Späť na začiatok
Ovládajte svoje ploty odkiaľkoľvek
Prihlásenie do cloudu

Ako vybrať a zostaviť elektrický ohradník pre hydinu

Ako vybrať a zostaviť elektrický ohradník pre hydinu

Chov domácej hydiny je nepochybne jedným z najnáročnejších. Jedným z hlavných dôvodov je skutočnosť, že kurčatá, morky, kačice, husi, pižmovky alebo dokonca perličky sa v porovnaní s inými zvieratami nedajú ľahko naučiť a vycvičiť nové triky. Možno ste preto počuli tvrdenie, že hydina aj vodná hydina sú užitočné, ale nedisciplinované druhy. Pretože my v spoločnosti fencee máme radi jednoduché riešenia, vyvinuli sme špičkové elektrické ohradníky pre hydinu, ktoré udržia vašu hydinu pod kontrolou v bezpečnom priestore, ktorý si určíte. Poradíme vám, ako správne vybrať a zapojiť elektrický ohradník pre hydinu.

Čo si treba ujasniť pred kúpou elektrického ohradníka pre hydinu

Elektrický ohradník je zariadenie obľúbené nielen na chov hydiny, ale aj psov, oviec, kôz, koní alebo dokonca hovädzieho dobytka. Zabraňuje náhodnému vybehnutiu a úteku zvierat na cestu a zároveň zabezpečuje, aby sa do ohrady nedostali deti alebo iní okoloidúci. Skôr ako sa pustíte do výberu ohrady, uistite sa, že máte jasno v niekoľkých kľúčových bodoch. Už viete, či budete chovať hydinu alebo vodné vtáctvo? Veľkou výhodou je, že elektrické ohradníky možno použiť aj okolo vodných plôch. Pozrite si napríklad návod na inštaláciu elektrického ohradníka okolo rybníka.

Budete tiež musieť premyslieť, či sa má elektrický ohradník použiť na ochranu hydiny pred vonkajším nebezpečenstvom alebo na ochranu pred samotnou hydinou. V prvom prípade budete tiež musieť vedieť, ktorý druh predstavuje pre vaše zvieratá najväčšiu hrozbu. Napríklad kurčatá sú často napádané líškami. O tom, ako brániť sliepky pred líškami, si môžete prečítať v našej časti Elektrické oplotenie ako ochrana pred voľne žijúcimi zvieratami. Problematické však môže byť aj "obyčajné" spolužitie hydiny a iných domácich zvierat - typicky psov alebo mačiek. Prečítajte si, ako jeden z našich zákazníkov ochránil sliepky pred dvojicou nemeckých ovčiakov.

Nemenej dôležitý je aj príslušný obvod. Dĺžka ohrady závisí od veľkosti kŕdľa. Nezabudnite, že ak vtáky nemajú dostatok priestoru na voľný pohyb alebo nie sú spokojné s množstvom trávnatých plôch, budú sa snažiť preletieť cez elektrický ohradník. Nespokojnosť môže mať za následok aj zvýšenú agresivitu a vzájomné klovanie medzi hydinou.

Ďalšou kľúčovou otázkou je umiestnenie elektrického ohradníka pre hydinu. Ak inštalujete vedenie v oblasti s vysokou vegetáciou, očakávajte časté straty napätia. Môžete sa rozhodnúť aj pre inštaláciu elektrického ohradníka čiastočne na súši a čiastočne na vode. Vo všeobecnosti platí, že čím náročnejší je terén a čím dlhší je ohradník, tým výkonnejší je generátor elektrického ohradníka.

V neposlednom rade je pre výber správneho elektrického ohradníka pre hydinu potrebné zvážiť, či sa v blízkosti pripojenia bude nachádzať elektrická zásuvka. Ak chcete elektrický ohradník pre hydinu prevádzkovať na batériu alebo od generátora očakávate viac funkcií a univerzálne využitie, siahnite po kombinovanom zdroji, ktorý sa dá nabíjať zo siete (230 V) aj z bežnej batérie (12 V). V opačnom prípade si vystačíte so sieťovým generátorom.

Výber správneho generátora elektrického ohradníka pre hydinu

Správne zvolený generátor je absolútnym základom funkčného obvodu. Zdroj elektrického ohradníka slúži na generovanie napätia, ktoré potom napája všetky vodiče. Ak sa hydina pokúsi elektrický ohradník prekonať, bude vystavená krátkemu, ale intenzívnemu prúdovému impulzu, ktorý má zviera odradiť od nežiaducej činnosti. Náš široký sortiment generátorov ponúka na výber z mnohých modelových radov. V závislosti od spôsobu napájania ich rozlišujeme na sieťové a kombinované zdroje.

