €
Dočasne nedostupné
Detail produktu
Pripojovací kábel 100 cm
ZĽAVA 15% s kódom LETO15

Kábel pripojovací pre elektrický ohradník - 100 cm

Dĺžka: 1 m
Hmotnosť: 0,10 kg
2,35 €
Na sklade viac ako 5 ks
Detail produktu
Vytipované celkom 7 produkty

Ak máte akékoľvek nejasnosti, neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom live-chatu s našimi technickými poradcami, e-mailom info@fencee.cz alebo telefonicky na čísle +420 730 893 828. Radi vám poradíme. Množstvo ďalších zaujímavých informácií si môžete prečítať v našom blogu o asistenčnej službe alebo zákazníckej skúsenosti. V neposlednom rade odporúčame navštíviť webovú stránku našej sesterskej spoločnosti Dogtrace, ktorá sa okrem výroby neviditeľných plotov pre psov špecializuje aj na výcvikové obojky, obojky proti štekaniu a GPS. Zistite, ktoré riešenie je pre vás a vášho psa to pravé, v tomto článku porovnávajúcom elektrické ohradníky a neviditeľné ohradníky pre psov.

Páči sa vám tento článok? Zdieľajte ho :)

Komentáre k článku

Vložte komentár

Pridať komentár k článku Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Požadované informácie sú označené hviezdičkou

*
*
*
Ďalšie informácie o tom, ako spracúvame osobné údaje
nájdete v našich zásadách spracovania osobných údajov.

Sledujte nás na sociálnych sieťach


Týmto udeľujete súhlas spoločnosti VNT electronics s.r.o., so sídlom Dvorská 605, 563 01 Lanškroun, IČO: 64793826, zapísanej vo verejnom registri vedenom na Krajskom súde v Hradci Králové, oddiel C, vložka 9839 (ďalej len "správca"), aby, meno a priezvisko e-mail akékoľvek ďalšie údaje, ktoré napíšete do formulárov na tejto webovej stránke alebo do e-mailov zaslaných na adresy uvedené na tejto webovej stránke. vyššie uvedené osobné údaje musia byť spracované za účelom vypracovania ponuky alebo zmluvy, spracovania objednávky alebo zaslania cenníka. Tieto údaje bude správca spracovávať po dobu 1 roka.