Späť na začiatok
Ovládajte svoje ploty odkiaľkoľvek
Prihlásenie do cloudu

Starostlivosť o hydinu - Moderná technológia pre zdravé a šťastné sliepky

Starostlivosť o hydinu - Moderná technológia pre zdravé a šťastné sliepky

Chováte kurčatá a premýšľate, ako si zjednodušiť starostlivosť o ne? Aby sme vám ušetrili námahu, čas a vašu peňaženku, vyvinuli sme niekoľko moderných pomôcok. Dve z nich ochránia vašu hydinu pred predátormi, zatiaľ čo tretia zabezpečí efektívne dávkovanie krmiva a ochranu pred vonkajšími vplyvmi. Ak máte rovnako ako my radi jednoduché a úsporné riešenia, pokračujte v čítaní.

Základné zásady správnej starostlivosti o hydinu

Pri chove kurčiat je potrebné dodržiavať určité pravidlá, ktoré zabezpečia ich bezpečnosť. Najdôležitejším pravidlom je zatváranie sliepok v noci do kurína. Tým ich ochránite pred predátormi, ako sú kuny, líšky a lasice, ktoré môžu v okamihu zabiť desiatky sliepok. Sliepky často napádajú aj dravce alebo mačky, ktoré sú hrozbou najmä pre malé kurčatá. Veľké škody môžu spôsobiť aj hady, ktoré sa živia slepačími vajcami.

Podobne treba myslieť na bezpečnosť sliepok aj počas dňa, keď sú vo výbehu. V tomto čase predstavujú najväčšie riziko pre sliepky psy, ktoré majú silné lovecké inštinkty. Preto je dôležité zabezpečiť pre sliepky odolné oplotenie výbehu, z ktorého by nemohli utiecť "do náručia psov" za plotom a ktoré by zároveň zabránilo psom sledovať sliepky do výbehu.

Ak chcete, aby boli vaše sliepky v bezpečí, máme pre vás dve vylepšenia. Automatické dvierka pre sliepky, ktorými môžete sliepky na noc jednoducho zavrieť do kurína, a elektrický plot pre hydinu, ktorým ohradíte vonkajší výbeh pre sliepky. Prečítajte si, ako elektrický ohradník pomohol udržať pokoj medzi sliepkami a dvoma nemeckými ovčiakmi u jedného z našich zákazníkov.

Chováte sliepky a obávate sa, že by sa mohli stať terčom útoku predátorov? Poradíme vám, prečo sú sliepky považované za ľahkú korisť, pred ktorými zvieratami sa treba mať na pozore a ako účinne zabezpečiť bezpečnosť vášho kŕdľa.

Prečítajte si viac

Bezpečná ochrana sliepok pred predátormi pomocou elektrického oplotenia

Elektrické oplotenie je fyzická a zároveň účinná psychologická bariéra. Je to bezpečné a účinné zariadenie na kontrolu sliepok vo výbehu, ktoré zároveň zabraňuje útokom predátorov. Ak máte záujem dozvedieť sa, ako používať elektrický ohradník na ochranu sliepok pred líškami, prečítajte si náš ďalší článok.

Výber vhodného zdroja pre elektrický ohradník pre hydinu a iné príslušenstvo

Na vybudovanie elektrického ohradníka pre hydinu potrebujete správny zdroj napätia. Na výber je mnoho modelových radov a môžete si vybrať aj podľa spôsobu napájania. Existujú sieťové generátory, ktoré možno napájať len zo sieťovej zásuvky, a kombinované generátory, ktoré možno napájať zo siete aj pomocou 12 V batérie v oblastiach bez prístupu k elektrine. Batéria môže slúžiť aj ako záložný zdroj energie v prípade výpadku prúdu.

Ďalším typom je inteligentná elektrická ohrádka pre kurčatá s generátorom s RF technológiou. S jej pomocou možno elektrický ohradník ovládať prostredníctvom aplikácie fencee Cloud odkiaľkoľvek na svete. Inteligentný systém monitoruje ohrady pre kurčatá za vás, čím vám ušetrí nielen starosti, ale aj čas, energiu a peniaze.

Okrem generátorov sa vám môžu hodiť aj ďalšie súčasti elektrického ohradníka, napríklad lišta DIN na upevnenie napájania na stenu, sieť alebo drôty na hydinu, izolátory, bleskozvod a ďalšie vybavenie.