Dobrou voľbou pre menšie a citlivejšie zvieratáuniverzálne generátory fencee mini M. Hlavnými výhodami týchto sieťových zdrojov elektrického ohradníka sú ich použitie pre mladé zvieratá, ich cenová dostupnosť a možnosť inštalácie na dĺžku až 9 km. Z radu fencee mini M odporúčame výkonnejšie zdroje pre hydinu. Skvelým príkladom je zdroj fencee mini M10, ktorý sa vyznačuje výkonom 1 J, nízkou spotrebou a praktickým tlačidlom ON/OFF.

Obľúbenou alternatívou je rad generátorov fencee power P. Hlavné rozdiely možno vidieť vo výkone, ktorý sa pri jednotlivých modeloch pohybuje v rozmedzí 1 - 4 J. Pre ohrady s nízkym porastom môžete zvoliť generátor fencee power P20 s maximálnym obvodom 10 km. Ak potrebujete inštalovať väčší elektrický ohradník v oblasti s nízkym porastom, poslúži vám generátor fencee power P40. Čítajte ďalej a dozviete sa, čím sú ešte zaujímavé generátory fencee power P.

Rad zdrojov elektrického ohradníka fencee power P je určený na univerzálne použitie v každej situácii. Ide o sieťové zdroje, ktoré sú vhodné pre všetky zvieratá. Odporúčame pre kone. Toto ideálne a praktické riešenie ponúka výkon 1 - 5 J a možnú dĺžku inštalácie až 47 km. Kompaktný moderný dizajn ohradníka s vypínačom a najnovšou mikroprocesorovou technológiou vo vnútri ponúka praktické riešenie…

Prejsť do kategórie

Ak nemáte v blízkosti plánovaného elektrického plotu zásuvku alebo od generátorov očakávate viac funkcií a pridanú hodnotu, kombinované generátory fencee power DUO PD budú pre vás tou správnou voľbou. Môžete si vybrať napríklad model fencee DUO PD10, ktorý ponúka výkon 1 J a je univerzálne použiteľný pre ploty s dĺžkou až 8 km. Veľkou výhodou je aj možnosť prepínania výkonu, čo vám umožní efektívne hospodáriť s kapacitou batérie alebo prispôsobiť intenzitu impulzov citlivejším jedincom. Krok vedľa neurobíte ani s kombinovaným plotostrojom DUO PD20 s výstupným výkonom 2 J. Možno ho použiť na kratšie a stredne dlhé inštalácie s maximálnou dĺžkou 15 km. Rovnako ako pri predchádzajúcom modeli sa môžete spoľahnúť na funkciu prepínania výkonu, LED bargraf a tlačidlo ON/OFF na pohodlné zapínanie a vypínanie zariadenia. Zaujal vás tento rad? Zistite viac o funkciách a vlastnostiach zariadenia fencee power DUO PD.

Medzi ďalšie vhodné zdroje pre elektrické ohradníky pre hydinu patria modely fencee DUO RF PDX. Najvýznamnejšou výhodou týchto inteligentných kombinovaných generátorov je diaľkové ovládanie. Ďalej ponúka výstupný výkon 1-7 J, možnosť zníženia výstupného napätia na 50 %, LED osvetlenie a funkciu BARGRAF poskytujúcu informácie o celkovom fungovaní obvodu. Ovládajte svoju elektrickú ohradu pre hydinu na diaľku pomocou generátora fencee power DUO RF PDX10.

Kompletné sady elektrického ohradníka pre hydinu

Trápi vás situácia, keď pri inštalácii elektrického ohradníka pre hydinu zistíte, že vám chýba dôležitý komponent? Inšpirujte sa kompletnými súpravami elektrických ohradníkov pre hydinu, ktoré obsahujú všetky kľúčové komponenty na vytvorenie funkčnej inštalácie. Či už plánujete použiť elektrický ohradník na ohraničenie kačíc, zabránenie úniku husí alebo ochranu sliepok pred líškami, súprava elektrického ohradníka je tou správnou voľbou. V rámci našej ponuky si môžete zakúpiť súpravu sieťového generátora fencee mini M03 a oranžového lana na vymedzenie ohrady s maximálnym obvodom 100 m. Ideálnym riešením na ochranu hydiny je elektrický sieťový ohradník s výškou 112 cm, ktorého základom je sieťový generátor fencee power P20 2 J.

Ak hľadáte kombinovaný zdroj energie pre elektrický ohradník, nemusíte zúfať. Pozrite sa napríklad na kombinovaný napájací zdroj fencee DUO PD30 s 3 J a odolnou 400 m cievkou lana, ktorá zaručuje maximálnu vodivosť aj pri dlhých trasách vedenia. Tých, ktorých zaujíma možnosť diaľkového ovládania elektrického ohradníka, poteší kompletná súprava s inteligentným RF generátorom fencee power DUO RF PDX10, diaľkovým ovládaním a centrálnou jednotkou FENCE WiFi GATEWAY GW100.

{PRODUKT-80}

Ako správne nainštalovať elektrický ohradník pre hydinu

Nastavenie elektrického ohradníka pre hydinu je rýchle a jednoduché. Aby ste si s tým nemuseli robiť zbytočné starosti, prevedieme vás najdôležitejšími krokmi. V prvom rade musíte vybrať vhodné drôty. Ak budete stavať dlhý ohradník v náročnom teréne, odporúčame venovať výberu zvýšenú pozornosť. Na zabezpečenie dostatočného napätia vo všetkých oblastiach veľkého plota bude potrebný kvalitný vodič. Už sme spomínali, že skvelou voľbou je elektrická ohrada pre hydinu. Je potom na vás, či si vyberiete mobilnú sieť s výškou 112 cm alebo elektrickú ohradníkovú sieť s výškou 120 cm. V každom prípade sa môžete spoľahnúť na to, že najmenšie kurča v kŕdli sa cez hustú sieť nedostane. Často sa používajú aj laná elektrického ohradníka. Môžete si vybrať dobre viditeľné žltooranžové lano, nenápadné zelené lano vhodné do záhrad alebo zeleno-biele lano s maximálnou vodivosťou a zanedbateľným odporom.

Aby elektrický ohradník pre hydinu fungoval tak, ako má, musíte tiež zabezpečiť, aby boli drôty bezpečne pripevnené. To sa dosiahne pomocou stĺpikov, tyčí alebo kolov, ktoré by pri použití lán mali byť od seba vzdialené 6 až 8 m. Ak ste si ako vodič elektrického ohradníka zvolili mobilnú sieť, umiestnite 20 stĺpikov vo vzdialenostiach približne 2,5 m. Ďalej nasleduje kvalitné uzemnenie. Nie ste si týmto krokom istí? Prečítajte si naše rady, ako uzemniť elektrický ohradník.

Ak ste zabezpečili vhodné vodiče a podarilo sa vám správne uzemniť vedenie, nezostáva vám nič iné, ako nastaviť správnu výšku elektrického ohradníka. Na chov hydiny veďte 4 rady drôtov vo výške 20, 40, 60 a 85 cm. Ak sú v elektrickej ohrade kurčatá, odporúčame pridať jeden rad približne 10 cm nad zemou. Jasnú predstavu o inštalácii elektrického ohradníka získate, ak si pozriete demonštračné video.

(Ako prevádzkovať elektrický ohradník pre mláďatá na diaľku)

Inteligentné elektrické ohradníky pre hydinu

Radi máte všetko pod kontrolou, ale nechce sa vám neustále behať okolo ohrady? Predstavujeme vám fencee, svetovo jedinečný moderný systém inteligentnej farmy, ktorý vám umožní ovládať elektrický ohradník pre hydinu doslova odkiaľkoľvek na svete. Na diaľkové ovládanie elektrickej ohrady pre hydinu budete potrebovať inteligentný generátor fencee DUO RF PDX, centrálne ovládacie zariadenie FENCE WiFi GATEWAY GW100, internetové pripojenie, mobilný telefón alebo počítač a bezplatnú aplikáciu fencee Cloud. Užitočným produktom pre vás bude aj kontrolný monitor MX10, ktorý monitoruje vstupy, kritické body a okamžite vás informuje o poklese napätia. Široké možnosti inštalácie monitora MX10 rozoberáme v časti Poradenstvo.

Veľkou výhodou je, že všetky produkty inteligentnej farmy fungujú bez SIM karty. S používaním modernej inteligentnej farmy nie sú spojené ani žiadne ďalšie poplatky. Postavte si interaktívny plot, s ktorým spoľahlivo ochránite svoje hospodárske zvieratá, pôdu alebo úrodu. Diaľkovo ovládané generátory plotov vám ušetria veľa času, energie a peňazí. Máte záujem o inteligentnú farmu fencee? Viac informácií o pohodlnom ovládaní elektrických ohradníkov fencee si môžete prečítať na našom blogu.