Príslušenstvo si môžete kúpiť samostatne alebo si zaobstarať kompletné súpravy elektrických ohradníkov pre kurčatá. Tieto súpravy vám uľahčia výber a zabezpečia, že nezabudnete na žiadnu časť. O tom, ako si vybrať správnu elektrickú ohradu pre kurčatá, sme už písali.

Sada elektrického ohradníka Smart Farm - RF zdroj s 1 J ovládačom - centrálna WiFi brána
ZĽAVA 15% s kódom LETO15

Sada elektrického ohradníka Chytrá Farma - RF zdroj 1 J s ovládačom - WiFi Gateway - ovládanie cez telefón

Inteligentná sada elektrického ohradníka s kombinovaným RF zdrojom 1 J, ktorý je…

Kombinácia pachového a elektrického ohradníka na ochranu sliepok

Máte problém s králikmi? Potom pre vás máme účinné riešenie v podobe kombinovaného pachového a elektrického ohradníka na ochranu sliepok pred kunami. Pachový alebo chemický ohradník odháňa škodcu vďaka pachovému koncentrátu, ktorý napodobňuje pach prirodzeného predátora. Nevýhodou je, že niektoré kuny si po čase na pach zvyknú a ohradník môže stratiť svoju účinnosť. Na druhej strane, pachové ohradníky možno použiť v akomkoľvek teréne vrátane kopcovitého alebo ťažko prístupného terénu s bujnou vegetáciou.

Kombinácia pachových a elektrických ohradníkov pre hydinu poskytuje maximálnu ochranu vašich sliepok, pretože súčasné použitie ohradníkov eliminuje nedostatky ohradníkov používaných samostatne. Viac informácií o kombinácii pachového a elektrického ohradníka pre kuny, ako aj o tom, ako ho správne nainštalovať, sa dozviete v našom ďalšom článku.

Náš tip: Stali sa vaše sliepky, ako aj vaše auto terčom útoku kuny? Ušetrite si drahé opravy v servise a vyskúšajte elektrickú podložku do auta proti kunám, ktorá ochráni motor vášho auta pred škodcami.

Sada pachový + elektrický ohradník na ochranu proti škodcom - kuna, vydra, lasica - napájanie - 100 m lano
ZĽAVA 15% s kódom LETO15

Sada pachového a elektrického ohradníka na ochranu pred škodcami - kunou, lasicou - sieťový zdroj - lanko 100 m

Špeciálna sada pachového a elektrického ohradníka na 100 % ochranu domu a majetku. Určené…

Automatické dvierka do kurína

Automatické dvierka do kurína sú praktickým zariadením na ochranu vašich sliepok pred predátormi, ako sú líšky, kuny a lasice. Ich automatické zatváranie vám ušetrí čas a námahu. Je to tiež užitočné zariadenie, ktoré vám veľmi pomôže počas dovolenky alebo inej neprítomnosti - vaša hydina bude vždy v správny čas zatvorená v bezpečí kurína.

Dvierka pre sliepky sú vybavené svetelným senzorom, ktorý umožňuje ich otváranie alebo zatváranie podľa okolitého svetla, a časovým spínačom, kde si môžete nastaviť čas otvárania a zatvárania, ktorý vám vyhovuje. Funkcie svetelného senzora a časového spínača môžete aj kombinovať. Okrem toho majú elektronické dvierka pre sliepky funkciu, ktorá zabraňuje kvákaniu sliepok. Viac informácií o tom, ako fungujú automatické dvierka do kurína, nájdete v tomto článku na blogu.

Samočinné otváracie dvierka pre kurníky ponúkame v troch variantoch. Prvý je napájaný zo siete pomocou adaptéra, ďalší je možné napájať pomocou dvoch tužkových batérií AA a tretie dvierka je možné napájať zo siete alebo pomocou solárneho panelu, ktorý je súčasťou balenia. Okrem toho je možné solárny panel zakúpiť aj samostatne, ak sa neskôr rozhodnete pre úsporné a ekologické solárne napájanie.