Náš tip: Bežný dosah brány ku generátorom a monitorovacím zariadeniam je 10 km. Stačí však pripojiť externú anténu a komunikačný dosah ľahko predĺžite až na 30 km.

Aby sme našim zákazníkom ušetrili ešte viac nákladov a času pri práci s elektrickým ohradníkom, vyvinuli sme jedinečný a inovatívny systém diaľkového ovládania ohradníka. Vďaka systému Modern Smart Farm fencee môžete teraz ovládať a monitorovať svoje elektrické ohradníky na diaľku odkiaľkoľvek na svete.

Prejsť do kategórie

Užitočné príslušenstvo na inštaláciu elektrického ohradníka pre hydinu

Pre optimálnu prevádzku elektrického ohradníka pre hydinu je nevyhnutné mať kvalitné príslušenstvo. Pozrite sa, aké ďalšie produkty pre ohradníky by sa vám mohli hodiť:

DIN lišta na montáž zdroje elektrického ohradníka, 80 mm

Hmotnosť: 0,2 kg
Dĺžka: 80 mm
7,90 €
Na sklade viac ako 5 ks
Detail produktu

Lanko pre elektrický ohradník, priemer 3 mm, zeleno-biele, dĺžka 400 m

Priemer: 3 mm
Dĺžka: 400 m
Vodič: nerezová oceľ 3 x 0,20 mm, meď 3 x 0,25 mm
27,75 €
Na sklade viac ako 5 ks
Detail produktu

Spojovací červený kábel s 2 robustnými krokosvorkami pre plotové pásy, dĺžka 100 cm

Hmotnosť: 58 g
Dĺžka: 100 cm
V balení: 1 ks
3,15 €
Na sklade viac ako 5 ks
Detail produktu

Skúšačka pre elektrické ohradníky digitálna 12 kV, s uzemnením

Hmotnosť: 230 g
Napätie: 12 kV
29,75 €
Na sklade viac ako 5 ks
Detail produktu

Prepínač pre elektrický ohradník, plastový

Hmotnosť: 0,14 kg
5,15 €
Na sklade viac ako 5 ks
Detail produktu

Vysokonapäťový kábel 1,6 mm pre elektrický ohradník - 1 m

Priemer: 1,6 mm
Dĺžka: 1 m
Napätie: do 20 kV
0,60 €
Na sklade viac ako 5 ks
Detail produktu

Výstražná tabuľka - POZOR! ELEKTRICKÝ OHRADNÍK

Hmotnosť: 0,1 kg
1,20 €
Na sklade viac ako 5 ks
Detail produktu
Vytipované celkom 8 produkty

Ak máte akékoľvek nejasnosti pri výbere a inštalácii elektrického ohradníka pre hydinu, neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom live-chatu s technickými poradcami, e-mailom info@fencee.cz alebo telefonicky. Radi vám poradíme. Odpovede na najčastejšie otázky týkajúce sa elektrických ohradníkov pre hydinu nájdete v sekcii poradenstvo. Zaujímavé informácie nájdete aj v našich ďalších článkoch na blogu. Môžete napríklad navštíviť sekciu o skúsenostiach zákazníkov s výrobkami fencee. Sme česká spoločnosť, ktorá sa už viac ako 17 rokov špecializuje na výrobu elektronických zariadení.

Páči sa vám tento článok? Zdieľajte ho :)

Komentáre k článku

Vložte komentár

Pridať komentár k článku Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Požadované informácie sú označené hviezdičkou

*
*
*
Ďalšie informácie o tom, ako spracúvame osobné údaje
nájdete v našich zásadách spracovania osobných údajov.

Sledujte nás na sociálnych sieťach


Týmto udeľujete súhlas spoločnosti VNT electronics s.r.o., so sídlom Dvorská 605, 563 01 Lanškroun, IČO: 64793826, zapísanej vo verejnom registri vedenom na Krajskom súde v Hradci Králové, oddiel C, vložka 9839 (ďalej len "správca"), aby, meno a priezvisko e-mail akékoľvek ďalšie údaje, ktoré napíšete do formulárov na tejto webovej stránke alebo do e-mailov zaslaných na adresy uvedené na tejto webovej stránke. vyššie uvedené osobné údaje musia byť spracované za účelom vypracovania ponuky alebo zmluvy, spracovania objednávky alebo zaslania cenníka. Tieto údaje bude správca spracovávať po dobu 1 roka.