Automatické dvierka do kurína, pre adaptér 230 V
ZĽAVA 15% s kódom LETO15

Automatické dvere kurína, pre adaptér 230 V

Hmotnosť: 0,85 kg
Rozmer: 34,9 × 24,1 × 4,6 cm
V balení: 1 ks
107 €
očakávame august
Detail produktu
Automatické dvierka do kurína, napájané batériami AA
ZĽAVA 15% s kódom LETO15

Automatické dvierka do kurína, napájané batériami AA

Hmotnosť: 0,85 kg
Rozmer: 34,9 × 24,1 × 4,6 cm
V balení: 1 ks
99 €
očakávame august
Detail produktu
Automatické dvere do kurína, adaptér 230 V + solárny panel
ZĽAVA 15% s kódom LETO15

Automatické dvere do kurína, adaptér 230 V + solárny panel

Hmotnosť: 0,85 kg
Rozmer: 34,9 × 24,1 × 4,6 cm
V balení: 1 ks
119 €
očakávame august
Detail produktu
2 W solárny panel pre automatické dvere kurína
ZĽAVA 15% s kódom LETO15

2 W solárny panel pre automatické dvere kurína

Hmotnosť: 0,62 kg
Rozmer: 14 × 13 × 1,7 cm
23,80 €
Na sklade viac ako 5 ks
Detail produktu
Vytipované celkom 4 produkty

Kŕmidlo pre sliepky s nožným ovládaním alebo jednoduché kŕmenie sliepok

Ste často preč, a preto ste si na ochranu svojich sliepok vybrali inteligentný elektrický ohradník a automatické dvere do kurína? Z bezpečnostného hľadiska je o sliepky postarané a teraz len premýšľate, ako im zabezpečiť dostatok krmiva? Riešením môže byť kŕmidlo pre sliepky.

Toto kŕmidlo pre sliepky má dvierka, ktoré sa automaticky otvoria, keď sa sliepky postavia na kŕmidlo. Dávkovač vám ušetrí čas a krmivo vo vnútri je chránené pred dažďom, vetrom alebo voľne poletujúcimi vtákmi. Pojme približne 5 kg krmiva, čo je dostatok krmiva pre približne 12 až 16 sliepok.

Je to praktický dávkovač zrna do kurína, ale jeho hlavným účelom je chrániť krmivo pred vonkajšími vplyvmi. Preto sa nemusíte obávať umiestniť kŕmidlo do vonkajšieho výbehu pre sliepky.

Stále neviete, čo robiť

Ešte stále si nie ste istí, ako nainštalovať elektrickú ohrádku pre kurčatá? Máte otázky týkajúce sa výberu alebo uzemnenia ohrady? Neváhajte nás kontaktovať na telefónnom čísle +420 730 893 828 alebo e-mailom na adrese info@fencee.cz. Množstvo informácií nájdete aj v sekcii Poradenstvo alebo na našom blogu. Sme česká spoločnosť, ktorá už 20 rokov vyvíja a vyrába elektrické zariadenia pre chov zvierat. Vďaka našim skúsenostiam vám vieme pomôcť a poradiť so všetkými nejasnosťami týkajúcimi sa elektrických ohradníkov a ďalšieho príslušenstva.

Páči sa vám tento článok? Zdieľajte ho :)

Komentáre k článku

Vložte komentár

Pridať komentár k článku Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Požadované informácie sú označené hviezdičkou

*
*
*
Ďalšie informácie o tom, ako spracúvame osobné údaje
nájdete v našich zásadách spracovania osobných údajov.
Jiří Stolín

Potrebujete poradiť? Jiří Stolín

Prihláste sa na odber noviniek a nič vám neunikne.

Posielame zážitky, ktoré oceníte. Príklady, ako správne používať výrobky, ako sa o ne starať alebo ako na ne získať zľavu.

Sledujte nás na sociálnych sieťach


Týmto udeľujete súhlas spoločnosti VNT electronics s.r.o., so sídlom Dvorská 605, 563 01 Lanškroun, IČO: 64793826, zapísanej vo verejnom registri vedenom na Krajskom súde v Hradci Králové, oddiel C, vložka 9839 (ďalej len "správca"), aby, meno a priezvisko e-mail akékoľvek ďalšie údaje, ktoré napíšete do formulárov na tejto webovej stránke alebo do e-mailov zaslaných na adresy uvedené na tejto webovej stránke. vyššie uvedené osobné údaje musia byť spracované za účelom vypracovania ponuky alebo zmluvy, spracovania objednávky alebo zaslania cenníka. Tieto údaje bude správca spracovávať po dobu 1 roka.